میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۹
 
 
پلیس تنها یکبار ورود غیرمجاز در محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد را جریمه می‌کند

فرمانده انتظامی تهران بزرگ در مورد تمهیدات پلیس برای شب عید و روزهای پایانی سال گفت: از چند روز آینده طرح ویژه ما در مراکز خرید و تجاری آغاز خواهد شد و ۳۵۰ راسته و مرکز را به صورت محسوس و نامحسوس با همراهی مأموران پلیس پیشگیری، پلیس امنیت، پلیس آگاهی و... تحت پوشش قرار خواهیم داد.
سردار حسین رحیمی با بیان اینکه در این زمینه جلسات مختلفی نیز با دستگاه‌های مسئول داشته‌ایم، تصریح کرد: با اصناف و مدیران مجتمع‌های تجاری نیز جلساتی برگزار کردیم و گشت‌های ما نیز مخصوصا در ساعات خرید و پرتردد افزایش خواهند یافت.
وی گفت: با آغاز سال نو، طرح نوروزی ما که مدل دیگر دارد و در تمام سطح شهر اجرا خواهد شد با بکارگیری جمع زیادی از نیروهای خودمان و گشت‌های پیاده در محلات اجرا خواهد شد. در این ایام تمرکز ما بر حفاظت از منازل مسکونی و جلوگیری از سرقت از منازل و موارد اینچنینی خواهد بود.
رئیس پلیس تهران در مورد اقدامات پلیس برای چهارشنبه‌سوری نیز گفت: اقدامات ما در این خصوص از مدت‌ها قبل آغاز شده و تا کنون بیش از شش میلیون عدد انواع و اقسام موادمحترقه را کشف کرده‌ایم و چهار انبار بزرگ را نیز شناسایی و با عاملان آن برخورد کرده‌ایم. وی با بیان اینکه در این خصوص ماموران پلیس آگاهی، پلیس امنیت، پلیس پیشگیری و... حضور دارند، گفت: ماموران ما فضا را رصد می‌کنند، بر واحدهای صنفی نظارت دارند و توصیه‌های لازم به آنان داده شده است.
سردار رحیمی در پاسخ به پرسشی در مورد جریمه عوارض خودروها نیز گفت: عوارض خودرو ربطی به پلیس ندارد و هرسال از سوی صاحب خودرو پرداخت می‌شود. اما در مورد ورود به طرح ترافیک و زوج و فرد ما یکبار خودروهای غیرمجاز را جریمه می‌کنیم و اگر کسی وارد محدوده غیرمجاز شود، ۲۰ هزار تومان و نه ۵۰ هزار جریمه خواهند شد. بنابراین جریمه همان ۲۰ هزار تومان است و هرچه گشتیم ماده قانونی دیگری پیدا نکردیم که جریمه عوارض و ... در آن باشد، حالا دوستان شهرداری اگر ماده قانونی هست بگویند، چون ما همچین چیزی در مورد عوارض ندیدیم.
وی ادامه داد: افسران ما دوربین‌ها را چک می‌کنند و بعد درمورد خودروها اعمال قانون می‌شوند، در مواردی افرادی که شماره پلاک را عوض می‌کنند ما شناسایی کردیم و اتفاقا دستگیر هم کردیم. با پلاک مخدوش‌ها نیز با جدیت برخورد می‌شود. هم میدانی و هم دوربینی. حالا ممکن است چهارتا هم از دست ما در برود، اما ما با هرآنچه که ببینیم برخورد می‌کنیم. چون پلاک مخدوش جرم است.
سردار رحیمی در مورد نواقص دوربین‌ها و .. نیز گفت: ما مشکلات زیرساختی را تهیه کرده و گزارش مجلد آن را به معاون محترم شهردار و خود شهردار تهران ارائه دادیم.

کد مطلب: 107825
 
Share/Save/Bookmark