میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ گزارش
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۱
 
 
در نشست خبری جشنواره تئاتر بچه‌های مسجد اعلام شد
اعطای جایزه «سلحشور» به برگزیده اخلاق و هنر
اعطای جایزه «سلحشور» به برگزیده اخلاق و هنر
 

نشست رسانه‌ای سیزدهمین جشنواره سراسری تئاتر بچه‌های مسجد با حضور کوروش زارعی، مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه، حمید نیلی، دبیر هنری جشنواره و علی هوشمند، رییس حوزه هنری استان قزوین در سالن امیر حسین فردی حوزه هنری برگزار شد.
در ابتدای این نشست نیلی طی سخنانی گفت: سال گذشته فراخوانی برای دوره سیزدهم در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفت که البته کلیات فراخوان براساس شورای دوازدهم طراحی شد.
وی در ادامه افزود: حدود ۵۷ اثر برای ورود به جشنواره اعلام آمادگی کردند و از این تعداد یازده اثر از دوازده استان به جشنواره رسید. هیئت بازبین کاوه مهدی، جهانبخش سلطانی و سیدعلی موسویان هستند.
وی کارگاه‌های آموزشی را نقطه قوت جشنواره به شمار آورد و گفت: امسال تصمیم بر این شد که جشنواره در استان قزوین باشد و مورد استقبال هم قرار گرفت. امسال راهیابی به جشنواره از طریق مدیر حوزه استان قزوین صورت گرفت.
وی در ادامه افزود: سیدحسین فدایی، کوروش سلیمانی و علی سلیمانی داوران جشنواره خواهند بود. امسال از دو پیشکسوت سیدمهدی متوسلی و محمد ساربان نیز در جریان جشنواره قدردانی خواهد شد.
در ادامه علی هوشمند نیز با تشریح تدارکات برپایی جشنواره عنوان کرد: از شانزدهم مرداد تا نوزدهم این جشنواره در شهر و استان قزوین برگزار می‌شود. افتتاحیه مراسم شانزدهم مرداد ساعت ۱۸ در مزار شهدا خواهد بود.
وی در ادامه افزود: از دیگر برنامه‌های جشنواره شب خاطره تجلیل از سیزده خانواده شهید در منزل شهید بابایی و افتتاح حسینیه به عنوان مکان افتتاح شهدای تئاتری خواهیم داشت. از دیگر برنامه‌ها با همت اداره هنرهای نمایشی دو مجموعه نمایشی با عنوان «خاک شیرین» و «پشت روزنه‌ها» در مراسم اختتامیه اجرا می‌شوند.
هوشمند درباره جوایز جشنواره نیز گفت: هر گروه راه یافته مبلغ ۲۰ میلیون ریال و هر مسجد حامی، ۱۰ میلیون ریال دریافت می‌کند و امسال جایزه ویژه فرج‌الله سلحشور به گروه برگزیده ۵۰ میلیون ریال است. جایزه گروه اول برگزیده ۴۰ میلیون ریال، گروه دوم ۳۰ و گروه سوم، ۲۰ میلیون ریال است.
وی درباره مکان‌های برپایی تئاترها گفت: پنج مسجد از مساجد قزوین شامل مسجد رسول‌الله(ص) به عنوان پایلوت داوری و سالن ورکشاپ، مسجد ولایت، امام حسن عسکری(ع) و موسی بن‌جعفر(ع) و فاطمه زهرا(س) میزبان گروه‌ها خواهند بود و اجراها بعد از نماز ظهر و عصر و مغرب و عشاء برپا خواهد شد.
در پایان نیز کوروش زارعی اظهار داشت: پس از دو دهه توقف جشنواره بچه‌های مسجد و پس از برگزاری دوره دوازدهم یک ساختاری در شورا تعریف کردیم و همواره در تئاتر کشور شعاری دادیم و آن هم بحث گروه محوری است.
وی اظهار داشت: تلاش داریم جشنواره‌ها را از تهران خارج کنیم به اندازه کافی جشنواره در تهران برگزار می‌شود و این جشنواره هر سال در یکی از شهرها برپا خواهد شد ، حتی تلاش داریم جشنواره سوره را نیز از تهران خارج کنیم و البته با مدیریت بودجه و تمایل استان‌ها این اتفاق خواهد افتاد.
وی با اشاره به جایزه فرج‌الله سلحشور گفت: او به عنوان یک بچه مسجدی که سریالش را پنج میلیارد در دنیا دیدند این را سرلوحه قرار دادیم که می‌شود از مسجد جهان شمول شد. او فعالیت‌های گسترده از ابتدای انقلاب در مسجد داشت و تا زمانی این جشنواره هست جایزه او هم خواهد بود و سردیسش نیز رونمایی می‌شود و به گروهی تقدیم می‌شود که هم به لحاظ اخلاقی و هم فنی و هنری بهترین باشد. این جایزه به یک گروه تمام و کمال خواهد رسید.
در پایان مراسم رونمایی از سردیس فرج‌الله سلحشور، تندیس و پوستر جشنواره صورت گرفت
وی با بیان اینکه آیا باید دانش‌آموزان نخبه را اینگونه سنجش کنیم، افزود: «پاسخ سوالات آزمون در سایت‌ها وجود داشت و دانش‌آموزان با مطالعه می‌توانستند به این سوالات پاسخ دهند‌».
آموزش و پرورش قصد داشت دانش‌‌آموزان نخبه به طور درستی شناسایی و وارد مدارس استعدادهای درخشان شوند اما در برگزاری آزمون پایه هفتم مدارس سمپاد بی‌گدار به آب زد و روش مناسبی برای جایگزینی آزمون سمپاد انتخاب نکرده است؟ آیا با این اوصاف کسانی که امسال وارد مدارس سمپاد پایه هفتم می‌شوند، دانش‌آموزان نخبه خواهند بود؟ فارس

کد مطلب: 105495
 
Share/Save/Bookmark