میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی اقتصاد خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۴۶
 
 
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره):
رونق تولید سلاحی است که با تحقق آن دشمن آسیب می‌بیند
رونق تولید سلاحی است که با تحقق آن دشمن آسیب می‌بیند
 

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) گفت: توسعه، اشتغال، فقرزدایی و رونق تولید سلاحی است که با تحقق آن دشمن آسیب خواهد دید.
محمد مخبر در مراسم افتتاح شهرک صنعتی دارویی برکت و رونمایی ٩ قلم دارو برای نخستین‌بار در کشور اظهار کرد: ما باید قبول کنیم در جنگی وسیع‌تر و فراگیرتر از جنگ تحمیلی قرار داریم و بعید می‌دانم مسئولان و مردم آن را حس نکرده باشند، ما در جنگ تحمیلی سه مولفه موفقیت داشتیم یکی فرماندهی امام خمینی(ره) بود که کمتر به آن پرداخته شده است در پاوه و حصر آبادان امام فرماندهی کردند و گفتند باید خرمشهر آزاد شود و آبادان آزاد و کردستان از لوث ضد انقلاب پاک شود و همه این‌ها زمانی بود که ارتش منسجم نبود و سپاه پاسداران کامل شکل گرفته نبود و فرماندهان فارغ‌التحصیلان دبیرستان و جوانان بودند.
وی ادامه داد: امروز جنگ عمیق‌تر و وسیع‌تر است در جنگ محدوده‌ای از جغرافیا درگیر بود، اما امروز همه کشور و ٨۵ میلیون نفر درگیر هستند، اما زیرساخت و امکانات و نفوذ بین‌المللی با آن زمان قابل مقایسه نیست؛ اینکه برخی فکر می‌کنند جنگ رخ دهد آمریکا به ایران می‌آید شوخی است، اما دشمن می‌تواند فشار اقتصادی به مردم وارد کند و ١٢ سال پیام مقام معظم رهبری مربوط به این بخش است.
مخبر گفت: ما رهبری هوشمند و دانا و مردمی پا به رکاب داریم سرداران جنگ اقتصادی امروز فعالان اقتصادی هستند و اگر پای کار بیایند و مانند زمان جنگ پا به رکاب باشند این دوران را به آسانی پشت سر می‌گذاریم، شهرک صنعتی دارویی برکت در دوران تحریم ایجاد شده است. من فکر می‌کنم یک اتحاد باید بین بخش خصوصی و دولتی و عمومی شکل بگیرد و در زیر سایه این اتحاد با ایجاد سود از تحریم عبور خواهیم کرد.
وی ادامه داد: به لحاظ تکنولوژی و جوانان پا به رکاب چیزی کم نداریم، اما باید آن‌ها را مدیریت کنیم، مقام معظم رهبری راهبرد تولید و رونق تولید را بیان کرده‌اند که راهبردی‌ترین مطلب است که می‌تواند ما را از تحریم‌ها عبور دهد.
مخبر گفت: یرخی می‌گویند محور توسعه اقتصادی باشد، اما راهبرد توسعه اشتغال، فقرزدایی و رونق تولید سلاحی است که با تحقق آن دشمن آسیب خواهد دید و اگر فعالان اقتصادی به این موضوع اهمیت دهند می‌توانی پیروزی بزرگی داشته باشیم.
وی بیان کرد: دشمنان به صراحت می‌گویند در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی و غذا تحریمی وجود ندارد در حالی که این فریب و نیرنگ بزرگی است، زیرا نمی‌توان نقل و انتقال مالی داشت، یکی از راهبرد‌ها در ستاد اجرایی امنیت در حوزه داروست ما در ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) به دنبال انتفاع نیستیم و ورود یک ریال سود از دارو به ستاد ممنوع است و همه سود به صنعت تزریق می‌شود.

کد مطلب: 109455
 
Share/Save/Bookmark