میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۸
 
 
نقش صهیونیست‌ها در تنش هند و پاکستان آشکارتر شد

در حالی صهیونیست‌ها ایجاد بحران در شبه قاره را در چارچوب منافع خود می دانند منابع خبری اعلام کردند، نیروی هوایی هند در عملیات اخیر خود علیه جیش محمد واقع در بالاکوت در پاکستان از بمب‌های هدایت شونده رژیم صهیونیستی استفاده کرده است.
آرون جیت لی وزیر دفاع هند گفته بود که دهلی نو جزئیات حمله ارتش این کشور علیه پایگاه‌های شبه نظامیان در بخش کشمیر تحت کنترل پاکستان را اعلام نخواهد کرد. به گفته منبعی نظامی، حملات روز ۲۶ فوریه در خاک پاکستان با بمب‌های اسپایس-۲۰۰۰ ساخت اسرائیل صورت گرفته است، گفته میشود درصد خطای این بمب‌ها کمتر از ۳ متر است. اسپوتنیک در ادامه گزارش داد، درحالیکه تخمین تعداد تلفات حملات اخیر هند دشوار است، اما این منبع نظامی می‌گوید که این بمب‌ها سقف ساختمان‌های هدف گرفته شده را شکافته و با نفوذ به داخل اهداف مورد نظر همه شبه نظامیانی که در آنجا بودند را کشته است. وی مدعی شده است که خلبان‌های حاضر در این عملیات‌ها به رادار‌های پیشرفته با وضوح بالا مجهز و قادر بودند اهداف را به صورت دو بعدی و ۳ بعدی ببینند تا دقت حملات آن‌ها در بهترین سطح ممکن باشد. خبر دیگر آنکه در پی فشار‌های جامعه جهانی بر اسلام‌آباد به دلیل حمله تروریستی کشمیر، پاکستان اعلام کرد علیه شبه‌نظامیان در خاکش اقدام می‌کند.
یک وزیر پاکستانی در پی فشار‌های جامعه جهانی بر اسلام آباد به دلیل وقوع حمله تروریستی کشمیر، اعلام کرد این کشور علیه شبه نظامیانی که در خاکش عملیات انجام می‌دهند اقدام می‌کند. پاکستان پس از اینکه یک عامل تروریستی ۴۰ نیروی شبه نظامی پلیس هند در کشمیر را در ماه گذشته به کشتن داد، تحت فشار قرار گرفت. هند، اسلام آباد را به دست داشتن در این حمله متهم کرد، اما «فواد چادهری» وزیر اطلاعات پاکستان این اتهام را رد کرده است.
از سوی دیگر تایوان ادعای پاکستانی‌ها مبنی بر اینکه هند در حملات اخیر از موشک‌های آمریکایی فروخته شده توسط تایوان استفاده کرده است را ردکرد. به تازگی رسانه‌های پاکستان تصاویری را منتشر و ادعا کردند که جنگنده‌های اف ۱۶ استفاده شده در حمله اخیر هند متعلق به تایوان است اما نیروی هوایی تایوان اعلام کرد که شماره سریال موشک‌های استفاده شده توسط جنگنده اف ۱۶ هند متعلق به این کشور نیست.
نکته قابل توجه آنکه سیک‌های هند برای انجام مراسم مذهبی در زیارتگاه «ننکانه‌صاحب» از طریق مرز واگه وارد پاکستان شدند و قرار است از شهر لاهور مراسم مذهبی خود را آغاز کنند. تعدادی از سیک‌های خود را از کشورهای کانادا،آمریکا و انگلستان به پاکستان رسانده‌اند.

کد مطلب: 108202
 
Share/Save/Bookmark