میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۲
 
 
علیرضابیگی:
«زنگنه» متهم کرسنت است و جنگ روانی وی مانع استیضاحش نمی‌شود
«زنگنه» متهم کرسنت است و جنگ روانی وی مانع استیضاحش نمی‌شود
 

عضو شورای فراکسیون نمایندگان ولایی گفت: زنگنه با جنگ روانی و تهدید به افشای اطلاعات کرسنت نمی‌تواند استیضاح‌کنندگان را منصرف کند؛ او متهم این پرونده است.
احمد علیرضابیگی با اعلام اینکه در حال جمع‌آوری امضا برای استیضاح وزیر نفت و جمع‌آوری مدارک درخصوص تخلفات وی هستیم، گفت: جمهوری اسلامی کانون انرژی در منطقه است. پیش‌بینی می‌شد تحریم‌های شدیدتری در مورد جمهوری اسلامی اعمال شود، لذا باید از مزیت‌های دارا بودن انرژی در منطقه استفاده می‌کردیم تا تحریم‌ها تأثیر زیادی بر اقتصاد کشور نگذارد.
وی افزود: سال‌هاست که به ترکیه گاز می‌فروشیم. دولت ترکیه نیز تمهیداتی را فراهم کرده است که بهای گازی را که ما می‌خرد بتواند فارغ از تحریم‌ها پرداخت کند.
عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی با بیان اینکه از گذشته موضوع انتقال گاز به افغانستان، پاکستان و چین در دستور کار جمهوری اسلامی قرار داشته و زیرساخت‌های لازم فراهم شده است، اظهار داشت: خطوط انتقال گاز به چابهار رسیده بود و انتظار داشتیم بتوانیم گاز را از طریق افغانستان و پاکستان به بزرگترین قدرت اقتصادی آسیا یعنی چین صادر کنیم.
علیرضابیگی تصریح کرد: به واسطه تعلل وزارت نفت این مذاکرات دستخوش تغییراتی شد و عملاً این معامله منتفی شد و رقیب ما که ترکمنستان بود، توانست از این موقعیت استفاده کرده و بخشی از انرژی موردنیاز چین را تأمین کند. وی گفت: هر کشوری که این خطوط گاز از آن عبور می‌کرد، مزیت‌های قابل توجهی را کسب می‌کرد و ایران نیز می‌توانست منبع تأمین انرژی بزرگترین قدرت اقتصادی جهان باشد.
یکی از امضاکنندگان استیضاح وزیر نفت با بیان اینکه روسیه با همین شیوه توانست از تحریم‌های فوق‌العاده قدرتمند غرب عبور کند، تاکید کرد: روسیه تأمین‌کننده منحصر به فرد گاز اروپا بود و اروپاییان بدون گاز روسیه راه به جایی نمی‌بردند، لذا تمام هزینه گاز روسیه را پرداخت کردند و روسیه توانست از تحریم‌ها عبور کند.
علیرضابیگی با تأکید بر اینکه به دلیل سوءتدبیر وزارت نفت نتوانستیم از این موقعیت استفاده کنیم، گفت: مشابه این اتفاق برای منابع نفتی ما نیز افتاده است. پیمانکاران و سرمایه گذاران بزرگ چینی در ایران حضور داشتند که وزارت نفت به طمع معامله با اروپا، توتال و کمپانی‌های بزرگ نفتی آنها را از میادین نفتی ایران بیرون کرد.
نماینده مردم تبریز گفت: آقای زنگنه اعلام کرده است که اگر مجلس من را استیضاح کند، در مورد کرسنت صحبت می‌کنم. به نظر من یکی از متهمان پرونده کرسنت آقای زنگنه و تیمشان هستند. آقای زنگنه باید پاسخگوی تخلفات خود در جریان پرونده کرسنت باشد و با این جنگ روانی نمی‌تواند استیضاح‌کنندگان را منصرف کند.

کد مطلب: 109364
 
Share/Save/Bookmark