میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۵۵
 
 
خط و نشان نجبا برای اشغالگران آمریکایی

سخنگوی جنبش نجبا در عراق به آمریکایی‌ها هشدار داد که اگر نظامیان خود را از خاک عراق خارج نکنند با مقابله نظامی مواجه خواهند شد.
«ابو وارث موسوی» سخنگوی مقاومت اسلامی نجبا در عراق بار دیگر نظامیان آمریکایی را تهدید کرد که اگر خاک عراق را ترک نکنند با آنها مقابله نظامی صورت خواهد گرفت. وی اعلام کرد اگر آمریکایی‌ها از عراق خارج نشوند پاسخ نجبا با سلاح خواهد بود و همانگونه که برای حاکمیت عراق جنگیده‌ایم برای مقابله با اشغالگران هم دست به سلاح خواهیم بُرد. الموسوی از دولت عراق و وزارت خارجه این کشور خواست موضعی ملی و منسجم داشته باشد و با مواضع و اظهارات حساسیت برانگیز آمریکایی‌ها مقابله کنند. گردانهای حزب‌الله عراق با هشدار درباره طرح آمریکا برای اشغال رسمی و مجدد این کشور اعلام کرد که سخنگوی نخست‌وزیر عراق بر سر مسئله عقب‌نشینی نیروهای آمریکایی در دام واشنگتن افتاده است. در بیانیه گردانهای حزب‌الله عراق که در پایگاه خبری «اسکای پرس» منتشر شد، آمده است: دولت آمریکا عامدانه اخبار مربوط به آغاز عقب‌نشینی نیروهایش از عراق یا کاستن شمار آنها را لو داد و سخنگوی دفتر نخست‌وزیری عراق نیز شتابزده این مسئله را اعلام کرد.
خبر دیگر آنکه ارتش عراق طی بیانیه‌ای به تشریح اهداف عملیات ویژه در شرق استان «صلاح‌الدین» و نزدیک «کرکوک» پرداخت. در این بیانیه آمده است: ۸ لشگر از نیروهای «الحشد الشعبی»، ارتش، واکنش سریع و فرماندهی عملیات «صلاح الدین» با پشتیبانی نیروی هوایی عراق از صبح دیروز عملیاتی را برای تامین امنیت و پاکسازی مناطق شرقی شهرستان «طوز‌خورماتو» را آغاز کرده‌اند.
در این میان نماینده مرجعیت عالی شیعیان عراق خطاب به نیروهای «الحشد الشعبی»، آنان را مایه سربلندی کشور در نبرد با تروریسم دانست.«عبدالمهدی الکربلائی» نماینده مرجعیت عالی شیعیان در عراق، از نیروهای «الحشد‌الشعبی» تقدیر کرد. وی خطاب به نیروهای الحشد‌الشعبی گفت: شما مبارزان، در میدان‌های نبرد، در آخرین مراحل غلبه بر گروه‌های جنایتکاری را که قصد جان ملت عراق و امنیت آنها کرده بودند، مشارکت کردید.

کد مطلب: 103145
 
Share/Save/Bookmark