میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۳ ساعت ۲۳:۲۱
 
 
كارناوال فريب در خيابان‌هاي پاريس
چهارشنبه گذشته منابع خبري اعلام كردند، افرادي با حمله به دفتر مجله فکاهی شارلی ابدو، ۱۲ نفر از جمله چند کاریکاتوریست...

چهارشنبه گذشته منابع خبري اعلام كردند، افرادي با حمله به دفتر مجله فکاهی شارلی ابدو، ۱۲ نفر از جمله چند کاریکاتوریست این مجله را به ضرب گلوله کشتند. روز جمعه نیز به یک فروشگاهي در پاریس حمله شد و چندین نفر گروگان گرفته شدند. همزمان گروگان‌گيري ديگري در شمال پاريس روي داد. نكته قابل توجه آنكه تمام گروگان‌گيران به دست پليس كشته شدند كه خوب ابهامات بسياري در باب اين حوادث ايجاد كرده است.
عوامل و ريشه‌هاي اصلي حوادث تروريستي مذكور در حالي همچنان در پرده ابهام قرار دارد كه مردم وحشت‌زده فرانسه ديروز تظاهرات انزجار از تروريسم برگزار كردند كه به گفته رسانه‌هاي غربي مقاماتي از ۴۰ كشور در اين راهپیمایی حضور داشتند.
هر چند این تظاهرات از سوي محافل رسانه‌اي و سياسي غرب به عنوان مولفه‌اي مهم در مبارزه با تروريسم مطرح گرديد، اما چند نکته در قبال آن قابل تامل است.
نخست آنکه چگونه است که وقتی مردم افغانستان، عراق و سوریه و... هدف تروریسم قرار می‌گیرند، کشورهای غربی به جای برگزاری چنین راهپیمایی‌هایی در این کشورها، اقدام نظامی‌صورت می‌دهند و به قتل‌عام هزاران انسان بی‌گناه می‌پردازند؟ آیا خون مردم فرانسه از خون مردم این کشورها رنگین‌تر است؟ اگر واكنش‌ها به حادثه تروريستي پاريس، مطابق با رويه گذشته سران كشورهاي غربي باشد، به جاي برپايي تظاهرات، بايد اشغال نظامي فرانسه انجام مي‌شد!
دوم آنکه این تظاهرات در حالی برگزار ‌شد که تاریخ اين حقيقت را در بر دارد كه گروه‌های تروریستی به دست دستگاه‌های اطلاعاتی انگلیس و آمریکا ایجاد شده‌اند و ده‌ها گروه تروریستی دیگر از جمله منافقین و... تحت حمایت غرب قرار دارند، چنانکه هم‌اکنون نیز داعش را تحت حمايت خود دارند. سخنان هيلاري كلينتون وزير امور خارجه دور اول رياست جمهوري اوباما كه در ابتداي حضورش در اين سمت به ايجاد القاعده براي مقابله با شوروي در افغانستان اذعان كرد، چند ماه پيش نيز به نقش سازمان سيا در ايجاد داعش در سال ۲۰۰۶ اعتراف نمود، سندي قابل توجه در اين عرصه است.
در حالی که ارتش عراق و سوریه در حال مبارزه با داعش هستند، آمریکا و متحدانش به ارسال سلاح و کمک‌های مادی برای آنان می‌پردازند. نمود عيني اين امر را در كوباني سوريه و چندين شهر عراق مي‌توان مشاهده كرد. این سوال مطرح است اگر مبارزه با تروریسم هدف این راهپیمایی بوده، باید سران کشورهای غربی بویژه آمریکا، انگلیس، فرانسه، آلمان و مقامات ارشد ناتو به جرم ترویج تروریسم و فریبکاری در مبارزه با آن، محاکمه گردند.
مقامات رژيم صهيونيستي در حالی در این راهپیمایی شرکت کردند که به اذعان جهانیان، اين رژيم بزرگترین تروریسم دولتی جهان است. هنوز چند روز از اذعان دستگاه‌های اطلاعاتی این رژیم و نهادهای جهانی مبنی بر اقدام صهیونیست‌ها در ترور دانشمندان هسته‌ای ایران نمی‌گذرد. جنايات صهيونيست‌ها در جنگ ۵۰ روزه غزه نيز شاهدي بر ماهيت تروريستي اين رژيم است. تاریخ نشان می‌دهد که اکثر حملات تروریستی در جهان در سایه تحرکات صهیونیست‌ها بوده است.
