میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۰۶
 
 
نگاه فرانسه به عراق پسا داعش

وزیر خارجه فرانسه به منظور رایزنی با مقامات عراقی درباره مسئله بازسازی عراق، دیروز وارد بغداد شد در حالی که بسیاری این سفر را تحرک فرانسه برای عراق پسا داعش می‌دانند.
«ژان ایو لودریان» وزیر خارجه فرانسه در حالی وارد بغداد شد که خبرگزاری فرانسه با انتشار این خبر نوشت که هدف از این سفر، بررسی مسئله بازسازی عراق در مرحله پساداعش است. وزارت خارجه عراق نیز طی بیانیه‌ای از استقبال «ابراهیم الجعفری» وزیر خارجه عراق از لودریان در فرودگاه بین‌المللی بغداد خبر داد. دفتر اطلاع‌رسانی «سلیم الجبوری» رئیس پارلمان عراق نیز طی بیانیه‌ای از استقبال او از وزیر خارجه فرانسه خبر داد و اعلام کرد که دو طرف درباره روابط دوجانبه و چالشهای فراروی عراق در مرحله آتی رایزنی کردند.
فرانسه یکی از اعضای ائتلاف بین‌المللی ضدداعش به رهبری آمریکاست. این ائتلاف از سال ۲۰۱۴ تشکیل شده و قرار بود از نیروهای عراقی در مبارزه علیه داعش پشتیبانی هوایی کند. وزیر خارجه فرانسه در سفر به بغداد از سفر قریب‌الوقوع «ماکرون» به عراق خبر داد.
خبر دیگر از عراق آنکه مقامات آمریکایی می‌گویند که ابوبکر البغدادی بر اثر حملات هوایی زخمی شده و به مدت ۵ ماه کنترل این گروه را از دست داد. سی‌ان‌ان در گزارشی به نقل از چندین مقام مسئول آمریکایی اعلام کرد که ابوبکر البغدادی، سرکرده گروهک تروریستی داعش در حملات هوایی ماه مِی سال گذشته میلادی زخمی شده است و کنترل این گروه تروریستی را به مدت ۵ ماه واگذار کرده بود. به نوشته سی‌ان‌ان، نهادهای اطلاعاتی آمریکا با اطمینان بالایی به این ارزیابی رسیده‌اند که در هنگام اصابت موشک (حمله هوایی)، ابوبکر البغدادی در نزدیکی رقه حضور داشته است.

کد مطلب: 103190
 
Share/Save/Bookmark