میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۲۲ تير ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۱۷
 
 
رئیس سازمان بهزیستی مطرح کرد
افزایش آسیب‌های اجتماعی با تغییر سبک زندگی

رئیس سازمان بهزیستی گفت: تغییر در سبک زندگی در دنیا و کشور ما موجب شده است که آسیب‌های اجتماعی از جمله اعتیاد، طلاق و... افزایش یابد.
انوشیروان محسنی بندپی با تأکید بر اینکه آسیب‌های اجتماعی تبدیل به دغدغه مقام معظم رهبری و دولت شده است گفت: ما مستلزم تفکری نوین و اقداماتی ویژه برای تأمین رفاه و کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه هستیم.
وی گفت: باید شرایطی را فراهم کنیم که دانش خانواده‌ها درخصوص آسیب‌های اجتماعی ارتقا یابد و در این خصوص سازمان بهزیستی اقدامات مؤثری را انجام داده است.
وی بیان داشت: شماره تلفن ۰۹۸۲۸ خط اعتیاد سازمان بهزیستی است که در سال ۹۶، ۴۱۸ هزار تماس داشته است که ما در این خصوص حمایت‌ها و راهنمایی‌هایی داشته‌ایم. و در ۱۱ استان که مصرف موادمخدر در حال افزایش بود ورود پیدا کرده‌ایم و اقداماتی در جهت کاهش مصرف صورت گرفته است.
رئیس سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه امروزه طلاق به یکی از آسیب‌های اجتماعی جدی در جامعه تبدیل شده است، گفت: طلاق بنیاد خانواده را تهدید می‌کند و در این راستا سازمان بهزیستی آموزش‌های پیش از ازدواج را برگزار کرده است و آموزش‌های دیگری نیز درخصوص فرزندپروری رشد و تکامل کودکان و نقدپذیری آنها برگزار می‌شود.

کد مطلب: 105160
 
Share/Save/Bookmark