میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۵۹
 
 
مردم برتیانیا مدیریت کووید- 19 کشورشان را بدتر از ایتالیا و اسپانیا می‌دانند
جانسون متهم ردیف اول شیوع کرونا در انگلیس
جانسون متهم ردیف اول شیوع کرونا در انگلیس
 

در حالی کرونا در انگلیس همچنان قربانیان بیشماری می‌گیرد که نتایج نظرسنجی جدید نشان داد بیشتر مردم انگلیس بر این باورند که عملکرد دولت بریتانیا در مواجهه با بحران ناشی از شیوع بیماری کووید-۱۹ نسبت به کشورهای ایتالیا، اسپانیا و فرانسه بدتر بوده است.
روزنامه گاردین گزارش داد تازه‌ترین نظرسنجی موسسه اوپینیوم (Opinium poll)که به سفارش روزنامه آبزرور انجام شد نشان داد در حالی که تا همین دو هفته پیش بیشتر مردم فکر می کردند بریتانیا عملکرد بهتری در مقایسه با ایتالیا و اسپانیا داشته است این تلقی اکنون تغییر کرده است.یافته‌های جدید همچنین حاکی از آن است که تنها درباره آمریکا است که اکثر انگلیسی ها بر این باورند بدترین عملکرد را داشته است.
نتایج جدید یک هفته بعد از گزارش اداره آمار ملی (ONS) بدست آمده که نشان می دهد بریتانیا بیشترین آمار تلفات ناشی از کووید-۱۹ را نسبت به هر کشور دیگری در اروپا داشته است. این اداره گزارش داده که تا روز دوم مه (۱۳ اردیبهشت) ۲۹ هزار و ۶۴۸ نفر در انگلستان و ولز در گواهی مرگشان ابتلا به کووید-۱۹ درج شده است. با افزوده شدن امار رسمی تلفات برای اسکاتلند و ایرلند شماری این رقم در مجموع به ۳۲ هزار و ۳۱۳ نفر رسید که بالاترین رقم در بین کشورهای اروپایی است.
دو هفته پیش وقتی از مردم پرسیده شد که آیا عملکرد انگلیس بهتر یا بدتر از ایتالیا بوده است، ۳۰ درصد گفتند که عملکرد آن بهتر و ۲۲ درصد عملکرد دولت شان را بدتر ارزیابی کردند.وقتی همین سوال را بین سه شنبه و پنجشنبه هفته پیش از آنها پرسیدند ۲۹ درصد گفتند که عملکرد انگلیس بدتر بوده و ۲۵ درصد آن را بهتر دانستند. در قیاس با اسپانیا، ۲۹ درصد بر این باور بودند که عمکرد انگلیس بدتر بوده و ۲۲ درصد آن بهتر دانستند.این نتایج نشان داد که نسبت به دو هفته پیش، تعداد بیشتری از مردم بر این باورند که عملکرد انگلیس در مقایسه با کره جنوبی، ژاپن و استرالیا بدتر بوده است.به طور کلی، ۴۸ درصد مردم انگلیس بر این باورند که کشورشان عملکرد بهتری داشته و ۳۶ درصد مخالف آن هستند.در رابطه با ابعاد خاص این بحران، ۶۰ درصد نحوه مدیریت آزمایش های کووید-۱۹ را قبول نداشتند. دولت انگلیس اعلام کرده که در روز ۱۰۰ هزار تست انجام می داد که در هفته گذشته نتوانسته این میزان تست را در روز انجام دهد.
در این میان بوریس جانسون پس از لغو یکی دیگر از نشست‌های شورای امنیت ملی انگلیس به نادیده گرفتن تهدیدهای پیش روی کشورش متهم شد. در ادامه پیامدهای مدیریت بد دولتمردان انگلیس آنکه هزاران مهاجر در انگلیس، این هفته با وجود دستور‌العمل وزارت کشور بریتانیا مبنی بر تمدید ویزای این افراد، مجبور خواهند بود این کشور را ترک کنند.لازم به ذکر است در ادامه بحران کرونا در اروپا صدها نفر از سوئیسی‌ها در مخالفت با محدودیت‌های دولت برای مقابله با شیوع کرونا در شهرهای مختلف این کشور تظاهرات کردند.
یک سوم تلفات کرونا
در خانه‌های سالمندان آمریکا
در همین حال طبق گزارش یک روزنامه آمریکایی، در حالیکه تنها ۱۰ درصد از کل موارد ابتلا به کرونا متعلق به مراکز نگهداری سالمندان آمریکا است اما یک سوم از مرگ و میر مرتبط با این ویروس به خانه‌های سالمندان آمریکا می‌شود. طبق آمار و ارقام پایگاه داده‌های روزنامه آمریکایی «نیویورک‌تایمز»، یک سوم از مجموع مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا به خانه‌های سالمندان این کشور مربوط می‌شود.طبق این گزارش، دستکم ۲۵ هزار تن از سالمندان و کارکنان خانه‌های سالمندان و مراکز مراقبت و نگهداری طولانی‌مدت از افراد سالمند در سراسر آمریکا بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند. روزنامه نیویورک‌تایمز در گزارشی در این خصوص نوشت نوشت در شرایطی که تنها ۱۰ درصد از مجموع ابتلا به ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا، مربوط به خانه‌های سالمندان و مراکز مراقبت‌های طولانی‌مدت از افراد سالمند مربوط می‌شود اما یک سوم از مرگ و میر مرتبط با این ویروس ناشناخته در این مراکز و خانه‌های سالمندان رخ می‌دهد.چندی پیش نیز شبکه سی ان ان در گزارشی به نقش کمبود تجهیزات، کوتاهی در مراقبت‌های درمانی، نبود شفافیت در ارائه اطلاعات از سوی دولت و اقدامات پیشگیرانه ناکافی برای کنترل بیماری در گسترش ویروس کرونا در آسایشگاه‌های سالمندان آمریکا اشاره کرد. همچنین وبگاه «هیل» در یادداشتی با اشاره به تأثیرات بیشتر ویروس کرونا بر مردم با نژاد‌های مختلف در آمریکا نوشت، آمار مرگ و میر، کم شدن درآمد و مشکلات در امور آموزشی، ناشی از شیوع ویروس کرونا در جوامع آمریکایی بر مردم رنگین‌پوست در این کشور تأثیر مخربی داشته است.

کد مطلب: 113702
 
Share/Save/Bookmark