میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی اقتصاد خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۲۷
 
 
در سال جهش تولید رقم خورد؛
عرضه ۲۵۰۰ تن ماده معدنی موردنیاز صنعت کشور با تکیه‌بر توان داخل
مدیرعامل شرکت معدنی میلاد برنا ابرار از عرضه اولین محموله ۲۵۰۰تنی ماده معدنی فرآوری شده از سنگ بور تولید داخل به‌منظور تأمین مواد اولیه موردنیاز صنعت کشور و باهدف جلوگیری از خام فروشی خبرداد.
عباس هرائینی، مدیرعامل شرکت معدنی میلاد برنا ابرار با اشاره به نامگذاری سال جاری گفت:در سالی که به فرمایش مقام معظم رهبری سال «جهش تولید» نامگذاری شده ؛ در راستای فرمایشات معظم له و همسو باسیاست‌های کلان کشور، به پشتوانه نیروهای متعهد و متخصص داخلی و بدون استفاده از هرگونه تسهیلات بانکی این شرکت موفق به عرضه اولین محموله ۲۵۰۰ تنی ماده معدنی تولیدی خود به صنعت کشور شده است. وی افزود: اقدام صورت گرفته گامی بزرگ به‌منظور جلوگیری از خروج بالغ‌بر یک‌میلیون یورو ارز از کشور است و در کنار آن توانسته‌ایم اشتغال‌زایی به میزان ۲۰۰ نفر در صنایع وابسته ایجاد کنیم.
مدیرعامل شرکت معدنی میلاد برنا ابرار با اشاره به برنامه‌ریزی صورت گرفته در جهت جلوگیری از خام فروشی و استفاده حداکثری از توان مجموعه ابراز امیدواری کرد تا۲۰ درصد از نیاز صنعت کشور در سال جاری و ۶۰ درصد از این نیاز در سال آتی تأمین شود. هرائینی برنامه‌ریزی برای توسعه اکتشافات به‌منظور دسترسی به مواد کانی متنوع و گسترده از این معدن را ازجمله اولویت‌های کاری شرکت برشمرد و گفت: تاکنون حدود یک کیلومترمربع از مساحت ۱۶ کیلومترمربعی کل معدن مورد اکتشاف قرار گرفته که در همین مساحت ؛میزان ذخایر بور استخراج‌شده بیش از برآوردهای صورت گرفته بوده است و در کنار آن حجم قابل‌توجهی و متنوعی از سایر مواد کانی و همچنین سنگ‌های ارزشمند زینتی نیز از این معدن استخراج‌شده است.
کد مطلب: 115755
 
Share/Save/Bookmark