میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۸
 
 
شمخانی:
ایران به کاهش تعهدات هسته‌ای ادامه می‌دهد
ایران به کاهش تعهدات هسته‌ای ادامه می‌دهد
 

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان که در روسیه حضور دارد با همتای روس خود دیدار و گفت‌وگو کرد.
دریابان علی شمخانی و نیکلای پاتروشف دبیران شورای امنیت ملی ایران و روسیه در دیداری دوجانبه پیرامون آخرین تحولات سیاسی و امنیتی منطقه و روند همکاری‌های دوجانبه و چندجانبه تهران و مسکو دیدار و گفت‌وگو کردند.
شمخانی در جریان این دیدار با قدردانی از همتای روس خود برای برگزاری موفق دهمین اجلاس مقامات عالی امنیتی ۵ قاره جهان اظهار داشت: افزایش روند کیفی این نشست‌ها و بررسی تهدیدات و فرصت‌های مشترک امنیتی از سوی نمایندگان ارشد کشورهای مختلف اثرات قابل قبولی در شکل‌گیری رویکردهای مشترک در این خصوص داشته است.
وی با اشاره به تجربه موفق همکاری‌های سیاسی، دفاعی و امنیتی ایران و روسیه در سوریه گفت: تداوم روند سیاسی آستانه برای سرعت دادن به ایجاد ثبات پایدار براساس خواست و اراده مردم این کشور ضروری است.
شمخانی تداوم همکاری‌های نزدیک و مشارکت جدی میان ایران و روسیه و سایر همسایگان افغانستان برای کمک به شکل‌گیری روند آشتی ملی در این کشور را مورد تأکید قرار داد و افزود: برگزاری دومین نشست مقامات عالی امنیتی همسایگان افغانستان که نیمه دوم سال‌جاری در تهران برگزار خواهد شد، فرصت مناسبی برای تسریع در روند کمک به ثبات پایدار در افعانستان خواهد بود.
دبیر شورای عالی امنیت ملی با تبیین تصمیمات اتخاذ شده از سوی ایران برای کاهش تعهدات خود در برجام که پاسخی به بدعهدی و بی‌عملی آمریکا و کشورهای

دبیر شورای عالی امنیت ملی در دیدار با همتای روسی‌اش با تبیین تصمیمات اتخاذ شده از سوی ایران برای کاهش تعهدات خود در برجام که پاسخی به بدعهدی و بی‌عملی آمریکا و کشورهای اروپایی است اعلام کرد: ایران در چارچوب بندهای ۲۶ و ۳۶ برجام به‌صورت گام به گام کاهش تعهدات خود را برای مقابله با رفتار غیرقابل قبول طرف‌های مقابل که صرفاً تأمین‌کننده نفع یک‌جانبه است ادامه خواهد داد.
اروپایی است اعلام کرد: ایران در چارچوب بندهای ۲۶ و ۳۶ برجام به‌صورت گام به گام کاهش تعهدات خود را برای مقابله با رفتار غیرقابل قبول طرف‌های مقابل که صرفاً تأمین‌کننده نفع یک‌جانبه است ادامه خواهد داد.
نیکلای پاتروشف دبیر شورای امنیت ملی روسیه نیز در این دیدار با قدردانی از حضور و سخنرانی مهم و جامع دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان در دهمین نشست امنیتی روسیه گفت: براساس دیدگاه شرکت‌کنندگان در نشست، سخنرانی جنابعالی در ردیف تأثیرگذارترین سخنرانی‌های ارائه ‌شده بوده است.
وی با اشاره به نشست سه‌جانبه مقامات عالی امنیت ملی روسیه، آمریکا و رژیم صهیونیستی که به‌زودی در اسرائیل و با موضوع بررسی تحولات سوریه انجام خواهد شد اظهار داشت: نتایج این نشست را به جمهوری اسلامی ایران که شریک راهبردی ما در منطقه است ارائه خواهیم کرد.
دبیر شورای امنیت ملی روسیه ضرورت جلوگیری از مداخله غیرقانونی آمریکا در سوریه و متوقف‌سازی برخی اقدامات نظامی اسراییل در این کشور را مورد تأکید قرار داد و اضافه کرد: اقداماتی که می‌تواند به بحران جاری در سوریه دامن بزند به هیچ وجه مورد تأیید روسیه نیست.
پاتروشف با یادآوری ابتکارات جاری روسیه برای تقویت روند گفت‌وگو میان طرف‌های مختلف در افعانستان، تداوم ناامنی در این کشور را بر امنیت همسایگان اثرگذار عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: همسایگان افغانستان باید با پیگیری مستمر نشست‌های مقامات عالی امنیتی، نقش تعیین‌کننده خود در نزدیک کردن طرف‌های منازعه و تسریع در شکل‌گیری و موفقیت روندهای سیاسی را با جدیت دنبال کنند. 

رایزنی‌های امنیتی ایران و تاجیکستان
مشاور امنیت ملی رئیس‌جمهوری تاجیکستان و دبیر شورای امنیت ملی ایران ضمن دیدار و گفت‌و‌گو درخصوص تازه‌ترین تحولات منطقه‌ای تبادل نظر کردند.
در دیدار این مقام بلندپایه امنیتی با شمخانی که دیروز در حاشیه دومین روز از دهمین اجلاس بین‌المللی مقامات عالی امنیتی جهان در اوفا روسیه برگزار شد روند روابط دوجانبه تهران و دوشنبه و موضوعات منطقه‌ای در حوزه‌های سیاسی و امنیتی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
دریابان شمخانی پیش از این دیدار ضمن شرکت در نشست شش جانبه با حضور مقامات امنیتی روسیه، چین، هند، پاکستان، افغانستان تاکنون با مقامات امنیتی کشورهای افغانستان، روسیه، ازبکستان و ارمنستان نیز دیدارها دوجانبه داشته است.

ایران همواره در کنار مردم و دولت ونزوئلا خواهد بود
نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: ایران با استفاده از مجموعه ظرفیت‌های خود همواره در کنار مردم و دولت ونزوئلا خواهد بود.
دریابان شمخانی در دیدار با آنجیولیلو فرناندز پاسکوالینو دبیرکل شورای ملی دفاع ونزوئلا در حاشیه دهمین اجلاس بین‌المللی مقامات امنیتی جهان در روسیه با تقدیر از مقاومت قهرمانانه مردم و دولت ونزوئلا در برابر زیاده‌خواهی‌ها و مداخلات آمریکا در این کشور این مطلب را عنوان کرد.
در جریان این دیدار طرفین با محکوم کردن تلاش آمریکا برای تحمیل اراده خود به کشورهای مستقل، بر ضرورت تشکیل جبهه سیاسی بین‌المللی برای حمایت از دولت قانونی ونزوئلا به منظور مقابله با زیاده‌طلبی‌های واشنگتن تاکید کردند.

کد مطلب: 109490
 
Share/Save/Bookmark