میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۰۵
 
 
تجاوزات متعدد ارتش صهیونیستی به سوریه وزیر خارجه روسیه را راهی تل‌آویو کرد
لاوروف حامل هشدارهای مسکو برای نتانیاهو
لاوروف حامل هشدارهای مسکو برای نتانیاهو
 

وزیر امور خارجه و رئیس ستادکل نیروهای مسلح روسیه در سفری از پیش اعلام نشده به فلسطین اشغالی سفر کرده و دیروز با نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی دیدار کردند در حالی که بسیاری این سفر را برگرفته از هشدارهای مسکو به تل‌آویو درباره پیامدهای ادامه تجاوز به سوریه می‌دانند.
رژیم صهیونیستی که در معادلات سوریه با شکست مواجه شده از یک‌سو با تحرکات نظامی و از سوی دیگر با دیپلماسی گسترده بویژه در قبال روسیه به دنبال فرار از این شکست است. بخشی از این رفتار نیز جوسازی مبنی بر هماهنگی با روسیه برای خروج ایران و حزب‌الله از سوریه عنوان شده است. این در شرایطی است که از یک طرف سوریه و البته روس‌ها بارها تاکید کرده‌اند طرحی برای خروج ایران از سوریه وجود ندارد و از طرف دیگر روس‌ها تجاوزات ارتش صهیونیستی به سوریه را غیرسازنده عنوان کرده‌ و حتی از آمادگی برای ارسال سامانه موشکی اس۳۰۰ به سوریه سخن گفته‌اند.
در این میان «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه دیروز در سفری از پیش اعلام نشده مسکو را به مقصد فلسطین اشغالی ترک کرد. این سفر در حالی صورت گرفت که روز قبل از آن ارتش صهیونیستی سوریه را هدف جنگنده‌هایش قرار داده بود. تجاوزی که تکرار آن صبر روسیه را به سر برده و رسما در باب پیامدهای استمرار این روند به این رژیم هشدار داده بود. «والری گراسیموف» رئیس ستادکل نیروهای مسلح روسیه نیز در این سفر لاوروف را همراهی می‌کند. حضوری که تحلیل هشداری بودن سفر لاوروف به اراضی اشغالی را بیش از پیش تقویت می‌کند.
وزارت خارجه روسیه تأکید کرد که این سفر به منظور گفت‌وگو درباره اوضاع منطقه‌ای و روابط دوجانبه صورت می‌گیرد. خبرگزاری فرانسه نیز گزارش کرد که سفر لاوروف و گراسیموف به فلسطین اشغالی به منظور گفت‌وگو درباره تحولات سوریه انجام گرفته است.
لازم به ذکر است همزمان با تنگ تر شدن حلقه محاصره بر تروریست‌ها، شماری از فرماندهان گروه‌های تروریستی در جنوب سوریه با چراغ سبز رژیم صهیونیستی ، وارد سرزمین‌های اشغالی فلسطین شدند. شبکه اخبار الرقة (RNN) در صفحه خود در فیس‌بوک نوشت... معاذ نصار، فرمانده تیپ فرسان الجولان، احمد النحس، فرمانده گردان‌های سیف‌الشام، علاء الحلقی، فرمانده ارتش ابابیل و ابو راتب نصار، فرمانده تیپ فرسان الجولان صبح يکشنبه به سمت ارتش رژیم صهیونیستی فرار کردند. در این میان وزرای خارجه و کشور آلمان اعلام کردند که این کشور، عده‌ای از کلاه‌سفیدها و خانواده‌های آنان را در خاک خود می‌پذیرد.
همزمان با انتشار خبری مبنی بر خروج ۸۰۰ عضو گروه موسوم به «کلاه سفیدها» از سوریه، شبکه المیادین اعلام کرد که عناصر اطلاعاتی چند کشور در پوشش کلاه‌سفیدها از سوریه خارج شده‌اند.
در این میان منابع خبری اعلام کردند دامنه درگیری ارتش سوریه با عناصر وابسته به داعش در غرب استان درعا گسترش یافته است، ولی همزمان عملیات انتقال تروریست‌ها از جنوب به شمال سوریه ادامه دارد. با شدت گرفتن عملیات نظامی ارتش سوریه علیه گروه تروریستی «جیش خالد بن‌ولید» - بیعت کرده با داعش - در منطقه «وادی الیرموک» در استان درعا، در جنوب سوریه، همزمان با عملیات انتقال افراد مسلح و کسانی که «مصالحه» با دمشق را نپذیرفتند، از ریف‌های درعا و قنیطره به سمت شمال این کشور در حال تکمیل است. خبر دیگر آنکه در ادامه روند خروج آوارگان سوری از لبنان، دیروز بیش از ۸۰۰ نفر دیگر آنها به سوریه منتقل می‌شوند.
در این میان وزارت خارجه سوریه به انتقال عناصر عضو گروه موسوم به «کلاه سفیدها» از این کشور به اردن واکنش نشان داد.

کد مطلب: 105314
 
Share/Save/Bookmark