داخلی گوناگون خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ آذر ۱۳۸۸ ساعت ۱۰:۰۵
 
 
بابا نوئل چگونه بوجود آمد؟
با نزديك شدن به جشن‌هاى كريسمس و سال نوی ميلادى، كاردينال راينهارد ماركس، بابانوئل يا "سانتا كلوز" شخصيت جهانى مسيحيان را ساخته و پرداخته سرمايه‌دارى دانسته و خواستار از بين بردن اين نماد شده است.
به گزارش پرس.تى.وى ، كاردينال "راينهارد ماركس، بابانوئل يا "سانتا كلوز" شخصيت جهانى مسيحيان را ساخته و پرداخته سرمايه‌دارى دانسته و خواستار جايگزين شدن اين نماد با نماد "سانتا كلاوس" راهب فقيرى كه زندگى خود را وقف فقرا نمود، شده است.
كاردينال ماركس در مصاحبه خود با روزنامه "الگيماينه تسايوتونگ" كه در شهر مونيخ آلمان منتشر مى‌شود، گفت: «ما به شخصيت چاق و هيكلى كه ريش بلندى دارد و كاپشن قرمزى مى‌پوشد و تبليغ ولخرجى را مى‌كند، نياز نداريم. ما به جاى اين شخصيت بايد سالگرد وفات سانت كلاوس، قديس نيكولاس را در 6 دسامبر هر سال زنده نگه داريم، نه شخصيتى كه گاريش را گوزن‌ها به اين طرف و آن طرف مى‌برند».
وى افزود: «شخصيت بابانوئل يا سانتا كلوز آمريكايى، اولين بار توسط شركت كوكا كولا ساخته شد و اين شخصيت با ريش سفيد و بلند خود و با كاپشن قرمز خود در سال 1931 در تبليغات اين شركت ظاهر شد و به تبليغ نوشابه‌هاى اين شركت پرداخت».
كاردينال ماركس يادآورى كرد كه سانت كلاوس راهبى فقير و ساده زيست بود كه در استان ميرا در يكى از امپراطوري‌هاى جنوب رومانى در 100 كيلومترى جنوب آناتولی تركيه مى‌زيسته و تمام زندگى خود را وقف فقرا نموده است. وی بعدها در ايتاليا دفن و گفته مى‌شود كه جسد وى در سال 1087 ميلادى به سرت مى‌رود و سپس دوباره جسد وى به واتيكان بازگردانده مى‌شود.
كاردينال راينهارد ماركس اضافه مى‌كند كليساى مسيحى در شرايط كنونى توانايى جايگزين كردن اين شخصيت حقيقى با شخصيت كوكا كولا را ندارد.
کد مطلب: 32015
 
Share/Save/Bookmark