میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
۱
تاریخ انتشار : جمعه ۱ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۵۵
 
 
عصاره شورای نگهبان بهتر است یا عصاره انگلیس؟!
یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به نام ... که به خاطر رفتارهای ناپسند و ساختارشکنانه اکنون سر زبان‌ها است، بار دیگر افاضه فضل نمود...

یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به نام ... که به خاطر رفتارهای ناپسند و ساختارشکنانه اکنون سر زبان‌ها است، بار دیگر افاضه فضل نمود!
او که در گفتن سخنان دروغ و وارد کردن اتهامات بی‌اساس به دیگر افراد و اشخاص ید طولایی دارد، نطق آتشینی را مجلس شورای اسلامی ایراد کرد که رسانه‌های هم‌فکر و هم‌طیف او در داخل ذوق زده شده و آن را تیتر یک صفحه اول روزنامه‌ها، سایت‌ها و خبرگزاری های خود کردند.
یکی از اتهامات دروغی که نماینده محترم مردم تهران مطرح کرده بود، اتهام بی‌اساسی است که به آیت‌الله مکارم‌شیرازی وارد کرده و پس از آن که متوجه شد اشتباه کرده است، از آیت‌الله مکارم عذرخواهی کرد.
هر چند تأثیر اتهام اولیه این نماینده مجلس به آیت‌الله مکارم بسیار بیشتر از عذرخواهی او است، اما آیا او نمی‌توانست پیش از آن که اتهام را وارد کند، تحقیق و بررسی می‌کرد و اگر به یقین می‌رسید آنگاه آن را آشکار می کرد؟!
پیش از این نیز او اتهاماتی را به قوه قضاییه و ریاست آن وارد کرده بود که باز هم دروغ بودن آن ادعاها ثابت شد.
این نماینده محترم مردم تهران در نطق خود در مجلس شورای اسلامی بار دیگر سخنی را گفت که همچون گذشته نسنجیده، بی‌تأمل و بدون تعمق بود.
او که پرچم فریاد مبارزه با فساد اقتصادی را در سخنانش به اهتزار در آورده بود، از بی‌تأثیری و بی‌توجهی نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مبارزه با مفاسد اقتصادی و نبود شفافیت در مسائل مالی مجلس سخن گفت، گریزی هم به یک نهاد دیگر زد و آن را هم با سخنانش بی‌نسیب نگذاشت!
نماینده محترم مردم تهران که در لیست ۳۰ نفره امید از همین شهر راهی مجلس شده است، در نطق خود گفته بود؛ بیایید شفافیت را از مجلس شروع کنیم، آیا مجلس عصاره فضایل ملت است؟ گویا ما عصاره فضایل شورای نگهبان هستیم.
چنین سخنی به مذاق برخی خوش آمد، تا آنجا که شبکه های تلویزیونی بیگانه و رسانه‌های آنها از آن استقبال کردند و برخی رسانه‌های داخلی همسو با این نماینده مجلس نیز از این سخن ذوق زده شدند.
این که بر فرض اگر هم به گفته نماینده اصلاح‌طلب مجلس شورای اسلامی و دیگر نمایندگان عصاره فضائل شورای نگهبان باشند، چه ایراد و اشکالی دارد؟
نماینده اصلاح‌طلب مجلس باید نگران این باشد که برخی نمایندگان خانه ملت عصاره حمایت و تبلیغات انگلیس نباشند!
یادآوری سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در بحبوحه انتخابات به تاریخ ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ و در دیدار مردم آذربایجان شرقی خالی از لطف نیست بلکه باعث می شود تا حقایق برخی اتفاقات شفاف شود.
ایشان در آن دیدار می فرمایند؛ «رادیوی انگلیسی دارد به مردم تهران دستورالعمل می‌دهد به فلانی رأی بدهید، به فلانی رأی ندهید! معنای این چیست؟ انگلیسی‌ها دلشان تنگ شده برای دخالت کردن در ایران. یک روزی بود که پادشاه کشور وقتی می‌خواست تصمیم مهمّی بگیرد، سفیر انگلیس را صدا می‌کرد و از او می‌پرسید که این کار را بکنم یا نکنم. انگلیس‌ها یک روزی این‌جور در امور کشور دخالت میکردند؛ بعد هم آمریکایی‌ها، یک مدّتی هم هر دو؛ امروز این دستها قطع شده است.»
ایشان در ادامه درباره واکنش مردم به این مواضع رسانه‌های دشمن انقلاب فرمودند: «امروز جلوی این دخالتها گرفته شده است به برکت انقلاب، به برکت بیداری مردم؛ دلشان تنگ شده، حالا از راه رادیو به مردم دارند دستور میدهند به فلانی رأی بدهید، به فلانی رأی ندهید. اینکه ما عرض میکنیم در انتخابات، مردم با بصیرت، با آگاهی، با دانایی وارد بشوند، به‌خاطر این است؛ بدانند دشمن چه میخواهد؛ وقتی شما دانستی دشمن چه میخواهد، عکس او عمل میکنی؛ معلوم است.»
حال اگر چند نماینده هم به خاطر تبلیغات گسترده‌ای که شبکه‌های خارجی به ویژه بی‌بی‌سی انگلیس در زمان انتخابات انجام داد، وارد مجلس شده باشند، می‌شوند عصاره همان انگلیس و بی‌بی‌سی و آنگاه سخنان، مواضع و رفتارهایی از خود بروز می‌دهند که باب طبع لندن است.
اگر شورای نگهبان نبود که اکنون باید شاهد ورود تعداد زیادی از عصاره‌های انگلیس به مجلس می‌بودیم.
همین نماینده که گفته است «آیا مجلس عصاره فضایل ملت است؟ گویا ما عصاره فضایل شورای نگهبان هستیم» با احراز صلاحیت از سوی شورای نگهبان و با رأی مستقیم مردم انتخاب شده است، اما از حمایت‌های خارجی هم برخوردار بوده و رسانه‌های بیگانه که سابقه درخشانی در دشمنی با جمهوری اسلامی ایران را دارند،‌ رایگان به تبلیغ آنها پرداخته‌اند.
آیا می‌توان توصیه‌ها و دستورالعمل‌های شبکه و رادیو بی‌بی‌سی را درباره انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری نادیده گرفت و از یاد برد؟ 

نویسنده: سیاوش کاویانی

کد مطلب: 102362
 
Share/Save/Bookmark
 


رضا
۱۳۹۶-۱۰-۰۳ ۱۶:۲۰:۳۶
حالا یک نفر در این جماعت ناسالم پیدا شده که افشاگری میکنه باید انچنان بر سرش بکوبید تا .......!!!!!!!!!!! معلومه که دست همتون توی کاسه بخور بخوره