میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۳۲
 
 
نه به اصلاحات
پیشتازی قاطع لیست وحدت
پیشتازی قاطع لیست وحدت
 

پیشتازی نامزدهای جریان اصولگرا در انتخابات مجلس شورای اسلامی نه تنها درتهران بلکه در اکثر شهرهای کشور دیده می‌شود. همانگونه که پیش بینی می‌شد، فهرست وحدت اصولگرایان در تهران تاکنون پیروز انتخابات مجلس شورای اسلامی است و این پیروزی برای دو طرف از جریان‌های سیاسی کشور پیام روشنی دارد. پیام نخست،‌ به جریان اصولگرایی است،‌ این طیف سیاسی توانست اعتماد مردم را به سوی خود جلب کند، که البته بخش زیادی از آن به خاطر عملکرد بسیار ضعیف اصلاح طلبان در مجلس دهم بود، از سوی دیگر ضعف مدیریت در دولت تدبیر و امید و محقق نشدن وعده‌های آقای روحانی،‌مردم را از اصلاح طلبان دلسرد کرده بود. اعتراضاتی که در کشور دیده می‌شد، به خاطر همین مسئله بود.
ضعف مجلس در نظارت بر عملکرد دولت و همراهی کامل آن با دولت تدبیر و امید، در شرایطی وجود داشت که مردم از رفتار خانه ملت و نمایندگان آن ناخرسند بودند.
مشکلات اقتصادی چند عامل دارد که مهمترین آن سوء مدیریت در این مسئله است،‌ مردم هم مجلس دهم را در این اوضاع سهیم می‌دانند و هم دولت را برای همین خواهان تغییر اساسی بودند و خواسته خود را با رأی معناداری که روز جمعه در صندوق‌ها انداختند نشان دادند. از سوی دیگر نتایج انتخابات مجلس شورای اسلامی دوره یازدهم به جریان اصلاح طلبی نیز پیام روشنی دارد.
مردم به این جریان سیاسی پیام دادند که دیگر فریب وعده‌های آنها را نخواهند خورد، اصلاح طلبان در دوره پیشین انتخابات مجلس که ۴ سال پیش برگزار شد،‌در تهران به همه ۳۰ نامزد جریان اصلاح طلب رأی دادند و به آنها اعتماد کردند اما با وجودی که اکثریت نمایندگان دوره دهم مجلس را اصلاح طلبان تشکیل می‌دادند،‌ گامی برای بهبود اوضاع اقتصادی و معیشتی کشور بر نداشتند و حتی در این راه با دولت همراهی کردند.
شکست اصلاح طلبان در انتخابات،‌ ضعف و بی برنامگی آنها را در اداره کشور ثابت کرد. اگر بار دیگر همین جریان در انتخابات پیروز شده بود، مردم باید در انتظار روزهای سخت‌تری می‌بودند.
اما اگنون که جریان سیاسی اصولگرا با فهرست وحدت خود در تهران پیروز انتخابات شده اند و در شهرستان‌ها نیز آنها پیشتاز هستند و رقبای اصلاح طلب خود را پشت سر گذاشته‌اند،‌ باید مجلسی در تراز انقلاب و مردم ایران اسلامی تشکیل دهند و همانگونه که گفته‌اند راهکارهای اقتصادی خود را برای بهبود اوضاع عملیاتی کنند،‌چرا که مردم در انتظار چنین تغییراتی در شرایط کشور هستند. هر چند از دوران دولت تدبیر و امید کمتر از ۲ سال باقی مانده و شاید کار با این دولت برای مجلس یازدهم با ترکیب اکثریت اصولگرایی دشوار باشد، اما مجلس آینده می‌تواند دولت را بار دیگر بر روی ریل اصلی قرار دهد.
نمایندگانی که وارد مجلس یازدهم می‌شوند، باید با انقلابی گری،‌مدیریت جهادی که در عملکرد سرلیست آنها محمد باقر قالیباف دیده شده است، هم به مجلس یازدهم سر و سامان بدهند و هم به اوضاع اقتصادی کشور تا بتوانند از آراء مردم صیانت کنند. مسئولیت سنگینی بر دوش مجلس یازدهم گذاشته شده است،‌ امید می‌رود با حضور این طیف سیاسی در مجلس،‌شاهد تحولات خوبی در عرصه‌های گوناگون به ویژه اقتصادی در جامعه باشیم. بر اساس گزارش‌هایی که وزارت کشور از نتایج انتخابات در تهران منتشر کرده محمد باقر قالیباف نفر اول انتخابات در تهران است. همگان سابقه او را در مدیریت‌های گذشته می‌دانند به ویژه زمانی که شهردار تهران بود.
دیگر هم لیستی‌های او نیز اکثراً دارای قابلیت‌ها ظرفیت‌هایی هستند که می‌توانند در مجلس مؤثر واقع شوند، البته در میان آنها هستند افرادی که نیازمند راهنمایی و مدیریت هستند و البته قطعاً جریان اصولگرایی برای تقویت و هدایت آنها برنامه‌هایی خواهد داشت.
اکنون تا برپایی مجلس یازدهم سه ماه زمان وجود دارد که در این زمان،‌نامزدهای پیروز در انتخابات می‌توانند با برگزاری جلساتی برنامه‌های کاری خود را بررسی و تجزیه و تحلیل کنند و از این فرصت باقی مانده بهترین بهره را ببرند. آنچه که ستاد انتخابات کشور از نتایج انتخابات در تهران منتشر کرده به این شرح است؛
۱- محمدباقر قالیباف
۲- سید مصطفی آقامیرسلیم
۳- مرتضی آقا تهرانی
۴- الیاس نادران
۵- سید محسن دهنوی
۶- سید محمود نبویان
۷- محسن پیرهادی
۸- سید احسان خاندوزی
۹- ابوالفضل عمویی
۱۰- فاطمه رهبر
۱۱- اقبال شاکری
۱۲- بیژن نوباوه وطن
۱۳- مجتبی توانگر
۱۴- روح الله ایزدخواه
۱۵- احمد نادری
۱۶- سید نظام الدین موسوی
۱۷- عبدالحسین روح الامینی
۱۸- زهره الهیان
۱۹- مالک شریعتی نیاسر
۲۰- مهدی شریفیان
۲۱- سید رضا تقوی
۲۲- سمیه رفیعی
۲۳- سید علی یزدی خواه
۲۴- علی خضریان
۲۵- فاطمه قاسم پور
۲۶- مجتبی رضا خواه
۲۷- رضا تقی پور انوری
۲۸- غلامحسین رضوانی
۲۹- زهره سادات لاجوردی
۳۰- عزت الله اکبری تالار پشتی
۳۱- وحید یامین پور
۳۲- حمید رسایی
۳۳- علی جعفری
۳۴- علیرضا محجوب
۳۵- محمد صادق شهبازی راد
۳۶- سهیلا جلودار زاده
۳۷- مجید انصاری
۳۸- مصطفی کواکبیان
۳۹- سید محمد حسینی
۴۰- سید محمد آقامیری
با این ترکیب به نظر نمی‌رسد با نهایی شدن و پایان شمارش آراء تغییر قابل توجهی در آن ایجاد شود و می‌توان از هم اکنون پیروزی اصولگرایان را در تهارن و دیگر شهرهای کشور قطعی دانست.

کد مطلب: 112929
 
Share/Save/Bookmark