داخلی گوناگون خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۰ ساعت ۰۹:۰۵
 
 
اتهام جديد بن علي ؛ قاچاق مواد مخدر و اسلحه
اتهام جديد بن علي ؛ قاچاق مواد مخدر و اسلحه
 
سياست روز آنلاين: زين العابدين بن علي، ديكتاتور سابق تونس به جرم دست داشتن در قاچاق مواد مخدر و اسلحه محاكمه شد.
به گزارش سياست روز آنلاين به نقل از سايت ميدل ايست آنلاين، اين محاكمه روز دوشنبه به صورت غيابي برگزار شد زيرا بن علي هم اكنون به اتفاق همسرش در عربستان سعودي به سر مي برد.
بن علي و همسرش ليلا طرابِلسي پيش از اين به جرم فساد مالي محاكمه و به صورت غيابي به 35 سال زندان محكوم شدند. اين محاكمه پس از آن صورت گرفت كه مقادير زيادي پول و جواهرات در كاخ بن علي كشف شد.
وكيل بن علي، حسني بجي، اتهامات اخير بر ضد او در رابطه با قاچاق مواد مخدر و اسلحه را رد كرده و آن را غيرمنطقي خوانده است. بن علي متهم است كه مقادير زيادي مواد مخدر و اسلحه را به صورت قاچاقي به قصرش منتقل كرده است. او همچنين متهم به مشاركت در قاچاق مواد مخدر است. وكيل بن علي گفته كه چگونه ممكن است يك رئيس جمهور به فروش مواد مخدر مبادرت كند. او همچنين در توجيه وجود تعداد زيادي اسلحه در كاخ بن علي گفته كه اين سلاح‌ها هديه اشخاص عاليرتبه جهاني به بن علي بوده است. او از عبدالعزير بوتفليقه، رئيس جمهور الجزاير و شاهزاده نائف، وزير كشور عربستان به عنوان برخي از افرادي كه سلاح به بن علي هديه داده اند نام برد.
بن علي و همسرش از روز 14 ژانويه (24 دي) تاكنون در عربستان سعودي به سر مي برند. عربستان تاكنون به درخواست‌هاي مقامات تونسي براي استرداد ديكتاتور سابق تونس بي توجه بوده است. بن علي همچنين قرار است بخاطر كشتار حداقل 300 نفر در پي تظاهرات هاي اين كشور و نيز اتهام شكنجه، پولشويي و قاچاق عتيقه جات محاكمه شود.
کد مطلب: 67199
 
Share/Save/Bookmark