میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۳۲
 
 
در انتقاد به تبلیغ واکسن اچ.پی.وی مطرح شد:
با استفاده از الفاظ مقدس می‌خواهند اهداف خود را ترویج دهند

معاون شورای فرهنگی - اجتماعی زنان در انتقاد به تبلیغ نادرست واکسن HPV از یک برنامه پربیننده گفت: برخی با استفاده از الفاظ مقدس می‌خواهند اهداف ناپسند خود را ترویج دهند.
فرشته روح‌افزا با انتقاد از پخش برنامه تلویزیونی پربیننده با محتوای فرهنگسازی درخصوص تزریق واکسن HPV افزود: اینکه چرا در یک برنامه در ساعات معنوی چنین موضوعاتی مورد توجه قرار می‌گیرد، جای سوال است و سوال بعدی این است که چرا روز پس از آن قرار است در یک مناظره همین موضوع مورد بحث گذاشته شود. این در حالی است که هیچ کدام از افراد منتقد به این برنامه دعوت نشده‌اند و تنها شاید فرصتی چند دقیقه‌ای به رئیس سابق شورای فرهنگی - اجتماعی زنان داده شود.
وی ادامه داد: مجلس شورای اسلامی اگر اقدام مثبتی در این زمینه انجام ندهد، جای سوال است. امروز همه پزشکان و افراد دلسوز تائید می‌کنند که واکسن HPV برای افرادی کاربرد دارد که روابط ناسالم جنسی و خارج از خانواده دارند و برای افرادی که به کانون خانواده و سلامت خود پایبند هستند، هیچ کاربردی ندارد.
معاون شورای فرهنگی - اجتماعی زنان خاطرنشان کرد: یک خانم که خود سابقه بیماری داشته از کشور دیگری آمده است و در تلویزیون ملی ایران تبلیغ چنین کالایی را می‌کند. لازم است بدانید که این فرد در خارج از کشور به آموزش‌های جنسی مشغول است. اینکه چرا به این بیمار مبتلا که مدعی است با تزریق واکسن درمان شده است، چنین فرصتی داده شود، جای سوال است و تلویزیون باید پاسخ دهد و مهمتر اینکه این فرد اقدام خود را تحت عنوان نذر معرفی کرده است و با استفاده از الفاظ مقدس می‌خواهند اهداف ناپسند خود را ترویج دهند.
روح‌افزا ادامه داد: بسیاری از پزشکان با این رویه مخالفند و رسانه ملی باید پاسخ دهد که چطور تشخیص داده است که در کشور ما سونامی مشکلات جنسی وجود دارد و فردی در ساعت پربیننده تلویزیون مدعی شود که در ۱۰ سال آینده همه باید واکسن HPV بزنند. چه کسی چنین پژوهشی را انجام داده است و اگر قرار است برای بیماران تزریق شود، مسئولیت این امر با وزارت بهداشت است نه هیچ فرد یا سازمان دیگری.
معاون تدوین، رصد و پایش شورای فرهنگی - اجتماعی زنان گفت: اینکه مردم را از موضوعی که وجود ندارد بترسانیم چه فایده‌ای دارد و شاید پشت پرده، مقاصد فرهنگی و منافع اقتصادی نهفته باشد. وزارت بهداشت مسئول تضمین سلامت مردم است. چرا یک فرد باید در یک برنامه تلویزیونی درخواست کمک مالی از مردم برای ترویج تزریق واکسن HPV بکند و شاهدیم که مردم به دلیل اعتمادی که به رسانه ملی دارند، در همان دقایق اولیه کمک‌های بسیاری را انجام داده اند.
وی تاکید کرد: دستگاه قضایی باید با این رویه برخورد کند. چرا در رسانه ملی باید به یک شرکت آمریکایی برای تولید و وارد کردن واکسن به ایران کمک مالی بشود. این واکسن در بسیاری از کشورها از جمله برخی کشورهای آفریقایی مردود شده است.
روح‌افزا بیان کرد: باید ریشه این قضیه مشخص شود. همانطور که رهبر انقلاب سند ۲۰۳۰ را مردود کردند، باید پشت پرده این قضایا مشخص شود تا مردم بدانند چه افرادی تحت عناوین مختلف همچون نذر به دنبال آموزش‌های جنسی به کودکان هستند. زیرا در سند ۲۰۳۰ آموزش جنسی برای کودکان خردسال صفر تا ۳ سال هم آمده بود و این یک توطئه فرهنگی است.
وی با انتقاد از حاشیه‌های فراوان در برنامه ماه عسل خاطرنشان کرد: این حواشی در سال‌های گذشته هم وجود داشت. از جمله دیدیم که با سوء‌استفاده از احساسات مردم برای آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد، زندانیان جرائم عمدی آزاد شدند و همچنین در یک مورد دیگر خانمی مدعی بود تحت پوشش یک سازمان غیردولتی به جمع‌آوری کمک مشغول است و آن را در هندوستان و جاهای دیگر هزینه می‌کند. این در حالی است که صحبت‌های وی بدون منطق و غیرقابل پذیرش بود. بنابراین پخش این برنامه تلویزیونی از رسانه ملی باید متوقف شود.
روح‌افزا اضافه کرد: بررسی مسائل تخصصی همچون واکسن HPV جایش در برنامه تلویزیونی پربیننده در ساعات اذان مغرب نیست. بلکه باید در جلسات تخصصی بررسی شود.
وی در پایان گفت: برخی متخصصان معتقدند تزریق واکسن HPV نه تنها موجب عقیم شدن زنان می‌شود بلکه به درمان بیماری هم منجر نمی‌شود. بنابراین چه کسی اجازه داده است که چنین فردی در تلویزیون حاضر شود و حتی به روستاهای دورافتاده ایران رفته و با نشان دادن عکس‌های مستهجن تحت عنوان آموزش‌های جنسی، کودکان را تحت تاثیر خود قرار دهد و این یک برنامه از پیش تعیین شده است که پشت پرده آن مشخص خواهد شد. مهر

کد مطلب: 104702
 
Share/Save/Bookmark