میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش گزارش
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۱ ساعت ۲۱:۵۸
 
 
شکست آبی‌ها بدون قلعه‌نویی در بازی حیثیتی
تراکتور بعد از ۱۶ سال برد

تیم فوتبال تراکتورسازی پس از ۱۶ سال موفق به شکست استقلال در تبریز شد.
استقلال در غیاب امیر قلعه نویی و ستاره‌هایی چون جواد نکونام و "فابیو جانوآریو" دومین شکست فصل خود را مقابل تراکتورسازی تبریز متحمل شد و به سکوی پنجم جدول رده بندی مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور سقوط کرد.
هفته دوازدهم مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور روز گذشته با برگزاری دیدار تراکتورسازی - استقلال در ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز پیگیری شد. این بازی که در حضور خیل تماشاگران مشتاق تبریزی برگزار شد در پایان به برتری ۲ بر صفر تراکتورسازان انجامید.
استقلال که در غیاب امیر قلعه نویی، جواد نکونام، فابیو جانوآریو، رودریگو توزی و ... به تبریز رفته بود از همان ابتدای مسابقه با حملات پردامنه تیم تبریزی غافلگیر شد. تراکتورسازان در نیمه اول توپ و میدان را در اختیار داشتند و برتر از میهمان تهرانی ظاهر شدند تا اینکه در دقیقه ۴۰ توسط "فلاویو لوپز" به گل رسیدند. در فاصله پنج دقیقه به پایان نیمه اول فلاویو لوپز روی ارسال محمد ابراهیمی از جناح راست با ضربه سر دروازه رحمتی را تهدید کرد و پس از آنکه سنگربان ملی‌پوش استقلال بصورت ناقص ضربه او را دفع کرد با ضربه‌ای دقیق توپ را به تور دروازه آبی پوشان دوخت. استقلال در نیمه اول با یک گل به تراکتورسازی باخت و انتظار می‌رفت این تیم در نیمه دوم با میل تهاجمی بهتر وارد زمین شود اما بازهم این تراکتورسازان بودند که با میل تهاجمی بیشتر حمله می‌کردند. تا دقیقه ۵۷ که آرش برهانی در مصافی تک به تک با عقیل اعتمادی دروازه تراکتورسازی را تهدید کرد، شاگردان "تونی اولیویرا" یکی، دو فرصت گلزنی دیگر را از دست دادند.
بازیکنان تراکتورسازی که استقلال را بی‌برنامه و ضعیف‌تر از همیشه می‌دیدند بر حملات خود افزوده و ضمن دفاع از تک گل خود در مقابل حملات احساسی استقلال در دقیقه ۱+۹۰ توسط میلاد فخرالدینی به گل دوم رسیدند. فخرالدینی با دریافت پاس سیدمهدی سیدصالحی که با ضربه سر به او رسید در مصافی تک به تک دروازه رحمتی را باز کرد و خاطر سرخپوشان تبریزی را از یک پیروزی خانگی آسوده.
تراکتورسازی با برتری ۲ بر صفر مقابل استقلال ۲۰ امتیازی شد و به رده چهارم جدول صعود کرد و استقلال ۱۹ امتیازی را به رده پنجم جدول فرستاد.
شرح گل ها:
(۱- صفر): دقیقه ۳۹: ارسال محمد ابراهیمی از سمت راست به روی تیر دو با ضربه سر لوپز همراه شد که ضربه او توسط رحمتی دفع ناقص شد و توپ برگشتی را مجدداً خود لوپز وارد دروازه استقلال کرد.
(۲- صفر): دقیقه ۹۱: پاس سید صالحی در محوطه جریمه به فخرالدینی رسید و او با یک ضربه آرام و کوتاه از بالای سر رحمتی توپ را درون دروازه استقلال انداخت.
اتفاق ویژه:
۱- اگرچه امیر قلعه نویی همراه تیمش نبود، اما رکورد جالب او مقابل تراکتور هم ادامه یافت: باخت به تیم های سابق خود در اولین رویارویی خارج از خانه!
۲- تراکتورسازی پس از ۱۶ سال در تبریز موفق به شکست استقلال شد. استقلال نیز پس از ۱۶ سال در تبریز شکست خورد. آبی پوشان از سال ۱۳۷۵ تاکنون مقابل هیچ تیمی در تبریز نباخته بودند.
نتايج ساير ديدارهاي هفته دوازدهم ليگ برتر به اين شرح است:
ملوان بندرانزلی يك - سایپای البرز صفر
پیکان تهران صفر - مس کرمان صفر
ذوب آهن صفر – آلومينيوم يك
گهر يك – فولاد يك
فجر شهيد سپاسي صفر – نفت تهران صفر
صبا يك – سپاهان يك
صنعت نفت صفر – داماش صفر

کد مطلب: 77692
 
Share/Save/Bookmark