میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست گزارش
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۰۴
 
 
در آینده‌ای نزدیک رخ می دهد
خیزش بیداری اسلامی در اعتراض به توافق ننگین
خیزش بیداری اسلامی در اعتراض به توافق ننگین
 

به زودی خیزش‌های بیداری ملت و دولت‌های اسلامی در اعتراض به توافق ننگین امارات با رژیم صهیونیستی از سر گرفته می‌شود و ملت‌ و دولت‌های مسلمان و محور مقاومت به پایمال کردن حقوق مردم فلسطین و جهان اسلام و رژیمی که در لباس غاصب حقوق فلسطینی‌های مظلوم را نادیده انگاشته اعتراض خواهند کرد و به زودی امارات از سوی ملت‌های اسلامی مجازات خواهد شد و این اقدام می‌تواند سرآغاز مجازاتی باشد که پای آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی از منطقه کوتاه کند.
به تازگی امارات متحده عربی و رژیم صهیونیستی طی بیانیه‌ای مشترک از دستیابی توافق بین محمد بن زاید ولیعهد ابوظبی و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای عادی‌سازی کامل روابط رونمایی کردند؛ براساس این توافق دولت امارات از این پس روابط رسمی خود را با رژیم صهیونیستی آغاز کرد. دو روز پیش نیز نخستین پرواز مستقیم تجاری خطوط هوایی رژیم اسرائیل به امارات عربی متحده در فرودگاه ابوظبی به زمین نشست. سرنشینان این پرواز را که در آن از یک هواپیمای مجهز به دفاع موشکی استفاده شده بود هیئتی متشکل از مسئولان بلند پایه آمریکایی و اسرائیلی تشکیل می‌دادند.
دو انفجار در رستوران‌ های شهر دوبی و ابوظبی در امارات همزمان با نخستین پرواز رسمی از تل‌آویو به ابوظبی رخ داد، البته پلیس امارات مدعی شده‌ وقوع این انفجار ناشی از منفجر شدن کپسول گاز بوده و در نتیجه آن یک نفر کشته شده است.اما آنچه شواهد و قرائن حکایت می‌کند، این انفجار همزمان با اولین پرواز رسمی رژیم صهیونیستی به امارات، اولین اعتراضات نسبت به این توافق ننگین است که این خیزش مردمی این کشور به نظر می‌رسد ادامه دار و گسترده تر خواهد شد.
ناظران سیاسی در گام اول اقدام امارات متحده عربی را خیانتی آشکار به آرمان مردم مظلوم فلسطین نام بردند که شرایط سرکوب بیشتر مردم مظلوم فلسطین و اشغال سرزمین فلسطینیان را از سوی رژیم کودک کش صهیونیستی بیش از گذشته فراهم می‌کند.
روز گذشته رهبر انقلاب اسلامی در ارتباط تصویری با وزیر، معاونان، مدیران و رؤسای وزارت آموزش و پرورش در سی و چهارمین اجلاس آموزش و پرورش، در بخشی فرمایش‌های خود اقدام دولت امارات متحده عربی درعادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را خیانتی به دنیای اسلام، جهان عرب و کشورهای منطقه و به مسئله مهم فلسطین خواندند و گفتند: البته این وضعیت دیری نخواهد پایید اما لکه ننگ آن بر پیشانی کسانی که غصب کشور و آواره کردن ملت فلسطین را به بوته فراموشی سپردند و پای صهیونیستها را در منطقه باز کردند، باقی خواهد ماند. ایشان با ابراز تأسف از همکاری دولت امارات متحده عربی با اقدامات قساوت‌آمیز رژیم صهیونیستی وعناصر خبیث صهیونیست در هیأت حاکمه آمریکا علیه مصالح جهان اسلام و منطقه، افزودند:«امیدواریم اماراتی‌ها زودتر بیدار شوند و این کارشان را جبران کنند.»
امارات متحده عربی در حالی با عادی سازی روابط خود با رژیم غاصب صهیونیستی به جهان اسلام خیانت کرد که این واژه از سوی رهبر معظم انقلاب نیز به روشنی بیان و تبیین شد و چنانچه به بیان و فرمایش معظم له امارات به زودی نتیجه این خیانت به جهان اسلام و ننگی را که ایجاد کرد، خواهد دید.
به باور کارشناسان جهان اسلام؛ امارات پایمال کننده حقوق مردم مظلوم فلسطین است. این اقدام به اشغالگری‌های رژیم اشغالگر صهیونیستی مشروعیت می‌بخشد و هرگونه ابتکار عملی برای حل مساله فلسطین را از بین می‌برد.
رهبر معظم انقلاب اسلامی با تاکید بر خیانت امارات متحده عربی به اسلام و آرمان فلسطین این پدیده شوم را که به احتمال قوی آغازی برای دخالت‌های رژیم صهیونیستی در محیط امنیتی امن خلیج فارس است را محکوم نمودند و اظهار امیدواری کردند که امارات این خطای نابخشودنی را جبران نماید.
