میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۱۰
 
 
یمنی ها از سلاح‌های جدید رونمایی می‌کنند
عملیات‌های بازدارنده تا توقف حملات متجاوزان

ضمن تاکید بر ادامه عملیات بازدارنده در برابر تجاوز سعودی، ارتش یمن در جدیدترین واکنش به ادامه حملات ائتلاف سعودی، یک فروند موشک بالستیک به سمت مواضع ائتلاف متجاوز در «جازان» شلیک ,و از طرفی دیگر اعلام کرد که از دستاوردهای تسلیحاتی جدیدی رونمایی خواهد کرد.
ارتش و کمیته‌های مردمی یمن با یک فروند موشک بالستیک کوتاه‌برد مقر فرماندهی «مزدوران» ائتلاف در «جازان» را هدف قرار داد. جازان منطقه‌ای از مناطق سیزده‌گانه عربستان سعودی است که در منتهی الیه جنوب غربی این کشور در شمال غربی یمن واقع شده است.
این موشک با دقت به هدف برخورد کرده و کشته و مجروحان زیادی در میان نیروهای ائتلاف سعودی به جا گذاشته است. یک منبع نظامی اعلام کرد، این عملیات پس از رصد دقیق تحرکات نیروهای ائتلاف متجاوز انجام شد.
همچنین، «یحیی سریع‌» سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد، بزودی از آخرین دستاوردهای صنایع جنگی این کشور که شامل سلاح‌های مختلف و در رأس آنها موشک‌های بالستیک، کروز و پهپاد می‌شود، رونمایی خواهد شد. وی همچنین فاش کرد، یکی از سلاح‌هایی که قرار است رونمایی شود تحولی مهم در تاریج نظامی یمن به شمار می‌روود و این سلاح مراحل آزمایشی را به صورت موفق پشت سر گذاشته است.
«ترکی المالکی» سخنگوی ائتلاف سعودی-اماراتی هفته جاری مدعی شد که نیروهای ارتش یمن و انصارالله تاکنون ۲۲۶ موشک بالستیک به سمت عربستان شلیک کرده‌اند یمن از سال ۲۰۱۵ (فروردین ۹۴) و آغاز حملات ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان و امارات، وضع بحرانی و فاجعه آمیزی دارد؛ حملات بی امانی که در جریان آن ده‌ها هزار غیر نظامی کشته و صدها هزار تن دیگر از جمله کودکان زخمی و آواره شده‌اند.
در همین حال «محمد علی الحوثی» رئیس شورای عالی انقلاب یمن در گفت‌وگویی با «تلویزیون العربی» (که از لندن پخش می‌شود) تأکید کرد، عملیات‌های پهپادی و موشکی ارتش یمن پاسخ طبیعی به حملات پنج ساله اخیر ائتلاف سعودی است و برای تشدید تنش‌ها نیست.وی افزود: دشمن حقیقی همان کسی است که عملیات‌های خود را حتی با استفاده از سلاح‌های ممنوعه بین‌المللی افزایش می‌دهد. ما فقط با حملات ادامه دار علیه کشورمان مقابله می‌کنیم و با آنچه در توان داریم، این کار را انجام ‌می‌دهیم، ما و وزارت دفاع پاسخ این حملات را با عملیات‌های مناسب در زمان مناسب می‌دهیم. الحوثی ادامه داد، پیش‌تر ارتش یمن در برهه‌ای با توقف عملیات‌های پهپادی و موشکی «آتش‌بس» را در پیش گرفت اما ائتلاف سعودی از آن تعبیر دیگری کرد و فکر کرد که یک پیروزی به دست آورده و موشک و پهپاد دیگر تمام شده است اما برداران در وزارت دفاع دیدند جنایات ائتلاف متجاوز ادامه دارد و ادامه آتش‌بس فایده‌ای ندارد پس با ابزارهای موجود برای پاسخگویی به حملات بازگشتند. همچنین سخنگوی جنبش مقاومت انصارالله، ادعای ائتلاف سعودی مبنی بر بازداشت یکی از فرماندهان القاعده در یمن را نمایشی خنده‌دار خواند. «ترکی المالکی» سخنگوی ائتلاف سعودی مدعی شد، نیروهای ائتلاف در یمن یکی از سرکرده‌های داعش ملقب به «ابواسامه المهاجر»، مسئول مالی داعش بعلاوه تعدادی از همراهان آنها را بازداشت کرده است.

کد مطلب: 109607
 
Share/Save/Bookmark