میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۰۱
 
 
وقتی یک بام و دو هوای نهادهای حقوق بشر همچنان قربانی می‌گیرد
افزایش ۴۰۰ درصدی شکنجه اسرای در بند اسرائیل

نهادهای حقوق بشر در حالی به سیاست های یک بام و دو هوا و رفتارهای گزینشی در باب حقوق بشر در مناطق مختلف جهان ادامه می‌دهند که رییس بخش پژوهش‌ کمیته امور اسرا و آزادگان فلسطینی اعلام کرد که شکنجه اسرای فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی ۴۰۰ درصد افزایش داشته است.
«عبدالناصر فروانه» افزود: افسران اطلاعاتی اسرائیلی در چهار سال گذشته شکنجه سازمان‌دهی شده علیه اسرا را افزایش داده‌اند.وی اضافه کرد: استفاده از ضرب و شتم شدید و روش‌های مغایر با قوانین بین‌ المللی در جریان بازجویی در چهار سال گذشته ۴۰۰ برابر افزایش داشته و از جمله دلایل آن، افزایش مدت بازجویی و انجام شکنجه‌های جسمی و روحی است.رییس بخش پژوهش‌ کمیته امور اسرا و آزادگان فلسطینی گفت: بر اساس گزارش شاهدان عینی، اشغالگران میان استفاده از روش‌های شکنجه، از جمله تعرض جنسی علیه تمام اسرا چه کودکان، زنان و چه جوانان یا سالمندان است، تفاوتی قایل نیستند.
فروانه با بیان اینکه «کدام اسیر فلسطینی است که از سال ۱۹۶۷ بازداشت شده اما به یکی از روش‌های رژیم صهیونیستی شکنجه نشده باشد» بیان کرد: دادگاه‌های رژیم صهیونیستی با اینکه می‌دانند اعتراف‌ها زیر شکنجه‌های خلاف قوانین بین‌المللی گرفته شده، اما باز هم از این اعتراف‌ها برای محکوم کردن اسرا استفاده می‌کنند.بر اساس گزارش رسمی مراکز فلسطینی، حدود پنج هزار و ۷۰۰ فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی به سر می‌برند که حدود یکهزار و ۸۰۰ نفر آنان بیمار هستند و ۷۰۰ تن نیز به کمک‌های فوری پزشکی نیاز دارند. خبر دیگر از جنایات صهیونیست‌ها آنکه جوان ۳۰ ساله فلسطینی که در راهپیمایی‌های بازگشت زخمی شده بود بر اثر شدت جراحت به شهادت رسید.
خبر دیگر آنکه «عبداللطیف القانوع» سخنگوی جنبش حماس نسبت به اقدامات رژیم صهیونیستی در خصوص یهودی سازی قدس هشدار داد.
وی در ادامه افزود: اشغالگران صهیونیست اقدامات خود را برای یهودی سازی شهر قدس و تغییر دادن ویژگی های این شهر از طریق بیرون راندن ساکنان آن تشدید بخشیده اند. القانوع گفت: اشغالگران اقدام به خالی کردن تعدادی از منازل مجاور مسجد الاقصی کردند و این امر به دلیل حفاری های گسترده در این منطقه صورت گرفته است. رژیم صهیونیستی با نزدیک شدن به برگزاری پنجمین همایش بین‌المللی «هولوکاست»، از فردا نزدیک به ۱۱ هزار پلیس را در قدس اشغالی مستقر می‌کند. پلیس رژیم صهیونیستی که لقب «رؤیایی برای آینده» را به این عملیات داده، اعلام کرده است که استقرار نیروهای پلیس در قدس، حومه آن و فرودگاه بین‌المللی بن گوریون در نزدیکی تل‌آویو خواهد بود. نکته قابل توجه آنکه در نتیجه حفاری‌های گسترده رژیم صهیونیستی در قدس اشغالی، ۱۰ منزل متعلق به فلسطینی‌ها دچار شکاف‌های متعدد شده و اخطار تخلیه گرفته‌اند.«عدنان غیث» استاندار قدس اشغالی اعلام کرد، ریزش‌ها و شکاف‌ها در ساختمان‌های باب السلسله نتیجه حفاری‌ها و تخریب‌های شهرک‌سازی‌های صهیونیستی است.
وزارت خارجه تشکیلات خودگردان در چهاردهم ماه جاری میلادی (ژانویه) خواستار تشکیل کمیته حقیقت یاب در زمینه حفاری‌های مذکور شده بود.

کد مطلب: 112522
 
Share/Save/Bookmark