میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش گزارش
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۲۲:۰۹
 
 
لیگ جهانی والیبال ۲۰۱۴
ایتالیا – ایران؛ شروع راهی دشوار
ایتالیا – ایران؛ شروع راهی دشوار
 

تیم ملی والیبال ایران در نخستین دیدار خود در رقابت‌های لیگ جهانی والیبال جمعه برابر ایتالیا قرار خواهد گرفت.
کار رسمی کواچ و مردان والیبال ایران در لیگ جهانی ۲۰۱۴ از ساعت ۲۳ جمعه، ۹ خردادماه آغاز می‌شود؛ تیم ملی والیبال ایران در اولین بازی خود در لیگ جهانی روزهای ۹ و ۱۱ خرداد میهمان ایتالیا است؛ بازی اول این دو تیم در شهر تریسته و در سالن پالا تریسته برگزار خواهد شد. ملی‌پوشان ایران در لیگ جهانی امسال با تیم‌های برزیل، ایتالیا و لهستان در گروه نخست قرار دارند. برزیل و ایتالیا به ترتیب با کسب ۹ و ۸ مدال طلا جز پرافتخارترین تیم‌های این پیکارها محسوب می‌شوند و این نشان می‌دهد که شاگردان کواچ کار دشواری در پیش دارند.
تیم ملی والیبال ایتالیا، نخستین حریف شاگردان کواچ در رقابت‌های لیگ جهانی است که تمام علاقمندان به والیبال به خوبی می‌دانند که ایران کار سختی برابر این تیم در پیش دارد. در دوره گذشته رقابت‌های لیگ جهانی ملی‌پوشان ایران با هدایت خولیو ولاسکوی آرژانتینی توانستند از مجموع دو بازی ۴ امتیاز کسب کنند و حالا بازهم قسم شده‌اند تا در خاک ایتالیا، لاجوردی‌پوشان را به زانو در بیاورند؛ هرچند که به گفته بسیاری از کارشناسان گرفتن حتی دو امتیاز از دو بازی پیش‌رو هم برای ایران بسیار ارزشمند خواهد بود، چراکه ایتالیای امسال با ایتالیای دوره گذشته تفاوت‌هایی دارد. مردان سرزمین چکمه در دو بازی نخست خود در خاک برزیل توانستند حریف قدرتمند خود را دو بار شکست داده و ۶ امتیاز ارزشمند را از سرزمین قهوه سوغات بیاروند. لاجوردی‌پوشان با میانگین سنی ۲۵.۸۱ تمام تلاش خود را به کار خواهند گرفت و با توپ پر برابر ایران قرار می‌گیرند تا ضمن جبران شکست‌ دوره گذشته، پیروزی‌‌های این دوره را تداوم بخشند.
رویارویی تیم‌های ایران و ایتالیا در سال‌های اخیر همواره برای دو تیم چالش برانگیز بوده است. از روزی که تیم ملی در میلان ایتالیا با هدایت حسین معدنی تا یک قدمی شکست ایتالیا پیش رفته بود و در ست پنجم داور مسابقه جریان مسابقه را به سود حریف تغییر داد تا سال گذشته در جام قهرمان قاره‌ها که تیم کشورمان با هدایت خولیو ولاسکو برابر این تیم برنده شد رقابت جالبی را بین این دو تیم شاهد بوده‌ایم.
تیم‌های ایتالیا و ایران این‌ار هم با انگیزه‌های زیادی برابر یکدیگر قرار می‌گیرند. ایتالیا که میزبانی مرحله نهایی لیگ جهانی ۲۰۱۴ را بر عهده دارد بعد از دو برد متوالی در خاک برزیل به دنبال انتقام شکست‌های سال گذشته در لیگ جهانی و جام قهرمانان قاره‌ها برابر ایران است. این تیم نسبت به چند ماه قبل پیشرفت محسوسی داشته و با وجود اینکه دیگر کریستین ساوانی را در ترکیب خود نمی‌بیند اما تیمی منسجم را روانه مسابقات کرده تا بعد از مدت‌ها برای قهرمانی در لیگ جهانی یورش ببرد.
اما در آن سوی میدان تیم ایران دومین حضورش را در لیگ جهانی تجربه می‌کند. تیم کشورمان که سال گذشته پدیده این مسابقات لقب گرفته بود حالا دیگر خولیو ولاسکو را روی نیمکت خود ندارد و با مربی جوان خود اسلوبودان کواچ کار دشواری را با حریفان نامدار خود در گروه A دارد. بازیکنان کشورمان همواره نشان دادند که برابر ایتالیا خوب کار کرده‌اند و این‌بار به دنبال اثبات این هستند که به دنیای والیبال ثابت کنند درخشش سال گذشته ایران یک جرقه نبوده است.
سال گذشته در نخستین رویارویی دو تیم در لیگ جهانی تیم ایران با حساب ۳ بر یک (۲۵ بر ۲۳، ۲۵ بر ۲۲، ۲۲ بر ۲۵ و ۳۱ بر ۲۹) این تیم را شکست داد و حالا همه ایرانی‌ها انتظار تکرار این نتیجه را برابر این تیم پر افتخار والیبال جهان دارند. ایران نسبت به مسابقه‌ای که سال گذشته برگزار کرد حمزه زرینی و فرهاد ظریف را به همراه ندارد ضمن اینکه رحمان داودی هم با تصمیم کواچ به تهران باز گردانده شد. ایتالیا هم نسبت به بازی سال گذشته دو تیم در لیگ جهانی، برتا، وتوری و ساوانی را در ترکیب اصلی خود ندارد.
اسلوبودان کواچ در دومین تدارکاتی تیم ملی برابر صربستان در بلگراد که با پیروزی ۳ بر ۲ میزبان همراه شده بود ترکیبی را به میدان فرستاد که به ادعای خودش قرار است در بازی با ایتالیا هم به میدان بروند. سعید معروف، شهرام محمودی، سیدمحمد موسوی، سامان فائزی، میلاد عبادی‌پور، فرهاد قائمی و عبدالرضا علیزاده (لیبرو) بازیکنانی بودند که برابر صربستان به میدان رفتند. در صورتی که مصدومیت عادل غلامی برطرف شده باشد ممکن است در پست دفاع میانی تغییراتی ایجاد شود.
آتزوری‌ها همواره یکی از مدعیان جدی قهرمانی در لیگ جهانی بوده‌اند و بی‌وقفه هم در تمامی دوره‌های آن از سال ۱۹۹۰ حضور داشته‌اند؛ ایتالیا از حیث مدال و عنوان دومین تیم پر افتخار پس از برزیل در لیگ جهانی محسوب می‌شود. دومین تیم پر افتخار پس از برزیل در لیگ جهانی و دارنده ۸ عنوان قهرمانی یکی از حریفان سرشناس ایران محسوب می‌شود. بازی‌های ایران و ایتالیا همیشه در سال‌های اخیر دیدنی و حساس بوده و آتزوری‌ها از روزی که ولاسکو، سرمربی اسبق این تیم سرمربی تیم ایران شد، حساسیت بیشتری نسبت به گذشته هم از خود نشان می‌دهند. حالا هم که اسلوبودان کواچ هدایت ایران را برعهده دارد و نکته مثبتش هم داشتن سابقه فعالیت در سری A ایتالیا است؛ حضور کواچ در لیگ ایتالیا موجب شده تا وی شناخت کاملی از سبک بازی این تیم و تک‌تک بازیکنان ایتالیا داشته باشد.

