میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۰
 
 
سخنگوی شورای شهر تهران:
شهردار ۲۳ اردیبهشت انتخاب می‌شود
پیشینه‌ اصلاح‌طلبی یا اعتدال‌گرایی معیار انتخاب شهردار

سخنگوی شورای شهر تهران با بیان اینکه شهردار تهران ۲۳ اردیبهشت انتخاب می‌شود، گفت: گزینه‌های تصدی شهردار تهران موظف به معرفی معاونان خود هستند.
علی اعطا در جمع خبرنگاران اظهار کرد: انتخاب شهردار تا ۳ هفته دیگر نهایی می‌شود. وی افزود: یکی از معیارهای انتخاب شهردار داشتن پیشینه اصلاح‌طلبی است.
سخنگوی شورای شهر تهران با بیان اینکه این جلسه غیرعلنی برگزار شده، بیان کرد: بر این اساس انتخاب شهردار در این جلسه انجام نمی‌شود و امروز بحثی که در جلسه هم‌اندیشی در حال ادامه است صرفا درخصوص مشخصات عمومی شهردار آینده است.
وی تصریح کرد: بحث ما این بود که آیا دقیقا همان ۱۶ معیاری که در مردادماه برای انتخاب شهردار لحاظ شد مدنظر قرار بگیرد و یا موارد تغییر کند که در مورد تمام معیارها صحبت شد و نظر اعضا بر این بود که در مواردی اصلاحاتی انجام شود.
اعطا با بیان اینکه عبارت داشتن سابقه اجرایی برای نامزد شهرداری تهران اضافه شد، بیان کرد: بقیه موارد تغییری نداشته است.
سخنگوی شورای شهر تهران بحث فرآیند را موضوع دیگری برشمرد که در این جلسه درخصوص آن گفت‌وگو شد. وی افزود: همان فرآیند مردادماه ۹۶ واجزای مختلف فرآیند مورد بحث قرار گرفت که به چه ترتیبی باشد و جمع‌بندی نهایی هم تغییری نکرد.
اعطا با بیان اینکه مقرر شد ۷ نفر برای تصدی شهرداری تهران برنامه خود را در صحن ارائه دهند، بیان کرد: در نهایت از بین ۷ نفری که ارائه برنامه می‌کنند شهردار تهران انتخاب می‌شود.
سخنگوی شورای شهر تهران درخصوص زمانبندی اظهار کرد: اعضا در این خصوص هنوز در حال رایزنی هستند و به محض قطعی شدن زمانبندی، این موضوع به اطلاع رسانه‌ها خواهد رسید. وی با بیان اینکه کلیت این فرآیند بیش از دو یا سه هفته طول نمی‌کشد، خاطرنشان کرد: فرآیند انتخاب شهردار بیش از دو هفته زمان نخواهد برد و پس از آنکه شهردار انتخاب شد معرفی می‌شود تا فرآیند حقوقی تا اداری آن انجام شود.
اعطا بیان کرد: انتخاب شهردار پشت درهای بسته به هیچ‌وجه درست نیست زیرا ما در جلسه هم‌اندیشی به انتخاب شهردار وارد نمی‌شویم و به فرآیند انتخاب آن می‌پردازیم.
سخنگوی شورای شهر تهران با بیان اینکه ۷ نفر به منظور تصدی‌ شهرداری تهران برنامه‌‌های خود را ارائه خواهند داد گفت: ممکن است بخشی از این افراد کسانی باشند که در گذشته هم برنامه ارائه داده بودند.
وی افزود: هر عضو ۵ نفر را معرفی می‌کند و ۷ نفر نهایی از مجموع این افراد انتخاب خواهند شد و این ۷ نفر به صحن خواهند آمد. وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا امکان دارد سلامت جسمی و تاب‌آوری در برابر فشارها یکی از معیارهای شهردار آینده انتخاب شود، اظهار کرد: نمی‌توان بیماری کسی را پیش‌بینی کرد ولی در این دوره نسبت به سلامت جسمی شهردار آینده حساسیت بیشتری وجود خواهد داشت.
وی درخصوص تاب‌آوری شهردار نسبت به فشارها اظهار کرد: از این موضوع عبور کرده‌ایم و باید نگا‌همان به آینده باشد زیرا در حال حاضر مسئله ما انتخاب شهردار است و کسی که طبق معیارهای ما در رده‌های بالای مدیریتی بوده قطعاً تجربه تاب‌آوری در برابر مشکلات را هم دا‌راست.
سخنگوی شورای شهر خاطرنشان کرد: پیشینه‌ اصلاح‌طلبی یا اعتدال‌گرایی از معیارهای انتخاب شهردار تهران است.
اعطا با بیان اینکه یک لیست ۷ نفره‌ای از گزینه‌های اعضای شورای شهر پیشنهاد می‌شود و به صحن می‌آید، بیان کرد: روز ۱۶ اردیبهشت ۷ کاندیدا برای ارائه برنامه به صحن می‌آیند. وی گفت: بعد از ارائه برنامه دو کاندید نهایی می‌شوند و دوباره در صحن ارائه برنامه می‌دهند و همکارانشان را معرفی می‌کنند. همچنین قبلا از شهردار نمی‌خواستیم که معاونان خود را معرفی کند و هنوز در مورد گزینه‌ها حرف نزدیم.
اعطا با بیان اینکه معرفی معاونان دخالت در کار شهرداری نیست، ادامه داد: ما می‌خواهیم بدانیم شهردار آینده با چه کسانی کار می‌کند و این کار به معنای رای اعتماد به کابینه نیست.
سخنگوی شورای شهر گفت: اینکه اعضا بخواهند به کسی رأی بدهند مهم است که تیم دارای توانمندی باشد، در شورا قرار نیست به تیم رای اعتماد دهیم، صرفا توانمندی آنها را می‌سنجیم.

کد مطلب: 103992
 
Share/Save/Bookmark