میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست گفتگو
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ تير ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۲۴
 
 
ذوالفقاری در گفت‌وگو با سیاست روز:
آماده همکاری با افغانستان برای نابودی داعش هستیم
آماده همکاری با افغانستان برای نابودی داعش هستیم
 

در خلال نشست خبری وزیر کشور که همه معاونان وزیر حضور داشتند فرصتی دست داد تا سوالاتی را با سردار حسین ذوالفقاری معاون امنیتی انتظامی وزیر‌ کشور درباره تحرکات نیروهای تروریستی داعش در کشورهای همسایه شرقی کشور بپرسیم. 
او در پاسخ به سیاست روز درباره اقدامات تلافی‌جویانه این گروه شکست خورده در سوریه و عراق در کشورهای شرق ایران گفت: بله، همانطور که اشاره کردید، نقال و انتقال داعش از سمت سوریه و عراق به سمت همسایگان شرق کشور صورت گرفته و بر همین اساس تحرکات آنها افزایش پیدا کرده و در عین حال تحرکات گروه‌های تروریستی به لحاظ عدد افزایش یافته که با برخورد نیروهای خودی مواجه شده و نتوانستند در اقدامات خود موفق باشند.
ذوالفقاری در پاسخ به دیگر پرسش سیاست روز درباره اقدامات پیشگیرانه جمهوری اسلامی برای نابودی داعش و نشست با افغانستان و پاکستان درباره این گروه‌ها نیز گفت: ما درباره این موضوع و البته موضوعات دیگر نشستهای زیادی را با مسئولان کشور افغانستان و پاکستان انجام دادیم در داخل افغانستان دولت همکاری می‌کنند و کشورهای دیگر نیز باید به دنبال همکاری باشند.
وی با اشاره به اینکه برای مبارزه با داعش تا کنون به افغانستان ورود نکرده‌ایم گفت: در صورتی که کشور افغانستان با توجه به تجربه‌ای که جمهوری اسلامی در مبارزه با تروریست دارد از ما درخواست کمک کند، جمهوری اسلامی در چارچوب قواعد و موافقت‌های بین‌المللی و براساس خواست این دولت با افغانستان همکاری و به این کشور ورود خواهد کرد.
سردار حسین ذوالفقاری در جمع خبرنگاران مواردی درباره اتفاقات امنیتی در شهرهای جنوبی را نیز تشریح کرده و با اشاره به اینکه در اعتراضات شنبه شب هیچ کسی کشته نشده و فقط یک نفر از تجمع‌کنندگان مجروح شده است و ده نفر نیز از پرسنل نیروی انتظامی مجروح شدند. وی گفت: در خرمشهر، طبق گزارشی که به ما رسیده یک نفر مسلح در داخل جمعیت بوده که هنوز این فرد پیدا نشده است. کشته در درگیری‌ها نداشتیم، فقط یک نفر از سمت پهلو زخمی شده است. بخش اول اعتراض درباره آب خرمشهر بود که فرماندار چندین مرتبه در جمع مردم رفت و آنها را توجیه کرد و جمعیت پراکنده شد، اما عده‌ای اصرار داشتند تجمع ادامه یابد و در شب گذشته حدود ۱۰۰ نفر که دنبال ماجراجویی بودند اعتراض را ادامه دادند.
ذوالفقاری گفت: پس از آسیب دیدگی لوله انتقال آب به خرمشهر به شش تانکر آبرسان داخل شهر ۲۰ تانکر دیگر هم اضافه شد و آب معدنی هم در شهر توزیع شد. طرح غدیر هم در حال نهایی شدن است و قول داده شده تا ۱۵ تیر مشکل آب خرمشهر حل شود. وی افزود: یک نفر نیز در بین تجمع‌کنندگان مسلح بوده و فعلا شناسایی نشده است. در این تجمعات تخریب زیادی هم ایجاد نشد.
وی افزود: بخش اول اعتراضات پیرامون آب بود و عمده جمعیت پیگیر آن بودند اما عده‌ای اصرار بر ادامه تجمع داشتند که نهایتا به شب کشیده شد و اتفاقات خاصی افتاد.

کد مطلب: 105008
 
Share/Save/Bookmark