میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۴۸
 
 
غزه در حمایت از کرانه باختری با برگزاری تظاهرات روز خشم به پا خاست
مقاومت گزینه فلسطین علیه طرح اشغال

در اقدامی که موجب شد تا کشورهای اروپایی نیز گزینه‌ای جز تغییر دیدگاهشان و اعلام مخالفت با طرح اشغال کرانه باختری نداشته‌ باشند، ساکنان نوار غزه تظاهرات «روز خشم» در اعتراض به طرح اشغال کرانه باختری را برگزار و اعضای ارشد گروه‌های فلسطینی بر آمادگی مقاومت تأکید کردند.
ساکنان نوار غزه در اعتراض به قصد رژیم صهیونیستی برای اشغال کرانه باختری به خیابان‌ها آمدند.هزاران فلسطینی در نوار غزه با در دست گرفتن پرچم فلسطین در این تظاهرات شرکت کرده‌اند. از جمله شرکت‌کنندگان در تظاهرات «یحیی السنوار» رئیس دفتر سیاسی حماس در نوار غزه است. ۱۶ سازمان بین‌المللی و فلسطینی برای شرکت در تظاهرات روز خشم که در اعتراض به طرح اشغال برنامه ریزی شده است، فراخوان داده بودند.«سعدی عابد» عضو دفتر سیاسی جنبش «الاتحاد الوطنی الدیمقراطی» (فدا) در یک سخنرانی در این تظاهرات اعلام کرد، ملت فلسطین همانگونه که پیش‌تر طرح اسکان دائمی آوارگان را شکست داده، تمام پروژه‌های دیگر رژیم صهیونیستی را نیز شکست خواهد داد.
وی در ادامه کار مشترک ملی را پایه و اساس توافق و اتخاذ راهبرد ملی خواند و افزود، امروز دیگر زمان برای بحث‌های رسانه‌ای و تبادل اتهامات نیست. از سوی دیگر «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی حماس پیامی برای «یوسف عباس» هماهنگ‌کننده کل کمپین جهانی بازگشت فرستاد.هنیه در این پیام، یوسف عباس را به کار در راستای حمایت از پروژه ملی بر پایه دفاع سرزمین و مقدسات فلسطین فراخواند. در همین زمینه «علی فیصل» عضو دفتر سیاسی جبهه دموکراتیک به المیادین گفت: طرح الحاق به مثابه «مصیبت» جدید است که اجرایی نخواهد شد.«داوود شهاب» از اعضای ارشد جهاد اسلامی فلسطین نیز به المیادین گفت: از ذره‌ای از خاک فلسطین نخواهیم گذاشت.وی در ادامه بر آمادگی مقاومت و رد مذاکره و راه‌حل سیاسی تأکید کرد.شهاب گفت ، گروه‌های مقاومت تأکید کرده‌اند که تمام گزینه‌ها در برابر ملت فلسطین روی میز است.«حازم قاسم» سخنگوی حماس هم اعلام کرد، پروژه اشغال یک طرح خصمانه جدید علیه ملت فلسطین است و با مقاومت واقعی این ملت، راه به جایی نخواهد برد.همچنین مقاومت فلسطین دیروز به صورت متوالی ۲۰ موشک به سمت دریا شلیک کرد.رادیو رژیم صهیونیستی در همین زمینه گزارش داد، ۱۰ موشک در کمتر از ۳۰ دقیقه پیامی واضح برای ارتش این رژیم است.
در این میان گابی اشکنازی وزیر خارجه رژیم صهیونیستی با بیان اینکه هیچ اطلاعی از زمان یا نحوه اجرای طرح «الحاق» (اشغال سی درصدی کرانه باختری) ندارد، احتمال اجرای آن در امروز ( دیروز )را رد کرد.
از سوی دیگر با تشدید اعتراض های فلسطینی‌ها و تقویت شدن احتمال روی دادن انتفاضه‌ای جدید، جانسون خست‌وزیر انگلیس با درخواست از رژیم صهیونیستی برای اجرا نکردن طرح اشغال سی درصدی کرانه باختری، گفت این طرح نقض قوانین بین‌المللی است و لندن آن را نمی‌پذیرد.

کد مطلب: 114314
 
Share/Save/Bookmark