میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۰۱
 
 
سردار وحیدی:
توانمندی عملیات برون مرزی پهپادی را داریم

رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی با اشاره به ساخت انواع پهپادها در داخل کشور گفت: در حوزه پهپادها ما یک کشور قدرتمند هستیم و توانمندی عملیات شناسایی و تهاجمی برون مرزی را داریم.
سردار احمد وحیدی رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی در همایش نقش قدرت هوایی در اقتدار ملی با گرامیداشت یاد خاطره شهدا، بویژه شهدای گرانقدر عرصه هوائی کشور در بخش های متخلف نیروهای مسلح گفت: شهیدان بابایی، اردستانی، دوران، یاسینی، فکوری، ستاری، لشکریان، خلعتبری و همه شهیدان عرصه هوایی کشور تجربه های گران‌سنگی هستند که با جانفشانی خود افتخارات بزرگی را برای جمهوری اسلامی ایران در ابعاد مختلف بویژه صنعت هوایی کشور را به منصه ظهور گذاشتند. وی با اشاره به اضلاع گوناگون دستاوردهای انقلاب اسلامی تصریح کرد: در میان دستاوردهای عظیم انقلاب و نظام اسلامی اگر تنها قدرت دفاعی و به تبع آن تنها قدرت هوائی را مدنظر قرار دهیم، برای بالیدن به این نظام مقدس و انقلاب اسلامی کفایت می کند.
وزیر اسبق دفاع اظهار داشت: قدرت هوایی نه تنها بخشی از مولفه قدرت ملی بلکه بخشی از قدرت سیاسی کشورها به حساب می‌آید.
وی در همین زمینه افزود: قدرت هوایی مرکزیت قدرت علمی است و نمی‌توانیم بر قدرت علمی تکیه کنیم؛ اما بگوئیم در عرصه هوا پیشرفت نکرده ایم. در واقع قدرت هوایی ما جولانگاه و نشان دهنده قدرت علمی ما است.
وحیدی تاکید کرد: بعد از انقلاب اسلامی کارهای بزرگی در صنایع هوایی ما انجام شده است به گونه ای که تعمیر و نگهداری ۴۰ ساله هواپیماها کاری بسیار عظیم محسوب می شود، نظام لجستیکی در صنایع هوایی بسیار مهم است و این نهضت توانست بخشی از قدرت هوایی را حفظ کند و این کار با یک برنامه منسجم در حوزه علمی و فن آوری انجام شد. وی گفت: در حال حاضر ایران توانایی ساخت و تولید هواپیما را داراست.
وزیر اسبق دفاع با اشاره به ساخت انواع پهپادها در داخل کشور تصریح کرد: در حوزه پهپادها ما یک کشور قدرتمند هستیم و توانمندی عملیات شناسایی و تهاجمی برون مرزی را داریم.رئیس دانشگاه ملی دفاع گفت: در حوزه علمی مقالات کشور ما در بخش هوایی در تمام این سالها در سطح اول غرب آسیا قرار دارد. روابط عمومی وزارت دفاع

کد مطلب: 106368
 
Share/Save/Bookmark