لازم به ذكر است رژيم صهيونيستي دقیقا، سی سال پیش در لندن اقدام به ترور یک کاریکاتوریست (ناجی‌العلی) نموده و در مسیر قتل کاریکاتوریست‌‌ها در اروپا پیشگام است. در ضمن یادآوری این نکته مهم است که این نتانیاهو بود که چندی قبل ضمن مخالفت با حمله به داعش گفته بود، بگذارید مسلمان‌ها همدیگر را بکشند. زخمي‌هاي تروريستي داعش و النصره در بيمارستان‌هاي رژيم صهيونيستي مداوا مي شوند و سران اين رژيم به عيادت آنها مي‌روند.
چگونه می‌شود که عاملان و مجریان تروریسم در پاريس در کنار مردم قرار گرفته و ادعای مبارزه با تروریسم سر می‌دهند.! جالب توجه آنكه نتانياهو نخست‌وزير صهيونيست‌ها كه سردمدار تروريسم است، چهره ناجي به خود گرفته و خواستار كوچ يهوديان فرانسه به اراضي اشغالي شده است. اقدامي‌كه سناريوي نقش صهيونيست‌ها در حوادث اخير فرانسه را بيش از پيش تقويت مي‌كند.
با این شرایط می‌توان گفت که راهپیمایی پاريس، كارناوال سوء‌استفاده از احساسات مردم فرانسه از حوادث اخیر پاریس است که در ورای آن چند هدف پنهان شده است كه از آن جمله عبارتند از:
الف) پنهان‌سازی این حقیقت که دستگاه‌های اطلاعاتی غرب ایجاد‌کننده تروریسم بوده‌اند که با حمایت‌های خود زمینه‌ساز گسترش تروریسم در جهان شده اند. پنهان سازی ارسال تجهیزات آمریکایی برای داعش در عراق و سوریه و کمک‌های مالی و سیاسی سایر کشورهای غربی از این گروه‌ها از اهداف این راهپیمایی است. آنها به دنبال پنهان‌سازي نقش خود در حوادث تروريستي پاريس هستند.
ب) غرب در حالی ادعای عدم تقابل با اسلام را سر می‌دهد که این راهپیمایی با برجسته‌سازی گروه‌های تروریستی که به نام اسلام از سوی غرب ایجاد شده‌اند، استمرار همان اسلام‌ستیزی است. غرب با برجسته‌سازی نام گروه‌های تروریستی که هیچ ماهیت دینی ندارند به دنبال تخریب بیشتر چهره اسلام در میان سایر ملل هستند.
اسلام ستیزی سران غرب زمانی آشکارتر می‌شود که آنها همزمان با این راهپیمایی بر تشدید حملات به گروه‌های تروریستی در کشورهای اسلامی ‌تاکید می‌کنند، حال آنکه اسناد نشان داده در این حملات صرفا غیر‌نظامیان هدف قرار می‌گیرند و نه تروریست‌ها و از سوی دیگر غربی‌ها به جای مبارزه با تروریسم به اشغال نظامی ‌این کشورها پرداخته و ممالک اسلامی ‌را غارت می‌کنند.
نکته قابل توجه آنکه کشورهای غربی بیشترین سهم را در اعزام تروریسم به سوریه و عراق دارند حال آنکه هرگز با آنها مقابله نشده و به آنها برای رفت و آمد آزادی کامل داده شده است.
