میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش گزارش
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۰۰:۳۴
 
 
فدراسيون كفاشيان و رفقا بهترين در آسيا شد!
شگفتي
و بالاخره... كريمي نه "كئون هو" مرد سال آسيا شد
شگفتي
 

فدراسيون فوتبال ايران به عنوان بهترين فدراسيون فوتبال آسيا در سال ۲۰۱۲ انتخاب شد. در حالي كه فدراسيون فوتبال ايران با شكست‌هاي متعدد خود در هفته‌هاي اخير به شدت مورد انتقاد مردم و رسانه‌ها قرار دارد، كنفدراسيون فوتبال آسيا با انتخاب اين فدراسيون به عنوان برترين فدراسيون سال ۲۰۱۲ بهت و حيرت همگان را باعث شد. اين دومين بار است كه فدراسيون علي كفاشيان به اين عنوان دست پيدا مي‌كند.
علی کفاشیان پس از تحویل گرفتن جایزه، پشت میکروفن ایستاد و چند جمله‌ای را به زبان انگلیسی گفت: «خوشحالم که برای دومین بار اینجا هستم و این جایزه را بردم. مهم این است که این جایزه نشان می‌دهد فوتبال ایران برای آینده در راه مستقیم حرکت می‌کند.»
ايران به همراه فدراسیون‌‎های ژاپن، کره‌جنوبی و قطر در اين بخش نامزد شده بود. حالا با انتخاب ايران اين سوال براي علاقه‌مندان پيش مي‌آيد كه فدراسيون‌هاي اين سه كشور به چه ترتيبي اداره مي‌شوند كه در كورس رقابت با كفاشيان و شركاي او شكست خورده‌اند؟!آیا بعد از افشاي قيمت سه‌هزار دلاري نشان شواليه در سايت گل بايد منتظر افشاي قيمت «بهترين فدراسيون سال آسيا» در آينده‌اي نزديك هم باشيم؟
همچنین در این مراسم لی کئون هو بازیکن تاثیرگذار تیم ملی کره جنوبی و تیم باشگاهی اولسان هیوندای کره جنوبی در رقابت با علی کریمی از ایران و ژنگ ژی از چین مهم‌ترین جایزه فوتبال آسیا را به دست آورد. این بازیکن کره‌ای در حاشیه نشست خبری نامزدها اعلام کرده بود که علی کریمی بهترین بازیکن آسیاست و رای او برای بهترین بازیکن قاره این بازیکن نامدار است. علي كريمي سرشناس‌ترين ستاره مراسم بود. تا حدي كه برگزيدگان بخش‌هاي ديگر از او تقاضاي عكس يادگاري مي‌كردند.
ایران همچنین محمد کشاورز را در قسمت بهترین بازیکن فوتسال، تیم ملی فوتسال را در بخش تیم‌های برتر فوتسال، علیرضا فغانی را در بخش بهترین داور و تیم ملی ایران در بازی جوانمردانه را به عنوان نامزد دریافت بهترین‌ها داشت که نتوانست به عنوان برتر دست یابد.

