میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۱
 
 
وقتی نژادپرستی اسراییلی در آمریکا آشوب به پا می‌کند
حمل پرچم رژیم صهیونیستی در یورش به کنگره
حمل پرچم رژیم صهیونیستی در یورش به کنگره
 

بحران سیاسی در آمریکا در حالی هر روز ابعاد تازه‌تری می‌گیرد و امروز به مرحله برکناری ترامپ می‌رسد که برخی منابع خبری اعلام کرده‌اند، تعدادی از حمله کنندگان به ساختمان کنگره آمریکا، پرچم رژیم صهیونیستی را نیز با خود به همراه داشتند؛ مسأله‌ای که نشان از منافع مشترکشان با این رژیم دارد.
تحلیلگران و رسانه‌های آمریکایی به شکل عامدانه تصاویر حمل پرچم رژیم صهیونیستی از سوی حمله کنندگان به ساختمان کنگره را نادیده گرفته و سانسور کردند. اما این مسأله از دید برخی رسانه‌ها دور نمانده و به چرایی علاقه طرفداران ترامپ به رژیم صهیونیستی و چرایی سانسور این تصاویر پرداخته‌اند.
وبسایت روزنامه القدس العربی در این باره نوشته است که سانسور تصاویر پرچم رژیم صهیونیستی در ماجرای حمله به ساختمان کنگره، تعجب آور نیست و رسانه‌ها از تبعات منفی این کار ترس دارند.
وبسایت «مونداویز» به قلم «فیلیپ وایس» نوشته است که حمل پرچم رژیم صهیونیستی نشانگر همپیمانی گروههای راستگرای تندرو در آمریکا با این رژیم است، رژیمی که بر پایه نژادپرستی و حجم وسیعی از افکار تندروانه بنا شده است.او در ادامه نوشت که تندروهای آمریکا دچار تناقض درونی هستند؛ بدین صورت که گروه‌های راستگرای آمریکا به شکل علنی با یهودیان مشکل دارند، اما همزمان به اعتبار اینکه اسرائیل یک رژیم تشکیل شده بر مبنای برتری نژادی است، دوستدار اسرائیل هستند. از سوی دیگر با اسرائیل در خصوص اسلامی و کشورهای عربی نظرات مشترکی دارند.«فیلیپ وایس» سپس نوشت که بسیاری از گروه‌های تندروی آمریکایی، به این خاطر اسرائیل را تأیید و حمایت می‌کنند که از نظر آن‌ها این رژیم می‌تواند یهودیان را در سرزمین اشغالی و به دور از آمریکا متمرکز کند.او تأکید کرد که برافراشته شدن پرچم رژیم صهیونیستی در یورش به ساختمان کنگره، اتفاقی نیست و این رژیم با آشوبگران افکار نژادپرستانه مشترکی دارد.
این اخبار در حالی منتشر می شود که در ادامه بحران سیاسی – امنیتی در آمریکا رئیس جمهور آمریکا برای مقابله با شرایط امنیتی قبل و بعد از مراسم تحلیف دولت بعدی این کشور، به مدت دو هفته در شهر واشنگتن وضعیت اضطراری اعلام کرد.طبق بیانیه‌ای که از سوی کاخ سفید منتشر شده، اعلام وضعیت اضطراری در واشنگتن دی‌سی به دلیل مراسم تحلیف «جو بایدن» رئیس‌جمهور منتخب آمریکا عنوان شده است.، وضعیت اضطراری در واشنگتن از تاریخ ۱۱ ژانویه تا ۲۴ ژانویه برقرار می‌باشد تا به اقدامات و تدابیر امنیتی در پایتخت آمریکا در بحبوحه تحلیف بایدن کمک کند.مجلس نمایندگان آمریکا امروز طرح استیضاح ترامپ برای برکناری وی از قدرت به دلیل تحریک به شورش در ایالات متحده را به رأی خواهند گذاشت.
«استنی هویر» رهبر اکثریت دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا طی درخواستی از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا درخواست کرد که برای بررسی قطعنامه‌ای به واشنگتن (کنگره) بازگردند که از «مایک پنس» معاون «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا درخواست می‌کند تا با استفاده از قدرتی که قانون اساسی در اختیار وی قرار داده است، برای برکناری ترامپ از قدرت اقدام کند. خبر دیگر آنکه سفارت مسکو در واشنگتن اعلام کرد دعوتنامه‌ای را برای شرکت در مراسم تحلیف «جو بایدن» در روز بیستم ژانویه دریافت کرده و احتمالاً سفیر روسیه در این مراسم حضور خواهد یافت.
نکته قابل توجه آنکه نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در اقدامی که تحلیلگران، آن را نشانه افتراق با رئیس‌جمهورِ در معرض استیضاحِ آمریکا می‌دانند، تصویر او را از صفحه توئیتر خود حذف کرد.همزمان با دستور وزارت امنیت داخلی آمریکا برای آغاز پیش از موعد تدابیر مراسم تحلیف رئیس‌جمهور منتخب این کشور، برخی شهرها و ایالت‌ها از شهروندان خود خواستند در روز بیستم ژانویه از منازل خود خارج نشوند. در این میان با افزایش فشارها به «دونالد ترامپ» برای تحریک هواداران خود در حمله به ساختمان کنگره، وی در تلاشی برای فرافکنی و رفع تقصیر از خود، یک گروه مخالف را به این تهاجم متهم کرد.به نوشته این وبگاه، «کوین مک‌کارتی» رهبر اقلیت جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان با رئیس‌جمهور آمریکا تماس تلفنی گرفته و ترامپ نیز تقصیر را به گردن آنتیفا انداخت.بر اساس گزارش آکسیوس، مک‌کارتی در این تماس تلفنی با رد ادعای ترامپ گفت: «آنتیفا نبودند، گروه ماگا بودند (کلمه اختصاری شعار آمریکا را دوباره بزرگ کنید). می‌دانم. من آنجا بودم!»

کد مطلب: 116807
 
Share/Save/Bookmark