میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۳
 
 
دبیر کل حزب الله در مراسم چهلم شهدای مقاومت تشریح کرد
مقاومت مردمی محور اخراج آمریکا از منطقه
مقاومت مردمی محور اخراج آمریکا از منطقه
 

دبیر کل حزب‌الله لبنان در سخنرانی به مناسبت چهلم حاج قاسم سلیمانی گفت، آمریکا مسئول همه جنگ‌ها در منطقه است و مردم باید در همه حوزه‌ها و در همه اشکال مقاومت، به مقابله برخیزند، چون راهی جز مقاومت همه جانبه مقابل این طاغوت نیست.
حزب‌الله لبنان دیروز در چند شهر لبنان، برای بزرگداشت شهداء مقاومت لبنان سید عباس موسوی، شیخ راغب حرب و حاج عماد مغنیه و همچنین در چهلم شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس و همراهانشان مراسم یادبودی برگزار و «سید حسن نصرالله» دبیر کل حزب الله لبنان، در بخشی از این مراسم سخنرانی کرد. نصرالله گفت، انقلاب ایران بر خلاف همه جنگ‌های نظامی، امنیتی، اقتصادی، روانی و رسانه‌ای، به لطف خدا و با ایستادگی مردم مؤمن در همه حوزه‌ها و در همه مراحل‌، پایداری کرد. در سالروز پیروزی انقلاب، تشییع شهدا، حاج قاسم سلیمانی و ابومهندی المهندس و سایر همراهانشان پیامی قوی برای دوست و دشمن فرستاد. پیام برای دشمن این بود که ناامید شود؛ دشمنی که روی سقوط انقلاب و فروپاشی نظام جمهوری اسلامی از درون حساب کرده بود، همانطور که جان بولتون انتظار داشت که انقلاب، سال چهلم خود را نبیند و جشن سال نو میلادی را در تهران بگیرند. پیام برای دوستان از همه مظلومان گرفته تا مستضعفان این بود که بدانند که آنها تکیه بر قلعه‌ای استوار، قدرتمند و سرافراز دارند که هر چه خطرات علیه‌ش بیشتر شود، صلابت این قلعه نیز بیشتر خواهد شد.نصرالله در ادامه به تشییع باشکوه شهدای مقاومت در سال‌های گذشته بخصوص امسال در تشییع پیکر شهید قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس در ایران و عراق اشاره کرد و گفت، خیلی از این مردم حاج قاسم را نمی‌شناختند. این همه محبت جوشان از کجا آمده است؟ هنگامی که وصیت حاج قاسم را می‌خواهیم می‌بینیم که ما مقابل مجاهدی هستیم که غ مردم و امتش را داشت... آنها اولیاء خدا بودند که همه عمر خود را در راه خدای تبارک و تعالی هزینه کردند و خدا نیز آنها را عزت داد.
نصرالله گفت: مهم‌تر از همه موضع فلسطینی‌هاست. از مردم گرفته تا گروه‌های مقاومت و سازمان آزادی‌بخش فلسطین که یکپارچه باید موضع بگیرند. شاید در درون خودشان اختلافاتی داشته باشند و برخی به فلسطین از بحر تا نهر و برخی به مرزهای ۱۹۶۷ معتقد باشند، اما همه در پایتختی قدس و حق بازگشت آوارگان مشترکند. این سنگ‌بنای اصلی برای مقابله با طرح ترامپ است.نصرالله گفت، با شهادت حاج قاسم و ابومهدی، منطقه وارد مرحله‌ای جدید شده است. امروز ما مقابل تقابلی جدید هستیم که هیچ مفری از آن نیست. اگر شما فرار کنید، دشمن حمله می‌کند چون اوست که آغاز کرده و حقوق را مصادره کرد و محاصره می‌کند... آمریکا آمده که با همه مردم این منطقه مقابله کند که تاکنون نپذیرفته‌اند که تسلیم شوند. وقتی که آمریکا اینطور فرماندهان ما را با این وحشی‌گری می‌کشد و قدس را به صهیونیست‌ها می‌دهد و حقوق سوری‌ها در جولان و حقوق لبنانی‌ها را زیر پا می‌گذارد، اوست که اعلام جنگ کرده، خون می‌ریزد و خطوط قرمز را می‌شکند. ما باید واکنش نشان بدهیم و نباید واکنش دیرهنگام یا ضعیف باشد.