كريمي: از همه ايراني‌ها تشكر مي‌كنم
علی کریمی پس از آنکه به عنوان بهترین بازیکن سال آسیا معرفی نشد در این باره گفت: لی کئون هو بازیکن بسیار خوبی است. او بازی‌های خوبی برای تیم ملی کره جنوبی و تیم اولسان هیوندای کشورش انجام داد و همراه با این تیم قهرمان آسیا هم شد. کسب این عنوان را به او تبریک می‌گویم.
کریمی درباره اینکه آیا پیش‌بینی انتخاب بازیکن کره‌ای را می‌کرد، گفت: دیروز هم گفتم همین که جزو بازیکن کاندیدای این عنوان قرار گرفتم برایم افتخاری در زندگی ورزشی‌ام خواهد بود. قرار گرفتن جزو سه کاندیدای بازیکنان برتر آسیا در سال ۲۰۱۲ در خاطره‌ام می‌ماند و از این بابت باید خدا را شکر کنم.وی افزود: اگر خودم می‌توانستم رای بدهم قطعا به بازیکن کره‌ای رای می‌دادم.
بهترین بازیکن سال آسیا در سال ۲۰۰۴ خطاب به هوادارانش و كساني كه انتظار انتخاب او را داشتند گفت: اول از تمام آن‌ها تشکر می‌کنم که من را دعا کرده و مورد حمایت‌شان قرار دادند.
کریمی درباره انتخاب فدراسیون ایران به عنوان بهترین فدراسیون سال آسیا نیز گفت: به علی کفاشیان و فدراسیونش تبریک می‌گویم از الان باید همه دست به دست هم بدهیم و او را کمک کنیم تا نتایج بهتری برای فوتبال ایران رقم بخورد. در این مراسم دیدیم که ژاپن تمام عناوین را درو کرد. امیدوارم روزی برسد که ایران اکثر عناوین را به دست آورد.
این بازیکن در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره راهیابی تیم ایران به جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل گفت: صعود به جام جهانی مشکل است اما غیر ممکن نیست. تیم ایران شرایطی دارد که باید تلاش زیادی داشته باشد که بتواند به جام جهانی راه پیدا کند. ما باید در بازی‌های آینده نتایج بهتری نسبت به قبل کسب کنیم و امتیازهای از دست رفته را به دست بیاوریم. قطعا تنها با صعود به جام جهانی می‌توانیم پاسخ محبت مردم را داده و دل آن‌ها را شاد کنیم.

برترین های سال ۲۰۱۲ فوتبال آسیا در یک نگاه
کئون هو بهترین بازیکن سال فوتبال آسیا
بازیکن تیم ملی فوتبال کره جنوبی و تیم اولسان هیوندای این کشور، بهترین بازیکن سال ۲۰۱۲ آسیا شد. لی کئون هو بازیکن تیم ملی فوتبال کره جنوبی و تیم باشگاهی اولسان هیوندای کره جنوبی در رقابت با علی کریمی از ایران و ژنگ ژی از چین، مهم ترین جایزه فوتبال آسیا را به دست آورد. بهترین بازیکن زن هم ایا میاما از ژاپن انتخاب شد. جالب اینجاست که این بازیکن کره ای در حاشیه نشست خبری نامزدها اعلام کرده بود، علی کریمی بهترین بازیکن آسیاست و رای او برای بهترین بازیکن قاره کهن، علی کریمی است. البته پیش از انتخاب بازیکن کره ای، علی کریمی و ژنگ ژی به روی صحنه آمدند و نمادی از کنفدراسیون فوتبال آسیا دریافت کردند که با تشویق ویژه حاضران همراه شد.

یک بازیکن عراقی بهترین بازیکن جوان آسیا شد
عبدالرحیم کرار بازیکن جوان عراقی توانست به عنوان بهترین بازیکن جوان فوتبال آسیا دست پیدا کند. این اتفاق در حالی افتاد که در همین بخش، شیباته هانائه از ژاپن هم بهترین فوتبالیست در قسمت زنان شد. پس از این اتفاق، مراسم انتخاب بهترین بازیکن خارجی برگزار شد که این جایزه به کوتینیو برزیلی از تیم الکویت رسید که در لیگ کویت بازی می کند. در این بخش، سزار هم جزو یکی از نامزدها بود.
در بخش زنان هم یاماگیشی ساچیکو از ژاپن برای چهارمین بار پیاپی به عنوان بهترین داور زن آسیا انتخاب شد. عنوان برترین کمک داور مرد به رسول اف از ازبکستان و برترین کمک داور زن به کیم از کره جنوبی رسید.
بهترین لژیونر آسیایی،شینجی کاگاوای ژاپنی بازیکن تیم منچستریونایتد انگلیس شد و در نهایت این مراسم به پایان رسید.

ازبکستان برنده بازی جوانمردانه
تیم ملی فوتبال ازبکستان، برنده جایزه بازی جوانمردانه سال آسیا شد. جایزه توسعه فوتبال هم به امارات عربی متحده داده شد. همچنین بهترین باشگاه سال آسیا، اولسان هیوندای کره جنوبی شد. اولسان هیوندای کره جنوبی که سال گذشته موفق شد با پیروزی در دیدار نهایی لیگ قهرمانان آسیا به مقام قهرمانی این رقابت ها دست یابد، با پیشی گرفتن از تیم های الکویت کویت و الاهلی عربستان، عنوان برترین تیم باشگاهی آسیا را از آن خود کرد.
تیم ملی فوتسال ژاپن هم به عنوان بهترین تیم ملی فوتسال قاره کهن در سال ۲۰۱۲ انتخاب شد.