گروه‌بندی لیگ جهانی ۲۰۱۴ به شرح زیر است:
دسته ۱:
گروه A: برزیل، ایتالیا، لهستان و ایران
گروه B: روسیه، آمریکا، صربستان و بلغارستان
دسته ۲:
گروه C: بلژیک، کاندا، استرالیا و فنلاند
گروه D: آرژانتین، آلمان، فرانسه و ژاپن
گروه E: هلند، کره‌جنوبی، پرتغال و جمهوری‌چک
دسته ۳:
گروه F: تونس، ترکیه، کوبا و مکزیک
گروه G: پورتوریکو، چین، اسلواکی و اسپانیا

برنامه دیدار تیم ملی والیبال ایران
در لیگ جهانی والیبال:
هفته دوم:
- جمعه نهم خردادماه: ایتالیا - ایران، ساعت ۲۰:۳۰
- یکشنبه ۱۱ خردادماه: ایتالیا - ایران، ساعت ۲۰:۳۰
هفته سوم:
- جمعه ۱۶ خردادماه: برزیل - ایران، ساعت ۹:۵۰
- شنبه ۱۷ خردادماه: برزیل - ایران، ساعت ۹:۵۰
هفته چهارم:
- جمعه ۲۳ خردادماه: ایران - برزیل، ساعت ۲۱
- یکشنبه ۲۵ خردادماه: ایران - برزیل ، ساعت ۲۱
دور برگشت، هفته پنجم:
- جمعه ۳۰ خردادماه: ایران - ایتالیا، ساعت ۲۰:۳۰
- یکشنبه یکم تیرماه: ایران - ایتالیا، ساعت ۲۰:۳۰
هفته ششم:
- جمعه ششم تیرماه: ایران - لهستان، ساعت ۲۱
- یکشنبه هشتم تیرماه: ایران - لهستان، ساعت ۲۱
هفته هفتم:
- جمعه ۱۳ تیرماه: لهستان - ایران، ساعت ۲۰:۱۵
- شنبه ۱۴ تیرماه: لهستان - ایران، ساعت ۲۰:۱۵
مرحله نهایی لیگ جهانی والیبال سال ۲۰۱۴ از چهارشنبه ۲۵ تیرماه با حضور شش تیم (چهار تیم برتر گروه های اول و دوم، ایتالیا (میزبان) و تیم برتر دسته دوم لیگ جهانی) در شهر فلورانس ایتالیا آغاز خواهد شد که به مدت پنج روز ادامه دارد.

کد مطلب: 87449
 
Share/Save/Bookmark