نصرالله گفت، مبارزه با نماد استکبار و استعمار و سر افعی و نماد ظلم است. دولت امریکا بهترین مصداق شیطان و تروریسیم و وحشی‌گری و افساد فی الارض و استکبار است. کنفرانس مونیخ را دیدید که مایک پامیئو با اروپایی‌ها و حتی با چین چطور صحبت می‌کرد. چین کشور کوچکی نیست. تا الان هیچ دولتی روی زمین وحشی‌تر از این دولت آمریکا نیست. ببینید چطور با دوستان و متحدانش صحبت می‌کند، نه قانون می‌شناسد نه ارزش‌های آسمانی نه هیچ چیزی دیگر. با صراحت و روشنی ترامپ این نوع رهبری را در دنیا دارد اجرا می‌کند. ما تحولات داخلی آمریکا را دنبال می‌کنیم تا کنون چنین وضعیتی که ناسزا می‌گویند و همه چیز را به هیچ می‌گیرند، وجود نداشته است. ببینید که چطور قراردادها و خواسته‌های خود را دیکته می‌کنند و کرامت و عزت و مقدسات و نفت و منابع و آزادی و اینده منطقه را زیر پا می‌گذارند. در مقابل چنین آمریکا و اسرائیلی هیچ گزینه‌ای جز مقاومت وجود ندارد. فقط از مقاومت مسلحانه سخن نمی‌گویم بلکه تمام شکل‌های مقاومت را می‌گویم.
نصرالله گفت، آمریکا مسئول هست یا خیر؟ حمایت از اسرائیل را ببینید. دیروز پامپئو در نهادیی که پایبند قوانین بین‌المللی است، به همه حمله کرد. امروز اگر فلسطین بخواهد از اسرائیل شکایت کند، با تهدید و فشار آمریکا روبه‌رو می‌شود. در همه حملات اسرائیل، آمریکا مسئول است. در همه جنگ‌هایی که اسرائیل علیه لبنان مرتکب شده، آمریکا حمایت کرده و مسئولیت کامل بر عهده اوست. امروز در غزه، محاصره، کشتار روزانه، آواره‌شدن میلیون‌ها فلسطینی که اسرائیل مسبب آن است، آمریکا مسئول است.نصرالله گفت، آمریکا برای تحمیل برنامه‌ها، سلطه و طرح‌هایش به هر ابزاری که در دسترسش باشد، دست دراز می‌کند. اگر نیاز به جنگ مستقیم داشته باشد اقدام می‌کند. اگر نیازمند جنگ نیابتی یا ترور داشته باشد، اقدام می‌کند. اگر نیاز باشد تحریم می‌کند یا سراغ پرونده‌های حقوق یا جنگ روانی و رسانه‌ای و جنگ نرم می‌رود. ما هم باید در همه این حوزه‌ها مقابله کنیم. نباید فقط به مقاومت مسلحانه بسنده کنیم. ما نیازمند تقابل در سراسر منطقه هستیم و از همه ابزارها باید استفاده کنیم و مقابل این نماد استبداد و استکبار و وحشی‌گری بایستیم. مثلا در محاکم حقوقی باید اقدام کنیم. امروز حادثه یازده سپتامبر را بببینید که دارند پیگیری حقوقی می‌کنند و از عربستان خدا می‌داند که چقدر پول می‌خواهند بگیرند. سوری‌ها، ایرانی‌ها، عراقی‌ها، پاکستانی‌ها، افغانستانی‌ها و بقیه باید دنبال کنند. مردم باید در همه حوزه‌ها به مقابله با «این طاغوت» برخیزند و حتی پیگیری حقوقی کنند. یکی از اشکال مقاومت، بایکوت کردن است. نصرالله افزود: مسئولیت ما چیست؟ مسئولیت ما الان این است که یک، الحشد الشعبی را حفظ کنیم. امروز همه می‌دانیم که آمریکا می‌خواهد الحشد را حفظ کند چون این گروه ضامن بقای عراق و وحدتش است. برخی کشورهای منطقه‌ای هم قدرت عراق را در الحشد می‌دانند. دوم، اخراج کردن آمریکا از منطقه است. شما باید با هر وسیله که می‌توانید این هدف را محقق کنید. نباید این هدف را فراموش کنید. آمریکایی‌ها میخواهند با گذشت زمان این را از ذهن همه پاک کنند.

کد مطلب: 112857
 
Share/Save/Bookmark