داخلی گوناگون خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۳۲
 
 
محمدپور با 3 مدال طلا قهرمان جهان شد
محمدپور با 3 مدال طلا قهرمان جهان شد
 
وزنه‌بردار دسته 94 كيلوگرم ايران در مسابقات وزنه‌برداري قهرماني جوانان جهان 2011 مالزي به مدال طلا رسيد.
ششمين روز رقابت‌هاي وزنه‌برداري قهرماني 2011 جوانان جهان كه به ميزباني پنانگ مالزي در حال برگزاري است با كسب 3 مدال طلا توسط سعيد محمدپور، وزنه بردار دسته 94 كيلوگرم كشورمان پيگيري شد.
روز گذشته و در ادامه اين رقابت‌ها در دسته 94 كيلوگرم كاروان ايران دو وزنه‌بردار را روي تخته مبارزات داشت.
در اين دسته سعيد محمدپور با مجموع 375 كيلوگرم ركورد ورودي بالاتر از ساير رقبا قرار داشته و به اين ترتيب قبل از برگزاري اين رقابت كاروان ايران تصاحب يك مدال طلاي ديگر را هم پيش‌بيني مي‌كرد. همچنين ياسين باقري، ديگر وزنه بردار كشورمان در اين دسته با ركورد ورودي 355 كيلوگرم در مكان ششم ليست ورودي وزنه برداران اين دسته قرار داشت و اميد چنداني به كسب مدال به وي نمي‌‌رفت.
بر همين اساس و با برگزاري رقابت‌هاي يكضرب، سعيد محمدپور پس از مهار وزنه‌هاي 166 و 171 كيلوگرمي در مرتبه سوم وزنه 175 كيلويي را بالاي سر برد و به مدال طلا رسيد.
ايوگني كولوميتس با مهار وزنه 170 كيلويي دوم شد و آلكاسندر زايچيكوف از قزاقستان با بالاي سر بردن وزنه 165كيلوگرمي به مدال برنز رسيد.در اين دسته ياسين باقري با مهار وزنه 155 كيلويي در بين 11 وزنه بردار دهم شد.
قبل از برگزاري رقابت‌هاي دوضرب و با توجه به فاصله زياد ايجاد شده بين محمدپور با سايرين، احتمال كسب مدال طلاي دوضرب و مجموع نيز توسط وي زياد بود و مي‌شد به راحتي 2 مدال طلاي ديگر را براي وزنه‌بردار شايسته كشورمان در دسته 94 كيلوگرم پيش‌بيني كرد.
سعيد محمدپور با اينكه با توجه به اختلاف 5 كيلوگرمي در اين دسته براي كسب مدال طلاي دوضرب و مجموع كار راحتي را در پيش داشت، كار خود را با وزنه 205 كيلوگرمي و 5 كيلوگرم بيشتر از ساير وزنه‌برداران در حركت اول آغاز كرد.
محمدپور در مهار وزنه 205 كيلوگرمي ناكام ماند. با اين حال وي براي مرتبه دوم وزنه 206 كيلوگرمي را پيشنهاد داد كه موفق شد اين وزنه را روي سر ببرد.براي سومين بار سعيد پيشنهاد وزنه 210 كيلوگرمي را داد كه اين بار هم وزنه بردار ايراني در مهار آن موفق بود تا طلاي رقابت‌هاي دوضرب نيز نصيب كشورمان شود.
در اين بخش وزنه بردار قزاقستاني با مهار وزنه 206 كيلويي دوم شد و لئونارد كوبزاروئيل از روماني نيز با مهار وزنه 206 كيلويي و به دليل اختلاف وزن سوم شد.
در همين دسته ياسين باقري، ديگر وزنه بردار كشورمان با بالاي سر بردن وزنه 201 كيلوگرمي در رده پنجم قرار گرفت. وي در بار سوم در مهار وزنه 206 كيلوگرمي ناكام ماند. باقري در مجموع نيز با 356 كيلوگرم به عنوان ششم جهان رسيد.
در مجموع نيز محمدپور از ايران با 385 كيلوگرم قهرمان جهان در دسته 94 كيلوگرم شد و 3 مدال طلا را تصاحب كرد. در همين دسته ايوگني كولوميتس با 375 كيلوگرم نايب قهرمان شد و وزنه بردار قزاقستاني با 371 كيلوگرم سوم شد.
در روز اول رقابت‌هاي وزنه‌برداري قهرماني 2011 جوانان جهان مجيد عسگري از كشورمان در دسته 56 كيلوگرم موفق شد مدال نقره جهان را به خود اختصاص دهد. در روز سوم مسابقات نيز جابر بهروزي از كشورمان در دسته 69 كيلوگرم به مدال برنز رقابت‌هاي قهرماني جهان رسيد و در كنار آن نيز مدال طلاي يكضرب رقابت‌ها را كسب كرد.
روز دوشنبه نيز كيانوش رستمي، پراميدترين وزنه‌بردار ايران روي تخته رفت و موفق به كسب 2 مدال طلا در حركات دوضرب و مجموع و يك مدال نقره در حركات يكضرب دسته 85 كيلوگرم شد.
برنامه ادامه رقابت‌هاي سي و هفتمين دوره مسابقات وزنه برداري قهرماني جوانان جهان به شرح زير است:
گروه A دسته 105 كيلوگرم (چهارشنبه 16 تير- ساعت 9 به وقت تهران)
گروه A دسته 105+ كيلوگرم (پنجشنبه 16 تير- ساعت 12 به وقت تهران)
مجيد عسگري در 56 كيلوگرم، جابر بهروزي در 69 كيلوگرم، كيانوش رستمي در 85 كيلوگرم، سعيد محمدپور و ياسين باقري در 94 كيلوگرم، كيا قدمي در 105 كيلوگرم و بهادر مولايي و عليرضا كاظمي نژاد در 105+ كيلوگرم 8 وزنه برداري هستند كه كوروش باقري، نام آنها در در فهرست نهايي تيم ملي وزنه برداري جوانان براي حضور در مسابقات و قهرماني جوانان جهان قرار دارد.
اين رقابت‌ها تا روز پنجشنبه 16 تير ادامه خواهد داشت و پس از رقابت‌هاي دسته فوق سنگين و روي تخته رفتن بهادر مولايي در 105+ كيلوگرم به اتمام خواهد رسيد.
کد مطلب: 67216
 
Share/Save/Bookmark