میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۵۱
 
 
مقاومت با پاسخ موشکی به متجاوزان ناکارآمدی گنبد آهنین را به رخ صهیونیست‌ها کشید
آتش جواب آتش

در شکستی دیگر برای میلیاردها دلار هزینه نظامی، ارتش رژیم صهیونیستی با ارائه آمار جدیدی از تبادل آتش با گروه‌های مقاومت، اذعان کرد فقط در چند ساعت بیش از ۱۷۰ راکت و موشک به شهرک‌های صهیونیست‌نشین شلیک شد که گنبد آهنین تنها ۳۰ فروند از آن‌ها را هدف قرار داده است.
برتری نظامی همواره از اصول صهیونیست‌ها و حامیان غربی آنها بوده است و در این راه نیز میلیاردها دلار سالانه هزینه کرده‌اند که بخش عمده‌ای از آن نیز روی سیستم موشکی به نام گنبد آهنین بوده است. گنبدی که مقاومت فلسطین همواره ناکارآمدی آن را به رخ صهیونیست‌ها کشیده است. در همین چارچوب، ارتش رژیم صهیونیستی بامداد یکشنبه اعلام کرد که طی درگیری با گروه‌های مقاومت در نوار غزه، دست‌کم ۱۷۰ فروند راکت، خمپاره و موشک به سمت شهرک‌های نزدیک این منطقه شلیک شده است.براساس بیانیه رژیم صهیونیستی، سامانه گنبد آهنین فقط ۳۰ فروند از این راکت‌ها را هدف قرار داده است.
به ادعای تل‌آویو ۱۰۰ فروند این راکت‌ها در محیط باز فرود آمده و بقیه آن‌ها به شهرک‌های صهیونیست‌نشین برخورد کرده‌اند. ارتش رژیم صهیونیستی همچنین اعلام کرد که در واکنش به این عملیات‌های راکتی، بیش از ۴۰ هدف متعلق به گروه‌های مقاومت فلسطینی از جمله حماس در نوار غزه را هدف حملات هوایی قرار داده است. صهیونیست‌ها با سانسور خبرهای مربوط به تلفات عملیات نیروهای مقاومت فلسطینی تنها اعلام کردند درپی برخورد راکت‌های فلسطینان به شهرک «سدیروت»، ۳ نیروی آنان مجروح شدند.
وزارت بهداشت غزه اعلام کرده بود در این حملات، ۲ نوجوان فلسطینی به شهادت رسیده و دست‌کم ۲۵ نفر دیگر زخمی شدند. راهپیمایی‌ ده‌ها هزار نفری مسالمت‌آمیز «حق بازگشت» از ۳۰ مارس ۲۰۱۸ (۱۰ فروردین ۱۳۹۷) به مناسبت «روز زمین»، و همچنین مخالفت با انتقال سفارت آمریکا به قدس و طرح موسوم به معامله قرن هر هفته درکرانه باختری و غزه آغاز و با سرکوب رژیم صهیونیستی تاکنون بیش از ۱۰۰ شهید و ۲۸۰۰ زخمی داده است.
در حالی که رژیم صهیونیستی در بحبوحه تنش‌ها در مرزهای شمالی و جنوبی فلسطین اشغالی به سر می‌برد اما از روز یکشنبه رزمایش بزرگی در چند جبهه برگزار می‌کند. در حالی که تنش‌ها بین رژیم صهیونیستی و گروه‌های مقاومت در مرزهای شمالی و جنوبی فلسطین اشغالی افزایش یافته، ارتش این رژیم معتقد است این رزمایش نظامی بزرگ تاثیر به‌سزایی در آمادگی آنها برای شرکت در جنگ جدید دارد. ارتش رژیم صهیونیستی پیشتر اعلام کرده بود یگان‌های بزرگ زرهی و پیاده‌نظام را در مرز غزه مستقر کرده تا مانع تنش‌زایی بیشتر از سوی حماس شود، اما اکنون به ساکنان شهرهای مختلف درباره احتمال حضور خارج از عرف نظامیان در خیابان‌ها هشدار داده است.
در این میان چند هزار نفر از ساکنان تل‌آویو، برای اعتراض به لایحه جنجالی «کشور - ملت» در پارلمان رژیم صهیونیستی، تظاهرات کردند. تظاهرات‌کنندگان با حمل پلاکاردهایی با نوشته‌های «اینجا خانه همه ما است» تاکید کردند که این طرح «نژادپرستانه و تبعیض‌آمیز» است.

کد مطلب: 105198
 
Share/Save/Bookmark