میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۴۸
 
 
همزمان با سالروز شهادت امام حسین(ع):
شور حسینی در جهان

مسلمانان و ارادتمندان به ساحت مقدس حضرت سید الشهداء (ع) در کشورهای مختلف درروزعاشورای حسینی عزاداری کردند.
عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) در سراسر جهان با برپایی مراسم عزاداری و سینه زنی ارادت قلبی خود را به قهرمان حماسه کربلا و یاران با وفای ایشان نشان دادند.این مراسم در نیویورک،مالزی، یمن، لهستان، جمهوری آذربایجان، سیدنی، داغستان روسیه ، هامبورگ، لندن و دیگر کشورهای مختلف جهان برگزارشد.
مراسم سوگواری سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در بلاروس با حضور عاشقان آن حضرت از سوی سفارت جمهوری اسلامی ایران در مینسک و انجمن اسلامی دانشجویان ایرانی در محل بیت الزهراء (س) برگزار شد.
در این مراسم که با حضور پرشور و صمیمی جمع کثیری از دانشجویان، ایرانیان مقیم، کارگزاران جمهوری اسلامی ایران و شیعیان دیگر کشورها برگزار شد بعد از اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء و قرائت زیارت عاشورا و سخنرانی، عاشقان کربلا به عزاداری پرداختند. در پایان عزاداران حسینی مهمان سفره اطعام اهل بیت (ع) بودند.
ایرانیان مقیم چین و محبان اهل بیت (ع) با برپایی آیین‌های ویژه از جمله قرائت زیارت عاشورا و سینه زنی، در سوگ سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران با وفایش نشستند.
در آیین عاشورای حسینی در گوانجو، ایرانیان و شیعیان مقیم گوانجو، با برگزاری مراسم پرشکوه عزاداری در هیات محبین اهل بیت (ع) گوانجو در مسجد هائوپن، به یاد مظلومیت اباعبدالله الحسین بر سر و سینه زدند و گریستند. همچنین پس از این مراسم، عزاداران حسینی همچون سال ‌ای گذشته، با حضور هماهنگ در مرکز انتقال خون گوانجو، با تاسی از فرهنگ ایثار حسینی، خون خود را اهدا کردند و فرهنگ نوعدوستی ایرانی-اسلامی را به نمایش گذاشتند.

کد مطلب: 110714
 
Share/Save/Bookmark