میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۱ مهر ۱۳۹۱ ساعت ۲۱:۲۲
 
 
مهم‌ترين بازي آقاي شماره ۸
«کریمی ۳۴ ساله بازی‌اش تقریبا تمام شده است.» مانوئل خوزه با این جمله پس از اخراج بازیکن جنجالی سرخ پوشان...

«کریمی ۳۴ ساله بازی‌اش تقریبا تمام شده است.» مانوئل خوزه با این جمله پس از اخراج بازیکن جنجالی سرخ پوشان ، آب پاكي را روي دست كريمي و آنهايي كه پادرمياني كرده بودند ريخت. اخراجی که هنوز هواداران تیم محبوب پایتخت باورش ندارند و به همین دلیل آقای مدیرعامل را ترغیب کرده تا برای رضایت سکوها و افزایش محبوبیت خود به اردوی تیم ملی برود و کریمی را در آغوش بكشد و بگوید «بهت رضايتنامه نمي‌دهم» تا تنها يك راه پيش پاي جادوگر باقی بماند؛ عذرخواهي از سرمربی! كار محالي كه علي كريمي هرگز مجري‌اش نخواهد بود و مديرعامل خوب مي‌داند كه بازگرداندن كريمي يعني توهين به سرمربي.
آرام نگه داشتن سكوها تنها خواسته امروز باشگاه‌نشين‌هاي پرسپوليس است كه اين روزها به خاطر كريمي طاقت از كف داده و بي‌وقفه نام او را فرياد مي‌كشند. همين بي‌طاقتي آنها بود كه مديرعامل را به آشتي با كريمي مجاب كرد.
اما این روی سکه مربوط به علی کریمی می شود که سوابق نشان می دهد تا به امروز با همه مربیانش به مشکل خورده است. اما مربیانی هم بوده‌اند که کریمی در کنارشان کمی آرام‌تر شده و از حجم اعتراضات همیشگی‌اش کاسته است. مربیانی مثل امیر قلعه‌نویی یا همین کارلوس کی‌روش. پس از آنکه کی روش بازوبند کاپیتانی تیم ملی را به نکونام داد همه منتظر واکنش کریمی بودند اما او با این موضوع به راحتی کنار آمد انقدر راحت که باور کردنش بسیار سخت است.
همین تجربه برای کی روش کافی بود تا برای دیدار حساس سه شنبه این هفته برابر کره جنوبی با توجه به اخراج کریمی او را به دلیل تجربه و نبوغش به تیم ملی دعوت کند. دعوتی که برای کریمی یک فرصت طلایی است. جادوگر فوتبال ایران فکرش را هم نمی کرد یک روز به دلیل فنی از تیمی کنار گذاشته شود و به خط پایانی فوتبالش برسد لذا انگیزه های زیادی در این بازی برای اثبات توانایی هایش دارد. او می خواهد به خوزه ثابت کند که دود از کنده بلند می شود و تجربه نشان داده است که کریمی تنبل اگر چنین انگیزه هایی داشته باشد یک کریمی آماده و زهر دار است.
بازیکن عصیانگر فوتبال ایران در این دیدار ساق هایش بوی باروت می دهد و این برای فوتبال ملی یک برگ برنده است که شاید کی روش هم به این موضوع اشراف دارد و کریمی را دعوت کرده است.
تجربه هت تریک کریمی برابر کره جنوبی نیز بار روانی مضاعفی بر تیم حریف اضافه می کند که این هم به سود فوتبال ما است. همه هواداران فوتبال امیدوارند روز بازی با کره‌،کریمی همانی باشد که همه می شناسیمش.
مارادونای فوتبال آسیا در دیدار این هفته برابر کره جنوبی بمبی از انگیزه است. او می‌خواهد در این دیدار با نمایش توانایی هایش حرف هایش را بزند حرف هایی که پس از اخراج از پرسپولیس هرگز به زبان نیاورد. سخن آخر اینکه علی کریمی در مستطیل سبز یک جادوگر مطلق است اما ورزش حرفه ای یک روز به پایان می رسد که امیدواریم کریمی در اوج برود و دوست داریم خاطرات جادوهایش در زمین فوتبال به کابوس تبدیل نشود و این را خودش هم باید درک کند.

کد مطلب: 77486
, مولف : مهدي طلايي
 
Share/Save/Bookmark