ج) کشورهای غربی ادعا دارند، این راهپیمایی برای حمایت از آزادی‌بیان است چنانکه اولاند رئیس‌جمهور فرانسه ادعا دارد که حمله به نشریه فرانسوی حمله با آزادی‌بیان است. حال این سوال مطرح می‌شود چگونه فرانسه و کشورهای غربی ادعای آزادی‌بیان سر می‌دهند در حالی که در همین کشور فرانسه، زنان حق داشتن حجاب اسلامی ‌و بیان عقاید دینی خود را ندارد و بازداشت و محاکمه می‌شوند؟ چگونه کسی حق سخن گفتن در باب هولوکاست را ندارد و مجازات می‌شود؟ چگونه زنان برای گرفتن ویزای فرانسه حق داشتن عکس با حجاب را ندارند و عقاید ديني خود را باید کنار بگذارند تا ويزا براي آنان صادر گردد؟ چگونه است که کسی حق برگزاری نمایشگاه مظلومیت فلسطین را در فرانسه ندارد و تظاهرات مردمی ‌برای حمایت از فلسطین سرکوب می‌شود؟ (سركوب حاميان فلسطين در طول جنگ ۵۰ روزه غزه) آیا آزادی و آزادی‌بیان صرفا در هتاکی به اسلام معنا دارد؟
لازم به ذكر است كه در كمتر از ۱۰ روز سه مسجد در سوئد به آتش كشيده شدند اما سران غرب هيچ واكنشي به آن صورت ندادند و اقدام هتاكان به مساجد را داراي حق آزادي‌بيان و عقيده معرفي كردند.
نكته بسيار قابل توجه آنكه روزنامه تلگراف انگليس در تاريخ ۲۷ ژانويه ۲۰۰۹ چنين گزارش مي‌دهد که "موريس سينت" (Maurice Sinet) کاريکاتوريست ۸۰ ساله نشريه "شارلي ابدو" (كه به ادعاي آزادي‌بيان آن تظاهرات ديروز برگزار شد) به جرم انتشار مطلبي و نقل لطيفه‌اي در مورد پسر نيکولا سارکوزي رئيس‌جمهور سابق فرانسه که از نظر مجله "يهودي‌ستيزانه" بوده اخراج مي‌شود. اين نويسنده پس از آن به جرم برانگيختن نفرت عليه يهودي‌ها نيز محاکمه مي‌شود. توهين اين نويسنده به يهودي‌ها چه بوده است؟ او بعد از ازدواج پسر سارکوزي با دختري از يهوديان ثروتمند فرانسوي، مي‌نويسد: «اين پسر به زودي مدارج ترقي را طي خواهد کرد.» اين جمله موجي از اعتراض سياستمداران فرانسوي را برمي‌انگيزد. سردبير مجله هوادار آزادي‌بيان، "شارلي ابدو" از او مي‌خواهد عذرخواهي کند. او نمي‌پذيرد و اخراج مي‌شود.
اين مثال ساده نشان مي‌دهد كه آزادي‌بيان تعريف شده براي غرب برابر با هتاكي عليه اسلام است و در ساير امور آزادي‌بيان معنايي ندارد.
مجموع این سوالات و ابهامات در صداقت رفتاری غرب بیانگر این حقیقت است که این راهپیمایی، صرفا یک نمایش برای پنهان‌سازی چهره غرب تروریسم‌پرور، توجیه اقدامات جنگ‌طلبانه بعدی غرب علیه سایر کشورها بویژه جهان اسلام، پنهان‌سازی چهره و ماهیت تروریستی رژیم صهیونیستی و حتی نمایش حضور این رژیم در صف مبارزان با تروریسم با حضور مقامات اين رژيم در این راهپیمایی و در نهایت توجیه فضای خفقان در کشورهای غربی با محور افزایش فشارها بر مسلمان، تشديد نظارت بر زندگي شخصي افراد و... می‌باشد.
نمایشی که حاصل آن در آینده نه چندان دور، قربانی شدن هزاران انسان بی‌گناه در لشگر‌کشی‌های جديد غرب خواهد بود در حالی که غرب همچنان از تروریسم به عنوان پیاده‌نظام بهره گرفته و به جنایت علیه بشریت ادامه می‌دهد.
تروريسم خوب و بد را به خوبي مي‌توان در حضور سران غرب در تظاهرات ديروز فرانسه مشاهده كرد. تروريست‌هايي كه به كشتار مسلمانان مي‌پردازند تروريست خوب و آناني كه حادثه پاريس را رقم زدند تروريسم بد مي‌باشند. اين است استدلال فريبكارانه غرب در باب تروريسم كه نتيجه آن از دنياي از هم گسيخته امروز است.

کد مطلب: 90714
, مولف : قاسم غفوري
 
Share/Save/Bookmark