میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۲۰
 
 
سردار دلها را همچنان باید شناخت
آثار اقدامات حاج قاسم سلیمانی آنقدر بزرگ است که هر اندازه هم درباره آنها سخن بگوییم کم است...

آثار اقدامات حاج قاسم سلیمانی آنقدر بزرگ است که هر اندازه هم درباره آنها سخن بگوییم کم است.
سالگرد شهادت او زمان مناسبی است برای بازگو کردن آنچه او و یارانش در طول سال‌ها مجاهدت برای ایران اسلامی و منطقه به ارمغان آورده‌اند.
سردار شهید ایران اسلامی،‌نه تنها فرمانده و ژنرال بی بدیل و بی نظیر سپاه اسلام در راه مبارزه با تروریست‌های داعش در سوریه و عراق، بلکه فرمانده خط مقدم مقابله با رژیم صهیونیستی و آمریکا در جبهه‌های گوناگون منطقه بود.
ترور چنین شخصیتی نشان داد که تا چه اندازه دشمنان از اقدامات او ضربه خورده و مستأصل گشته‌اند و تنها راه کنار گذاشتن این قهرمان بزرگ،‌ حذف فیزیکی او از راه ترور بود.دشمنی چون آمریکا زمانی که دست به اقدام تروریستی می‌زند،‌به مفهوم آن است که توانایی رویارویی با چنین شخصیتی را ندارد.هر چند ترور سردار قاسم سلیمانی یک پایان نبود بلکه آغاز تأثیرات عمیق‌تر اقدامات او در منطقه و جهان اسلام بود.هر آنچه که تاکنون درباره شخصیت و اقدامات سردار دل‌ها گفته شده ذره‌ای از آن چیزی است که او توانسته برای جمهوری اسلامی ایران و جهان اسلام به دست آورد.جنگ با داعش تنها بخشی از اقدامات او در منطقه برای تأمین امنیت جمهوری اسلامی ایران و دیگر کشورهای اسلامی بود.
اگر برخی در میان ادعا می‌کنند و از آن انتقاد که چرا سردار سلیمانی به فلسطین و جنبش حماس کمک مالی کرده و ۲۲ میلیون دلار را به آنها رسانده است، به این مسائل نیز باید اشاره کنند که این کمک‌ها برای تأمین امنیت جمهوری اسلامی هم هست. اگر حماس و حزب الله در منطقه تضعیف شوند، امنیت جمهوری اسلامی ایران از سوی رژیم صهیونیستی به خطر خواهد افتاد.آمریکایی‌ها هفت تریلیون دلار در منطقه خرج کرده‌اند و به هیچیک از اهداف خود دست نیافته‌اند، آیا منصفانه است که در چنین شرایطی که همه دشمنان مقابل جمهوری اسلامی ایران صف آرایی کرده و آرایش نظامی گرفته‌اند، ایران متحدان خود را تنها بگذارد؟۷ تریلیون دلار از سوی آمریکایی‌ها در منطقه خرج شد و به باد رفت اما کمک‌های ایران به جبهه مقاومت تبدیل به سد محکمی مقابل تهدیدات رژیم صهیونیستی و آمریکا شده است.
سردار حاج قاسم سلیمانی در زمینه خرید داروهای ویژه برای بیماران خاص نیز اقدامات زیادی انجام داده است که وزیر بهداشت آقای دکتر نمکی به آن اشاره گذار داشته است.شهید سلیمانی حتی باعث آزاد شدن میلیاردها دلار از پول‌های بلوکه شده ایران در عراق گشت.او توانست چند میلیارد دلار از مطالبات ایران از عراق را وارد کشور کند.دلارهایی که به واسطه تحریم‌های آمریکا اجازه ورود به ایران را نداشت.
حاج قاسم سلیمانی در قامت یک فرمانده ارشد نظامی، از ویژگی‌ها و توانمندی‌های دیگر خود در زمینه اقتصادی و سیاسی نیز بهره برد و برای کشور برکات زیادی را به همراه داشت.
روابط اقتصادی ایران و عراق به خاطر سیاست‌های او گسترش یافت و به رقم ۱۰ میلیارد دلار رسید.
سردار حاج قاسم سلیمانی ستاد توسعه روابط اقتصادی را ایجاد و زیرساخت‌های مرزی با عراق را تقویت کرد و زمینه‌ساز افزایش صادرات به عراق شد. همه این اقدامات او آیا ارزش ۲۲ میلیون دلار کمک به مردم فلسطین و حماس را ندارد؟از رسانه‌های معاند و معلوم الحال انتظار و توقعی نیست که به ویژگی‌های شخصیتی سردار سلیمانی نگاه مثبت داشته باشند، اما آنهایی که در داخل سعی دارند چهره سردار دل‌ها را تخریب کنند، تا چه اندازه تنگ نظر و بد دل هستند؟!برای اعتلای ایران اسلامی هم لبنان، هم سوریه، هم فلسطین و هم یمن باید زیر چتر حمایتی جمهوری اسلامی ایران قرار داشته باشند.
نباید فراموش کرد که آنها در خط مقدم جبهه مقاومت قرار دارند و بدون تعارف در راستای آرمان‌های انقلاب اسلامی ایران که اعتقاد قلبی به آن دارند، با دشمنان در حال نبرد سرنوشت ساز هستند، نبردی که پیروزی نهایی را برای اسلام رقم خواهد زد.
حاج قاسم، فرماندهی بزرگ، شخصیتی سترگ است که حتی با شهادتش راه او نه تنها پایان نیافت، بلکه روشن‌تر از گذشته از سوی رهروان او ادامه خواهد داشت. این اتفاق همان مکتب سلیمانی است که منشأ آن جمهوری اسلامی است و فرماندهی آن را رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه‌ای بر عهده دارند. 

نویسنده: محمد صفری

کد مطلب: 116663
 
Share/Save/Bookmark