در این ارتباط باید گفت متاسفانه ارتباطات پنهانی این مجمع الجزایر کوچک که از سال‌ها قبل با رژیم جعلی صهیونیستی روابط پنهانی داشت بعد از شکست و توقف «معامله نافرجام قرن» آشکار گردید و همزمان دو کارت هدیه به رییس جمهور آمریکا و رژیم اشغالگر قدس اهدا نمود. با نگاهی به کارنامه منطقه‌ای ترامپ و توفیق نیافتن در پرونده‌های سوریه، عراق و یمن و شکست سنگین تروریست‌های مورد حمایت وی خالی بودن آن آشکار می‌گردد و بعد از توفیق نیافتن در قضیه معامله قرن، این اقدام خائنانه امارات در شرایطی که کمتر از سه ماه به انتخابات ریاست جمهوری این کشور باقی است وعقب ماندن او از رقیب انتخاباتی‌اش امان را از ترامپ گرفته است، نوعی دوپینگ محسوب می‌گردد و این یعنی گاوهای شیرده آمریکا در شرایط بحرانی می‌توانند با اقدامات رذیلانه نقش وابستگی را به نحو شایسته برای نظام سلطه ایفا نمایند.
همچنین نگاه به صحنه‌های تظاهرات شبانه در مقابل دفتر رییس جمهور رژيم صهیونیستی، شرایط بسیار خراب و غیر قابل کنترل سرزمین‌های اشغالی و شخص نتانیاهو کاملا قابل درک است؛ وضعیت کنونی این رژیم در طول هفتاد سال گذشته بی سابقه بوده است. اختلافات شدید حزبی، شکاف‌های عمیق اجتماعی، نابسامانی‌های شدید اقتصادی به خصوص بعد از شیوع کرونا، فرار سربازان ارتش، اعلام آمادگی نیروهای ذخیره در نصاب کمتر از ۱۵ درصد، ترس بیمارگونه از انتقام نیروی حزب الله که به «خود درگیری‌های» بیمارگونه تبدیل شده است ده‌ها مشکل کمر شکن دولت نتانیاهو را بیش از پیش شکننده نموده و این رژیم در شرایط قبل از کما قرار گرفته است که امارات با این اقدام خائنانه خود برای این رژیم عملیات احیا را انجام می‌دهد! در حقیقت امارات به این رژیم در حال موت تنفس مصنوعی و ماساژ قلبی می‌دهد تا بتواند به حیات ننگین خویش ادامه دهد و فلسطین و ساکنان مظلوم آن را بیش از پیش سرکوب کند و خاک بیشتری از آنان را اشغال و با افزایش فشارهای متعدد روزمره مردم آن سرزمین را آواره نماید.
اقدام امارات خیانتی است که گردنکشی‌های جدید رژیم کودک کش صهیونیستی را جری تر و جسورتر خواهد کرد و در واقع تاکید مقام معظم رهبری به خیانت از این بابت نشأت می‌گیرد که این سگ هار مطئمناً به تجاوزات بیشتر اقدام خواهد داد و اعرابی که با سران امارات قرابت بیشتری دارند بیش از دیگران آسیب خواهند دید.
قرارداد ننگین کمپ دیوید را تاریخ فراموش نکرده است؛ انورسادات پایه گذار این قرارداد بود که با عنوان یک قرارداد ننگین در تاریخ ثبت شد؛ حالا اقدام امارات نیز در عادی سازی روابط خود با این رژیم غاصب در تاریخ با عنوان اقدام و توافقی ننگین ماندگار می‌شود.
اما امارات هزینه‌های سنگینی را باید به خاطر خیانت خود بپردازد،‌در اولین گام انفجارهای دو شهر در امارات که کاملا اعتراض آشکار به این توافق ننگین بود، مشخص است و به زودی خیزش‌های بیداری ملت و دولت های اسلامی در اعتراض به این توافق ننگین از سر گرفته خواهد شد و ملت‌های مسلمان به پایمال کردن حقوق مردم فلسطین و جهان اسلام و رژیمی که در لباس غاصب حقوق فلسطینی‌ها را نادیده انگاشته اعتراض خواهند کرد و به زودی امارات از سوی ملت‌های اسلامی مجازات میشود و این اقدام می‌تواند سرآغاز مجازاتی باشد که پای آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی از منطقه کوتاه شود.
بطور حتم محور مقاومت نیز که در سال‌های اخیر به تحقق آرمان فلسطین کمک کرده است، کوتاه نخواهد آمد و خیزش بیداری اسلامی بار دیگر به کمک و تحقق آرمان فلسطین منجر خواهد شد.
البته خوب است که امارات خود زودتر بیدار شود و نگذارد دولت و ملت‌های اسلامی او را بیدار کنند، که اگر این اتفاق بیفتد تبعات جبران ناپذیری گریبان گیر امارات خواهد بود.

کد مطلب: 115142
 
Share/Save/Bookmark