میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۱
 
 
امیر سرتیپ حاتمی مطرح کرد
جنگنده جدید ایرانی ۳۱ مرداد پرواز می‌کند

وزیر دفاع با بیان اینکه در چارچوب راهبرد ایران مبتنی بر بازدارندگی فعال عمل می‌کنیم، گفت: ایران هیچ گاه به هیچ کشوری تجاوز نکرده، اما اگر کسی بخواهد امنیت ما را تهدید کند پاسخ قاطعی دریافت می‌کند. این توان را داریم که همه نیاز‌های خود را برطرف کنیم.
امیر سرتیپ «امیر حاتمی» اظهار داشت: برنامه بسیار خوبی را تهیه و برای فرماندهی کل قوا، رئیس جمهور و مجلس ارائه کردیم که در این برنامه تلاش ما بر اولویت‌های امروز بود؛ اولویت ما موضوع موشکی بود که قدرت بازدارندگی کشور است. تمرکز ما روی کیفیت و ارتقای توانمندی‌ها بود.
وی با اشاره به رونمایی اخیر از موشک فاتح مبین اظهار کرد: ما به لحاظ تنوع وضعیت خوبی داریم و بیشتر به سمت پارامتر‌های دیگر نظیر چابکی، رادارگریزی و دقت بالاتر و پایداری در مقابل شرایط محیطی مختلف رفتیم و سایر قابلیت‌های راهبردی نیز ارتقاء یافت. وی با بیان اینکه در مجموع در حوزه تسلیحات اتفاقات خوبی افتاده است، افزود: بسیاری از کار‌های ما بر مبنای طراحی‌های داخلی است. از داشته‌های بانک فناوری خود استفاده کرده و روی پلتفرم‌های مشخصی حرکت می‌کنیم.
امیر سرتیپ حاتمی با اشاره به روز صنعت دفاعی گفت: در روز ۳۱ مرداد ماه یک هواپیمایی ارائه خواهد شد که مراحل مختلف آزمایش را طی کرده و در این روز پرواز خواهد کرد و مردم شاهد پرواز این هواپیمای جنگنده و پشتیبانی خواهند بود و در کنار این پرواز اقلامی که برای ساخت آن استفاده شده را نیز مشاهده می‌کنند. وی در خصوص سامانه موشکی پدافند هوایی «باور۳۷۳» نیز گفت: این سامانه مراحل تست نهایی خود را پشت سر گذاشته و به زودی تحویل نیرو‌های مسلح می‌شود. میزان

کد مطلب: 105738
 
Share/Save/Bookmark