داور ژاپنی بهترین داور سال آسیا شد
یوئیشی نیشیمورا از ژاپن عنوان برترین داور آسیا را به دست آورد. در بخش انتخاب بهترین داوران، علیرضا فغانی داور ایرانی با یوئیشی نیشیمورا ژاپنی و روشن ایرماتوف ازبکستانی رقابت داشت که در نهایت این داور ژاپنی توانست این عنوان را از آن خود کند.
در بخش زنان هم ساچیکوی ژاپنی بهترین داور سال آسیا شد. او برای چهارمین بار پیاپی، این جایزه را کسب کرد.

تیم ژاپن بهترین تیم ملی فوتبال زنان آسیا
تیم ملی فوتبال المپیک زنان ژاپن در مراسم انتخاب بهترین های آسیا در سال ۲۰۱۲ به عنوان بهترین تیم ملی زنان آسیا انتخاب شد. در بخش انتخاب بهترین تیم ملی فوتبال زنان، از بین تیم های زیر ۱۷ سال کره جنوبی، المپیک ژاپن و زیر ۲۰ سال ژاپن، تیم المپیک ژاپن توانست عنوان برترین تیم ملی در بخش زنان را به خود اختصاص دهد. 

الماس فوتبال آسیا برای تان سری حمزه
الماس فوتبال آسیا به رییس اسبق کنفدراسیون فوتبال آسیا رسید. تان سری حمزه رییس اسبق و مالزیایی کنفدراسیون فوتبال آسیا مرحوم شده است و همسر وی برای دریافت این جایزه به روی سن رفت.

کیم هو کره ای بهترین مربی مرد آسیا
در بخش مربیان مرد از میان هونگ میونگ بو و کیم هو کن از کره جنوبی و ساساکی نوریو از ژاپن، عنوان برترین مربی به کیم هو کن رسید. در بخش زنان هم از بین ۳ نامزد ژاپنی به نام های هوندا میدوری، تاکموتو آساکو و تزوکا تاکاکو، عنوان برترین مربی به تاکموتو آساکو رسید.

جایزه بهترین بازیکن فوتسال برای ژاپن
در ادامه معرفی برترین های فوتسال آسیا، رافائل هنمی بازیکن تیم ملی فوتسال ژاپن به عنوان بهترین بازیکن سال قاره انتخاب شد. در این بخش، محمد کشاورز از ایران و سووفات از تایلند هم نامزد بودند.

تیم المپیک کره جنوبی بهترین تیم ملی مردان آسیا
در این مراسم، تیم فوتبال المپیک کره جنوبی توانست عنوان برترین تیم ملی فوتبال در آسیا را به خود اختصاص دهد. این در حالی است که تیم‌های المپیک ژاپن و المپیک امارات عربی متحده از دیگر نامزدهای کسب عنوان بهترین تیم ملی بودند.

سهمیه ۳+۱ ایران در لیگ قهرمانان آسیا قطعی شد
همچنین در جلسه کمیته اجرایی برای فوتبال ایران حاشیه این اجلاس سهمیه۳+۱ ایران در لیگ قهرمانان آسیا به تصویب رسید.
در این جلسه با سهمیه ۳+۱ ایران موافقت شد. بدین ترتیب تیم های استقلال، سپاهان و تراکتورسازی به صورت مستقیم و تیم صبای قم در با حضور در دیدار پلی آف در لیگ قهرمانان آسیا در سال جاری به عنوان نماینده ایران حضور پیدا می کنند.
با اعتراض فدارسیون ایران مبنی بر در خواست ۴ سهمیه مستقیم موافقت نشد و همان تصمیم قبلی به تصویب کمیته اجرایی مسابقات رسید.

کد مطلب: 78593
 
Share/Save/Bookmark