میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۰۰
 
 
دسته‌گل‌هایی که به آب‌ داده می‌شوند!
می‌گویند میزان انتظارات خودتان را پایین بیاورید تا زندگی برایتان قابل ‌تحمل باشد!...

می‌گویند میزان انتظارات خودتان را پایین بیاورید تا زندگی برایتان قابل ‌تحمل باشد!
نصیحت بجایی است و جامعه نیز تا حدودی توانسته بصیرت را در خود نهادینه کند بنابراین به محتوای آن پی برده و سعی نموده است اینگونه باشد تا ضمن حفظ آرامش روح و روان به سردمداران دولت فرصت دهد که مشکلات متنوع و عدیده را حل‌وفصل نمایند تا حداقل آیندگان را به مدینه فاضله‌ای برسانند و اینگونه آرزوی دیرینه مکتب و نظام را برآورده کنند.
اما نگاهی گذرا به رفتارهای وظیفه‌ای ارگان‌ها حاکی از آن است که معدودی از مسئولان هنوز هم دچار نوعی آلزایمر رقیق هستند زیرا آزمون ‌و خطاها را مرتباً تکرار می‌کنند تا طعم گس عدم موفقیت را بارها بچشند!
اگر چه قسمت اعظم دایره اجرا ایثارگرانه و بدون هیچگونه چشم‌داشتی تمام این سال‌های پس از انقلاب اسلامی را وقف خدمت نموده‌اند و هنوز هم با چراغ خاموش و فارغ از کوس های تبلیغاتی رنگارنگ جانفشانی می‌نمایند.
آن‌ها در خلوت می‌آیند و می‌روند و آنچه بجا می‌گذارند ارزش‌هایی است که نمی‌توان بر آن قیمت نهاد بلکه دستمزدهایی که در غالب شهادت می‌گیرند نمایش‌دهنده بهای کلان این فداکاری‌ها می‌باشد.
انتظارات جامعه در پناه سفارش‌های دین مبین اسلام از بعد مادی به معنویات پیوسته تا اینگونه دنیا را سه ‌طلاقه نمایند و هزینه‌هایی که می‌پردازند به ‌حساب آخرت بگذارند.
پا گذاشتن به این مدینه پر برکت بر اساس «وتواصو بالصّبر» بنیان نهاده شده بنابراین فولاد آبدیده شده‌اند و بیدی نیستند که به هر بادی بلرزند مگر اینکه از سوی گناه بوزد!
اما فارغ از بعد مادیات تحمل بی‌تفاوتی به بعضی از معنویات و ارزش‌های ریشه‌ای را نداشته و با ابراز گله‌مندی از مسئولان این نقیصه واضح و مبرهن را عیان می‌نمایند. سال قبل در همین روزهای دهه صادقیه بود که به مناسبت شب شهادت امام ششم شیعیان حضرت امام جعفر صادق «ع» گویندگان خبر در شبکه ۵ سیمای اصفهان علیرغم اجرای برنامه‌ای در دامنه غم هجران اما در آغاز و پس از پایان بدون توجه به اینکه در تمام طول خبر روی آنتن بوده با ابراز کلماتی خصم داخل و خارج از کشور را تا حدودی شادمان نمودند که البته بعداً از کادر شبکه خبر کنار گذاشته شدند و تغییرات عمده‌ای در مدیریت استانی رسانه ملی اصفهان اتفاق افتاد و ماجرا به‌ ظاهر اینگونه خاتمه یافت اما به فراموشی سپرده نشد زیرا توأم با ایام داغ شهادت امام مکتب جعفری بود که نمی‌توان آن را از یاد برد. این تألم باید برای معاونت استان‌های صداوسیما درس عبرتی می‌بود تا بجای تغییرات روبنایی به زیرساخت‌ها هم توجه بیشتری می‌شد و از آزمون‌ و خطای شکست‌ خورده پیروی نکرده و اجازه نمی‌دادند در شبکه اصفهان بلکه در هیچ نقطه از کشور اینگونه مسائل تأسف‌بار برای احساسات میلیون‌ها مسلمان و بخصوص شیعیان مکتب جعفری تکرار شود و مراقبت نمایند تا ایام دهه‌ها خالی از هرگونه برنامه توأم با عیش و طرب بوده و نه بویی از آن داشته باشد. امسال نیز روز جمعه را که مصادف با شب شهادت امام صادق «ع» و همچنین سالگرد شهادت شهید بهشتی و هفتادودو تن از یاران امام و انقلاب و تشییع ۱۵۰ تن از شهدای تجسس شده جنگ تحمیلی در سراسر کشور بود رادیو اصفهان از آغاز صبح با اجرای برنامه قند و عسل به طرب سپری نمود تا ماجرای تأسف‌بار تاریخ چنین شبی در سال گذشته مجدداً تکرار شود و دل شیعیان و مقام معظم رهبری و دیگر آیات عظام در سراسر کشور را به درد آورد! درست است که وضعیت اقتصادی در رسانه ملی ازنظر بودجه مساعد نیست اما این مسئله دلیل نمی‌شود تا یک برنامه سفارشی را که توأم با نوعی متلک‌پرانی و طرب است و پشتیبانی مالی دارد درست در چنین روزی روی آنتن بفرستند؟! ادامه دارد

کد مطلب: 109635
 
Share/Save/Bookmark