میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ تير ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۴۸
 
 
فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش اعلام کرد
آمادگی ایران برای تأمین نیازهای پدافند هوایی عراق

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش از آمادگی این نیرو برای تأمین نیازهای دفاع هوایی کشور عراق در تمامی تخصص‌ها خبر داد.
سرلشکر طارق عباس ابراهیم عبدالحسین رئیس کمیسیون مشترک ایران و عراق با حضور در ستاد نیروی پدافند هوایی ارتش با امیر سرتیپ علیرضا صباحی فرمانده این نیرو دیدار و گفت‌و‌گو کرد.
امیر صباحی‌فرد در این دیدار گفت: دو کشور ایران و عراق موضوعات و دلایل بسیاری برای اتحاد، همبستگی و تلاش به‌منظور تقویت قدرت اسلامی در منطقه‌ دارند که اشتراکات دینی و مذهبی از مهمترین این دلایل محسوب می‌شود.
وی افزود: کشورهای ایران و عراق از اجزا و پیکره امت واحد و جهانی اسلام هستند که مرزهای سیاسی و جغرافیایی نمی‌تواند آنها را از هم دور کند، کما اینکه همه ما می‌دانیم در مراسم مذهبی به‌ویژه راهپیمایی گرانقدر و ارزشمند اربعین حسینی(ع)، حد فاصلی بین مردم ایران و مردم عراق وجود نداشته و همه آنها به‌عنوان یک امت واحد اسلامی زمینه های‌ظهور حضرت ولی عصر(عج) را در آن راهپیمایی جستجو می‌کنند.
وی ادامه داد: نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به فضل الهی و هدایت‌های مدبرانه فرمانده معظم کل قوا و اتکا به نخبگان علمی و خبرگان ارزشمند فنی و عملیاتی، سامانه‌های مختلف پدافند هوایی، از جمله رادارهای تاکتیکی و استقراری، سامانه‌ سلاح‌های توپخانه‌ای و موشکی، تجهیزات جمع‌آوری سیگنالی، تجهیزات جنگ الکترونیک و پهپادها با مأموریت‌های متفاوت در فرکانس‌ها و بردهای مختلف را تولید کرده است. فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش با اشاره به محورهای همکاری پدافند هوایی ایران و کشور عراق تصریح کرد: ما آمادگی داریم در همه حوزه‌ها، با تشکیل کمیته‌های کارشناسی، زمینه ایجاد و گسترش همکاری متقابل را فراهم کنیم.
در ادامه سرلشکر طارق عبدالحسین رئیس کمیسیون مشترک ایران و عراق گفت: ما و جمهوری اسلامی ایران به لحاظ مشترکات دینی، مذهبی و داشتن دشمن مشترک در یک خط واحد قرار داریم. سرلشکر طارق با اشاره به توانمندی بالای جمهوری اسلامی ایران در طراحی، ساخت و آموزش سامانه‌های دفاعی بیان کرد: با توجه به بازدیدهای گذشته هیئت‌های نظامی عراق از توانمندی‌های دفاعی کشور ایران، ما خواستار همکاری متخصصین دفاع هوایی ایران در زمینه ساخت، آموزش و پشتیبانی‌های فنی در تخصص‌های مختلف عملیات جنگ الکترونیک، رادار، مراقبت‌های بصری، فرماندهی و کنترل، محاسبات راداری و همچنین امور نرم افزاری هستیم.

کد مطلب: 109544
 
Share/Save/Bookmark