میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۵
 
 
سیدحسن نصرالله:
رژیم سعودی به آخر خط رسیده است
رژیم سعودی به آخر خط رسیده است
 

دبیر کل حزب الله لبنان که جهانیان او را مرد وعده‌های صادق می‌نامند گفت: رژیم سعودی به سبب ظلم، فساد و سرکوب آزادی های مدنی به آخر خط رسیده است و مراحل پایانی حیات خود را سپری می کند.
تحولات منطقه دورانی حساس را سپری می‌کند که محور آن را نیز دستاوردهای مقاومت و تشدید تحرکات دشمنان مقاومت برای برهم زدن توازن منطقه تشکیل می‌دهد. در همین چارچوب سید حسن نصرالله در گفت و گوی اختصاصی با برنامه «لقاء خاص» به ارزیابی و تحلیلی از تحولات منطقه پرداخته و ناگفته‌هایی را از آنکه روی داده و خواهد را مطرح نمود.
وی در خصوص توطئه دشمنان در سوریه، یمن و ... و تلاش حزب الله برای خنثی کردن آن امشب از شبکه العالم پخش می شود.
سید حسن نصرالله، رهبر حزب الله لبنان، در پاسخ به سوال مجری در مورد روند تحولات سوریه، و راه های حل معضلات این کشور، ضمن تشریح ابعاد این تحولات و توطئه‌هایی که علیه سوریه طراحی شده بود، به موضوع انتخاب راه های مسالمت آمیز و گفتگو و راه حل های سیاسی در وهله اول پرداخت.دبیرکل حزب الله لبنان درباره کمک مسئولین ایرانی و دولت سوریه،برای انجام گفت و گو و یافتن راه حل سیاسی مسئله سوریه و سیر تحولات پس از این اقدامات نیز اشاره کرد .
تلاش های متجاوزین سعودی از طریق رسانه هایشان برای این که بحران سوریه را جنگ شیعه و سنی نشان دهند که در این کار نیز شکست خوردند و بسیاری از شیعیان این منطق را رد کردند و همچنین بسیاری از برادران و علماء و شخصیت های سنی و قوای سیاسی اهل تسنن نیز این منطق را نپذیرفتند و رد کردند و این نتیجه ارتباطات شیعه و سنی و تلاش های جمهوری اسلامی ایران و دیدگاهای حضرت امام خمینی (ره) و آیت الله خامنه ای رهبر ایران بوده که منجر به نوعی ایمنی و رابطه و متانت در وضعیت اسلام شد که توانست با بزرگ ترین فتنه ای که برای ایجاد جنگ داخلی بین شیعه و سنی برنامه ریزی شده بود، مقابله کند نیز بخش دیگری از گفت و گوی برنامه «لقاء خاص» با سید حسن نصرالله را بود. دبیرکل حزب الله لبنان همچنبن به این امر پرداخت که آنچه امروز در یمن در حال وقوع است سرایت همان فتنه ای است که در سوریه اتفاق افتاد و می خواهند این بحران ها را جنگ شیعه و سنی جلوه دهند و به واقع این یک فتنه در جامعه اسلامی است اما مقاومت توانست خطرناک ترین توطئه ها چه در سوریه، چه در عراق و چه دربحرین و یمن را خنثی کند.
به گزارش العالم، در همین حال در تحلیل تحولات منطقه و عملکردهای بحران‌ساز سران سعودی نیز، سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان تاکید کرد: رژیم سعودی به سبب ظلم، فساد و سرکوب آزادی های مدنی به آخر خط رسیده است و مراحل پایانی حیات خود را سپری می کند. عملکرد مسئولان کنونی سعودی پایان رژیم آنها را تسریع می کند.

کد مطلب: 110902
 
Share/Save/Bookmark