میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۵۶
 
 
بازسازی منازل مددجویان سیل‌زده بهزیستی تا پایان خرداد

رئیس دبیرخانه مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی کشور از بازسازی و تعمیر منازل مددجویان سیل‌زده در استان‌های گلستان، خوزستان و لرستان تا پایان خرداد خبر داد.
فرهاد اقطار درباره برنامه‌ریزی سازمان بهزیستی برای تعمیر و احداث مسکن مددجویان سیل‌زده در استان‌های گلستان، خوزستان و لرستان اظهار کرد: پس از ثبت میزان خسارات در سامانه (ثبت خسارات) از سوی سیل‌زدگان، فرایند بررسی اطلاعات در این سامانه‌ها آغاز شد.
وی تصریح کرد: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته قرار است بخش قابل توجهی از کمک‌های جمع‌آوری شده از سوی سازمان بهزیستی به موضوع تامین هزنیه ساخت و تعمیر منازل مددجویان در مناطق سیل‌زده اختصاص خواهد یافت. براساس آخرین آمار اخذ شده تا به امروز ۱۹ میلیارد تومان به صورت نقدی از سوی خیرین و هموطنان به بهزیستی کمک شده است که این کمک‌ها در اختیار استان‌های سیل‌زده برای حمایت از مددجویان قرار خواهد گرفت. افطار افزود: هیئت وزیران مصوبه‌ای داشته که مبنی بر آن خانه‌هایی که در مناطق شهری دچار آسیب شدند، ۵۰ میلیون تومان تسهیلات کم‌بهره همچنین مبلغ ۱۲ میلیون تومان کمک بلاعوض دریافت خواهند کرد، همچنین مبلغ ۱۰ میلیون تومان هم کمک بلاعوض برای ساخت مسکن مددجویانی که در سیل تخریب‌شده اضافه بر کمک‌های دولت اختصاص دادیم که به‌محض شروع احداث عملیات ساختمانی توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی این مبلغ نیز به‌عنوان کمک بلاعوض به آن‌ها پرداخت خواهد شد. وی افزود: دولت مبلغ ۴۰میلیون تومان به‌عنوان تسهیلات کم‌بهره و مبلغ ۱۰ میلیون تومان بلاعوض برای روستاها تعیین کرده که این کمک را برای مددجویان سازمان بهزیستی و برای ساخت منازلی که تخریب‌شده اختصاص خواهیم داد.

کد مطلب: 108924
 
Share/Save/Bookmark