میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش گزارش
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۲۱:۰۰
 
 
انتقاد سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی از نبود امکانات در آستانه مسابقات جام جهانی:
هر نتیجه‌ای بهتر از دهمی بگیريم غیرت بچه‌هاست
هر نتیجه‌ای بهتر از دهمی بگیريم غیرت بچه‌هاست
 

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: انگار نه انگار که ۱۵ روز دیگر باید در جام جهانی به میدان برویم؛ شرایط مثل این است که ۶ ماه دیگر زمان داریم.
رسول جزینی درباره شرایط تیم ملی کشتی فرنگی برای حضور در جام جهانی گفت: شرایط اردوها با وجود وعده‌هایی که مسئولان داده‌اند هیچ تغییری نکرده است.
وی درباره تهدید برخی از کشتی‌گیران به کناره‌گیری از جام جهانی گفت: از بشیر خواستم که در اردوها حاضر شود و شرایط درست خواهد شد. خوب هم تمرین کرده است، اما هیچکدام از قول‌هایی که به بچه‌ها داده بودم عملی نشد. حرفی برای کشتی‌گیران ندارم و دیگر نمی‌توانم آنها را مجاب به انجام تمرین کنم.
سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی ادامه داد: کشتی‌گیرانی که زحمت زیادی برای نگه داشتن آنها در اردوها کشیده شده است، دلسرد شده‌اند و انگیزه‌ای برای حضور در جام جهانی ندارند. آنقدر از جانب مسئولان قول داده‌ام و عملی نشده است که چوپان دروغگو شده‌ام!
جزینی تصریح کرد: نمی‌توانم جلوی آنها را هم بگیرم چون واقعاً انگیزه‌ای ندارند. در حالی‌که در این فاصله کوتاه تنها باید به فکر تمرین باشند، اما باید به دنبال فراهم کردن شرایط باشیم. انگار نه انگار که ۱۵ روز دیگر باید در جام جهانی به میدان برویم؛ شرایط مثل این است که ۶ ماه دیگر زمان داریم.
وی درباره اینکه مسئولان ورزش انتظار قهرمانی از این تیم دارند گفت: مسئولان ورزش باید به اندازه امکاناتی که داده‌اند انتظار داشته باشند که در حد دهمی است. با توجه به شرایطی که داریم هر نتیجه‌ای بهتر از دهمی بگیریم غیرت بچه‌ها بوده است.
جزینی با بیان اینکه شرایط ما با کشتی آزاد فرق می‌کند گفت: آنها تمام مهره‌هایشان را در اختیار دارند و خادم با استفاده از نفوذ و قدرتش تمام شرایط را فراهم کرده است. اگر آزاد را ۱۰۰ بگیریم ما در بهترین شرایط ۴۰ هستیم.
وی درباره اینکه مسئولان فدراسیون کشتی می‌گویند «بنا» بر تمرینات نظارت دارد گفت: فرض کنیم که داشته باشد، آیا می‌تواند کاری انجام دهد؟ بنا که نمی‌تواند جادو بکند! اگر می‌توانست در خانه‌اش می‌نشست و تمام تیم‌های دنیا را هدایت می‌کرد.
سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی ادامه داد: زمانی‌ هم که در اردوها بود چند سال زحمت ‌کشید تا آن نتیجه را در المپیک گرفت. به جای اینکه مسئولان بعد از اتفاق به دنبال مقصر ناکامی و شکست باشند از همین حالا به فکر فراهم کردن شرایط در این مدت کوتاه باقیمانده باشند.
جزینی درباره رفتن علی‌اکبری به آذربایجان گفت: کار درستی انجام نداد. هر چند که شاید در ظاهر چاره‌ای هم نداشت، اما کشتی‌گیران زیادی هستند که با این شرایط مانده‌اند و مبارزه می‌کنند. شاید با این شرایط تا چند وقت دیگر بقیه هم به این نتیجه برسند که اگر آنها هم رفته بودند بهتر بود.

خادم: میزبانی جام‌جهانی نفعی ندارد
امیررضا خادم درباره قبول میزبانی جام‌های جهانی کشتی آزاد و فرنگی گفت: پذیرفتن این میزبانی بعد از المپیک نه تنها سودی به حال کشتی ما ندارد بلکه ضرر هم دارد. این رقابت ها ارزش خاصی ندارد و تنها هزینه‌های گزافی را به ورزش کشور تحمیل خواهد کرد.
وی ادامه داد: کشتی‌گیران در حالی‌که باید بعد از المپیک برای حضور در مسابقات مهم پیش‌رو ریکاوری می کردند حالا باید در مسابقاتی که ارزش زیادی ندارد اما با توجه به اینکه در کشور ما برگزار می‌شود نباید قهرمانی در آن را از دست دهیم مجبور هستند در ظرف کمتر از ۶ ماه در این رویداد تحمیلی به میدان بروند؛ در حالی‌که اگر ما میزبان نبودیم مجبور به استفاده از نفرات اصلی‌مان نبودیم.
رئیس اسبق فدراسیون کشتی و دارنده ۲ مدال برنز المپیک تصریح کرد: میزبانی این مسابقات بار مالی زیادی را به وزارت ورزش و جوانان تحمیل کرد در حالی‌که می توانستیم این مبلغ را در جاهای بهتری هزینه کنیم.
خادم در پاسخ به این سوال که آیا همچنان مصمم به حضور در انتخابات فدراسیون کشتی است گفت: کاندیدا هستم و در انتخابات شرکت خواهم کرد.

کد مطلب: 79826
 
Share/Save/Bookmark