میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۱ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۱
 
 
سرلشکر سلامی:
موازنه قدرت تغییر کرده است/ دشمن در حصر اقتصادی ایران ناکام ماند
موازنه قدرت تغییر کرده است/ دشمن در حصر اقتصادی ایران ناکام ماند
 
فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: ایران دشمن را در حصر اقتصادی ناکام گذاشته، در جهاد سیاسی می درخشد و در عملیات روانی بر دشمن غلبه کرده است.
سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران در سومین «همایش نام‌ها و یادها» گفت: در بدو تولد انقلاب اسلامی تمام قدرت‌های مسلط آن زمان برای خاموش کردن آن در برابرش صف آرایی کردند. اما نصرت الهی به برکت جاری شدن حقیقت ولایت در متن جامعه ایران عزیز و اسلامی یک نقطه درخشان و پر نور و بی غروب برای ایران اسلامی و اسلام عزیز ساخت.
وی تصریح کرد: امروز از فرماندهانی تجلیل شد که وقتی دشمن صدای آنها را می شنید لرزه بر اندامش می افتاد و هزاران مجاهد راه خدا برای نابود کردن دشمن آماده می شدند؛ این فرماندهان ادامه دهندگان عاشورا هستند؛ عاشورا معنی بخش فضیلت ها است و هیچ فضیلتی بدون عاشورا درک نمی شود و کربلا تجسم بخش این فضیلت ها است.
فرمانده کل سپاه ادامه داد: فرماندهانی که امروز از آنها تجلیل شد مانند شیر بر دشمن حمله می بردند و سنگر فرماندهی آنها خط مقدم بود. این فرماندهان دنبال نام نبودند و اهل آسمان آنها را بهتر از اهل زمین می شناسند.
سرلشکر سلامی اظهار داشت: اگر عاشورا نبود ما تکیه گاهی برای جنگیدن نداشتیم. منطق و فلسفه ای به قوت عاشورا نداشتیم و این حقیقت بنده هر روز زلال تر انسانها را تحت تاثیر خود قرار می دهد.
وی گفت: دفاع مقدس هم یک عاشورا بود که در حد بضاعت روحی یک ملت جاری شد. جنگ تنها پدیده ای است که همه ظرفیت های واقعی یک ملت در آن شناخته می شود. در جنگ ریا و تظاهر جایی ندارد و آتش و گلوله مردان واقعی می خواهد.
سرلشکر سلامی ادامه داد: در هر نقطه ای از این عالم در یک میدان کوچک هر جنگی صورت می گیرد یک طرف آن همه باطل های عالم هستند و در دفاع مقدس هم همینطور بود. اما در جریان جنگ، شکوه امپراطوری ها شکست و در مقابل مقاومت این ملت قطره قطره آب شدند.
وی گفت: بعد از جنگ فرسایش قدرت ها ادامه پیدا کرد. آمریکا از پناهگاه راهبردی خود خارج شد و جهاد از سرزمین ایران بیرون رفت و خاکریزها دور شدند و تمرکز از این سرزمین برداشته شد و جبهه مقاومتی شکل گرفت. ما نیازمند نبردهای مقدماتی برای شکست قدرتها بودیم تا دشمن در ذهن وقلب ما بشکند.
فرمانده کل سپاه تاکید کرد: دشمنان در مقابل ملت ما کوچک شدند و آمریکای امروز دیگر آمریکای گذشته نیست. صهیونیست ها دیگر قادر به اشغال سرزمین های جدید نیستند. اما این این انقلاب است که با نشاط در حال پیشروی است.
وی با بیان اینکه موازنه قدرت تغییر کرده است، اظهار داشت: این انقلاب است که با حرارت و نشاط در حال پیشروی است. اگر دفاع مقدس نبود این پیروزی، غلبه و سیطره برای مسلمانان به دست نمی‌آمد.
سلامی ‌افزود: این تازه اول ماجرا است جوانان ما در مقابل دشمن کرنش نکردند و متوجه شدند دشمن در عالم مجاز زندگی می کند دشمنان ما فقط ظاهر دنیا را می بینند امروز دشمن ابهام راهبردی دارد و دچار زوال عقل سیاسی شده است.
سرلشکر سلامی تصریح کرد: ولایت ستاره ای است که می توان با کمک آن راه مستقیم را یافت، امروز ایران دشمن را در حصر اقتصادی ناکام گذاشته، در جهاد سیاسی می درخشد و در عملیات روانی بر دشمن غلبه کرده است. هرچه دشمن تلاش می کند دامنه های این قدرت را محدود کند نمی تواند.
وی با بیان اینکه آمریکایی ها حتی در تاکتیک هم شکست خورده اند، گفت: ارتشی که مدرن ترین ارتش جهان است چقدر سرافکنده از افغانستان عقب نشینی کرد که اکثر سلاح هایش باقی ماند حالا ما در میدان مرکزی یک جبهه وسیع هستیم و بی واهمه از هیچ ارعاب و تهدید راهمان را پیش می بریم به اراده الهی بر مشکلات غلبه می کنیم.
کد مطلب: 119769
 
Share/Save/Bookmark