میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۵۴
 
 
چهل سال بعد در چنین روزی
زیباکلام: پول‌ها را به احدالناسی نمی‌دهم
تمام مبالغ دریافتی از مردم برای کمک به زلزله‌زدگان کرمانشاه در حساب اینجانب موجود است و هرگونه خرج کرد آن را تکذیب می‌کنم...

تمام مبالغ دریافتی از مردم برای کمک به زلزله‌زدگان کرمانشاه در حساب اینجانب موجود است و هرگونه خرج کرد آن را تکذیب می‌کنم.
به گزارش ایرینا - دکتر صادق زیباکلام - استاد بازنشسته دانشگاه تهران در جمع خبرنگاران با اعلام این مطلب افزود: من هنوز تصمیمی برای این پول نگرفته‌ام اما حتی اگر مرا تکه تکه کنند دو ریال از این پول را به کسی نخواهم داد. وی با اشاره به ضرورت رسیدگی فوری به مشکلات مردم زلزله زده کرمانشاه گفت: من قبول دارم که چهل سال از حادثه گذشته و خیلی‌ها زلزله را فراموش کرده‌اند اما نمی‌دانم چرا این چند میلیارد تومان ناقابل را که در حسابم مانده، فراموش نمی‌کنند.
وی فشار دادستانی را برای برگرداندن این پول به حساب دولت، محکوم کرد و گفت: این پول مال خودم است و اگر تمام کرمانشاهی‌ها هم یخ بزنند یا از گرسنگی بمیرند به آنها نخواهم داد. این استاد دانشگاه که در آسایشگاه سالمندان بسر می‌برد با اشاره به ضرورت فعالیت‌های فرهنگی برای زلزله‌زدگان، خاطرنشان کرد: چهل سال پیش با این پول می‌توانستیم هفت هزار و دویست همایش فرهنگی در منطقه برگزار کنیم اما افسوس که آقایان اجازه ندادند درست و حسابی فکر کنیم و تصمیم بگیریم. وی در پایان تصریح کرد: وصیت کرده‌ام این پول را بعد از مرگم در کفن بپیچند و با بنده دفن کنند چون دوست ندارم دست احدالناسی به این پول برسد.
گفتنی است سه میلیارد و چهارصد میلیون تومان در حساب ایشان موجود است که هم‌اکنون معادل ده دلار است و با آن می‌توان یک کیلو گوشت چرخ کرده خریداری کرد.

کد مطلب: 103162
 
Share/Save/Bookmark