میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۹
 
 
مدیرکل اخبار خارجی خبرگزاری مهر:
مقاومت بازدارندگی مؤثر ایجاد کرد
حملات اخیر به کاروان آمریکایی‌ها دستاوردهای محور مقاومت بود / شهید سلیمانی برای آمریکایی‌ها از حاج قاسم زنده خطرناک‌تر است
مقاومت بازدارندگی مؤثر ایجاد کرد
 
عربستان با کامیون دلار برای گروه‌های تروریستی ارسال می‌کردو از سوی دیگر به جداشدگان از ارتش سوریه ۵۰ هزار دلار پاداش پرداخت کردند، این درحالی است که قطر بیش از ۱۵۰ میلیون دلار برای سرنگونی سوریه هزینه کرد.
به گزارش سیاست‌روز، مدیرکل اخبار خارجی خبرگزاری مهر در برنامه صبحگاهی شبکه پنج سیما گفت: شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی برای آمریکایی‌ها از سردار حاج قاسم سلیمانی زنده خطرناک‌تر است. مکتب حاج قاسم در دنیا مطرح شده است. در ایام سالروز شهادت سلیمانی شاهد احساس نگرانی از سوی رسانه‌های غربی بودیم.
به گزارش روابط عمومی شبکه پنج سیما، مهدی عزیزی مدیرکل اخبار خارجی خبرگزاری مهر گفت: بعد از ۴ دهه از آغاز انقلاب ایران تحولاتی را در منطقه شاهد بودیم. انقلاب ایران با مطالبات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی همراه بود. ویژگی مهم انقلاب ایران ایدئولوژیک بودنش است که نسبت به این ویژگی شاهد حمله، تهدید، تحریم و هجمه فرهنگی هستیم. ایران گفتمان مشخصی را دنبال می‌کند که منجر به نگرانی آمریکایی‌ها و صهیونیستم ها شد. گفتمان ما نشان داد که قرار نیست انقلاب ما در داخل مرزهای جغرافیایی باقی بماند.
عزیزی اظهار داشت: گفتمان انقلاب اسلامی خودش را به زور و با جنبه نظامی تحمیل نکرد، این گفتمان یک هویت و ویژگی داشت که از سمت ملت‌های دیگر پذیرفته می‌شد. انقلاب ایران در شرایطی پیروز شد که منطقه با پراکندگی خاصی همراه بود. رژیم صهیونیستی تا سال ۱۹۸۲ هرگاه اراده کرد، کشورهای عربی را اشغال کرد.
وی افزود: مرزهای مقاومت به کنار سرزمین‌های اشغالی فلسطین هم رسیده است. بر اساس اقتدار گفتمان انقلاب اسلامی در یمن، فلسطین، لبنان، عراق و سوریه دستاوردهایی را داشته است.
مدیرکل اخبار خارجی خبرگزاری مهر خاطرنشان کرد: در موضع حمله داعش به سوریه بیش از ۲۵۰ گروه تروریستی در سوریه حاضر شدند که ۱۰ هزار نیروی اروپایی مشهور به تروریست‌های چشم آبی همراه آن‌ها بودند. عربستان سعودی و بعضی از کشورهای عربی با کامیون دلار به این گروه‌های تروریستی ارسال می‌کردند.
عزیزی در ادامه گفت: در بحران اول به جداشدگان از ارتش سوریه ۵۰ هزار دلار پاداش پرداخت کردند. نخست‌وزیر سابق قطر در مصاحبه‌ای اعلام کرد، بیش از ۱۵۰ میلیون دلار برای سرنگونی سوریه هزینه کردیم. انقلاب اسلامی ایران برای حفظ گفتمانش اقداماتی را انجام داد. آمریکایی‌ها به اقرار خودشان ۷ تریلیون دلار در عراق هزینه کردند؛ در نهایت هم به اجبار باید شبانه رفت‌وآمد می‌کردند. فرانسه، آلمان، انگلیس و سایر کشورها در حوزه‌های مختلف هزینه کردند.
وی افزود: امنیت ما و همسایگان به هم متصل است و روابط ما بر اساس روابط بین‌الملل و اصول هم‌جواری است. برای شکوفایی اقتصادی به این امنیت نیاز داریم. ایران بنا بر درخواست رسمی دولت‌های قانونی عراق، لبنان و سوریه در این کشورها حاضر است. حضور ما در این کشورها تنها نظامی نیست.
مدیرکل اخبار خارجی خبرگزاری مهر تأکید کرد: آمریکایی‌ها و سایر کشورها برای فروش سلاح‌های خود و نفوذ سیاسی و اقتصادی وارد کشورها شدند. بعد از سال ۲۰۰۱ و حادثه یازده سپتامبر شاهد افزایش حجم رسانه‌هایی بودیم که برای نابودی گفتمان انقلاب اسلامی ایران به روی کار آمدند.
عزیزی اظهار داشت: شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی برای آمریکایی‌ها از سردار حاج قاسم سلیمانی زنده خطرناک‌تر است. مکتب حاج قاسم در دنیا مطرح شده است. در ایام سالروز شهادت سلیمانی شاهد احساس نگرانی از سوی رسانه‌های غربی بودیم. این نگرانی به واسطه نفوذ مکتب سلیمانی در کشورها است، مکتبی که فرمانده کاریزماتیک دارد.
وی افزود: یکی از مقامات ارشد کاخ سفید گفته بود اگر تصور می‌کنید که با ترور سردار سلیمانی و دانشمندان هسته‌ای می‌توانید ایران را به عقب بازگردانید، سخت در اشتباه هستید و در نهایت هم منافع امریکا را تحت تأثیر قرار می‌دهید.
مدیرکل اخبار خارجی خبرگزاری مهر ضمن اشاره به بحث انتقام سخت تأکید کرد: بخشی از انتقام سخت حمله به عین الاسد بود که رسانه‌های آمریکایی آن را مخفی کردند. این اقدام کاملاً طبیعی است و در راستای مأموریت آنها بود. انتقام اصلی ما انتقام نرم‌افزاری و نرم خواهد بود. بخشی از انتقام نظامی است و بخش مهمی از انتقام سخت در روزهای اخیر خودش را نشان داد. حملات اخیر به کاروان نظامیان آمریکایی از سوی عراقی‌ها دستاوردهای محور مقاومت بود.
عزیزی در پایان گفت: روند تحولات محور مقامت از سال ۲۰۰۰ به ما نشان می‌دهد که روند رو به رشدی را پشت سر گذاشته‌ایم. ادبیات سیاسی متفاوتی حاکم شده است که به دوران بزن و در رو پایان داده است. ادبیات اسطوره شکست‌ناپذیری ارتش اسرائیل تمام شده است. زمینه جدیدی ایجاد شده است که در این زمینه ما قدرت و اقتدار نظامی و سیاسی داریم. از سویی در سطح رسانه‌ای توازن به نفع خودمان ایجاد کرده‌ایم. ترکیب و ساختار محور مقاومت در یک مرحله تکامل‌یافته‌ای است. مقاومت بازدارندگی مؤثری نیز ایجاد کرده است.
گفتنی است برنامه “یه روز تازه” مجله خبری صبحگاهی تهیه شده در گروه اجتماعی شبکه پنج سیماست که از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۷ تا ۹ صبح با بخش‌های مختلفی چون سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، ورزشی و… با اجرای وحید رونقی، فریبا باقری، حافظ کاظم‌زاده، صدیقه مرادی و علی مرادخانی روی آنتن می‌رود.
کد مطلب: 116744
 
Share/Save/Bookmark