میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۰۰
 
 
مسابقه برای نابودی اموال ملی!
برخی عادت دارند که وقتی از آنها سوال ‌می‌شود، به جای پاسخگویی به مطالبه بخواهند مشکل...

برخی عادت دارند که وقتی از آنها سوال ‌می‌شود، به جای پاسخگویی به مطالبه بخواهند مشکل دیگری را از شخصی دیگر برجسته کرده و اینطور وانمود کنند که هنوز نوبت به پاسخگویی آنها نرسیده و افراد دیگری هنوز وجود دارند که درباره کارهای خود پاسخی نداده‌اند. این اقدام مسئولان، شاید می‌تواند معادل‌سازی با آن بچه‌های مدرسه‌ای شود که مدام مشکلات را به گردن شیفت مخالف خود می‌اندازند و در پاسخ به هر آنچه رخ داده می‌گویند ما نبودیم، شیفت ظهری‌ها یا صبحی‌ها این کار را کردند!
القصه اینکه متاسفانه این رفتار مدرسه‌ای چند صباحی است از جناح‌های مختلف و مسئولان محترم تکرار می‌شود اما چیزی که وادارمان کرد چنین متنی را بنویسیم نحوه برخورد رئیس شورای شهر تهران با مجری رادیو بود!
او که چند روز قبل در رادیو مصاحبه‌ای درباره چرایی تصویب ساخت و ساز ۶۲ باغ به ملک قرار بود انجام داد، به جای اینکه بگوید چرا درست در آستانه روز درختکاری و بیان شدن صحبت‌های رهبری درباره مقابله با تخریب درخت‌ها چنین اقدامی از شورا سر زده است! در کمال ناباوری شروع به آمار دادن درباره اقدامات متخلفانه شورای قبلی در صدور مجوز برای ساخت باغات شمال تهران کرد! گویی که او در مسیر مسابقه تخریب اموال ملی هنوز به پای دوره قبلی‌ها نرسیده و نباید پاسخگو باشد!!
بدون نظر درباره اقدامی که دوره قبل شهرداری و یا ادوار گذشته در برخورد با اموال ملی و اراضی ملی داشتند، صرف نظر از اینکه کدام متخلف‌تر و کدام آسیب‌زننده‌تر به فضای پایتخت بودند و تاثیر کدامشان در اوضاع کنونی پایتخت دود گرفته با آسمان‌خراش‌هایی که گفته شده کمتر مجوز دارند! بیشتر بوده است، اینکه عده‌ای به جای پاسخگویی همیشه دنبال این باشند که به بهانه مشکلاتی که احیانا دیگران داشتند از تبعات کار خود فرار کنند موضوعی غیرقابل اغماض است که قطعا در هیچ مسلک، آیین، حزب و جناحی رفتاری پسندیده و توصیه شده نمی‌تواند باشد.
درست است که به بهانه صحبت‌های محسن هاشمی‌رفسنجانی چنین متنی نوشته شده است اما قطعا هستند مسئولان بیشتری از جناح‌های مختلف که به جای پاسخ به مطالبه قانونی فرافکنی‌هایی در افشای آنچه دیگران کرده‌اند، دارند، کاش آنها به جای مسابقه با قبلی‌ها در تخریب و یا تاراج اموال ملی کمی با دیگران برای اقدام کارهای مناسب‌تر مسابقه دهند و از کارهای خوب یکدیگر الگو بگیرند.

نویسنده: محسن رجبی

کد مطلب: 108301
 
Share/Save/Bookmark