میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۰
 
 
خلاصه مهمترین اخبار مجلس
حمایت‌ها و انتقادهای نمایندگان به سهمیه بندی بنزین

توضیح وضعیت طرح‌های فراکسیون امید برای لغو افزایش قیمت بنزین، تنفس پنج ساله به بانک رفاه کارگران برای واگذاری سهام، بررسی افزایش قیمت بنزین با حضور شمخانی در جلسه غیرعلنی مجلس، تاکید بر ضرورت جلوگیری از افزایش قیمت سایر کالاها از مهمترین اخبار جلسه روز گذشته مجلس بود.
جلسه غیرعلنی مجلس شورای اسلامی با حضور شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی برای بررسی موضوع افزایش قیمت بنزین برگزار شد.
علی لاریجانی هم در آغاز جلسه علنی با اشاره به جلسه غیرعلنی مجلس برای بررسی افزایش قیمت بنزین با تاکید بر ضرورت جلوگیری از افزایش قیمت سایر کالاها به بهانه افزایش قیمت بنزین تاکید کرد که نیاز است فضای آرامی برای تصمیمات درست فراهم شود.
همچنین سخنگوی هیات رئیسه مجلس با بیان این‌که مجلس شورای اسلامی با توجه به فرمایشات رهبری فواید اجرای طرح افزایش قیمت بنزین را به نفع مردم در نظر خواهد گرفت گفت: اگرچه ایرادات و انتقاداتی به زمان و شیوه این طرح وجود داشته، اما همه موظف هستند از آن حمایت کنند.
فاطمه سعیدی، سخنگوی فراکسیون امید نیز با بیان این که دو طرح این فراکسیون درباره لغو افزایش تدریجی قیمت بنزین و تک نرخی آن به دلیل تاکیدات مقام معظم رهبری از دستور کار خارج شد، گفت: این فراکسیون از هیئت رئیسه مجلس خواستار حضور روسای قوا در مجلس برای همفکری جهت اجرای این طرح و رفع نواقص آن شدند.
مسعود پزشکیان در جریان جلسه علنی پس از استماع نطق حسین مقصودی نماینده مردم سبزوار در مجلس با اشاره به انتقاد معاون پارلمانی ریاست جمهوری نسبت به توهین یک نماینده به دولت بیان کرد: نمایندگان اجازه نقد دارند اما توهین برازنده نمایندگان نیست.
نمایندگان طرح الحاق یک تبصره به ماده ۵ قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی را با ۱۶۴ رای موافق، ۹ رای مخالف و ۵ رای ممتنع از مجموع ۲۲۹ نماینده حاضر در مجلس تصویب کردند که بر اساس آن به بانک رفاه کارگران برای واگذاری سهام خود تنفس پنج ساله دادند.

کد مطلب: 111623
 
Share/Save/Bookmark