میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۳۱
 
 
راه انقلاب بی‌توقف و بدون شکست
یکسال پرفراز و نشیب را پشت سر گذاشتیم، تا رسیدن به سال ۱۳۹۸ چند روز بیشتر باقی نمانده...

یکسال پرفراز و نشیب را پشت سر گذاشتیم، تا رسیدن به سال ۱۳۹۸ چند روز بیشتر باقی نمانده است. سالی که پشت سر گذاشتیم با اتفاقات خوشایند و ناخوشایند همراه بود. اما سال ۹۸ را چگونه باید آغاز کنیم و ادامه دهیم؟
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در رسمی همیشگی سال جدید را در کنار مرقد مطهر علی بن‌موسی الرضا(ع) آغاز می‌کنند و در جمع زوار آن حضرت، سخنرانی خواهند داشت. ایشان در سنوات گذشته همواره راه را برای ادامه سال تبیین کرده‌اند و مسیر سال را با نام گذاری هموار ساخته‌اند، هم مسئولین و هم مردم خطاب ایشان در سخنان عیدانه هستند،‌ در سال جدید باید همه مقامات، مسئولین و مردم، مسئولیت‌های خود را بهتر، دقیق تر و متعهدانه تر انجام دهند.
نظام سلطه برای جمهوری اسلامی ایران خواب‌هایی دیده است که باید همگان برای مقابله با توطئه‌ها و دسیسه‌های دشمن هوشیاری خود را افزایش دهند تا بتوانند با کار مضاعف، توطئه‌هایی که در قالب تحریم‌های اقتصادی و فشارهای سیاسی علیه ایران اعمال می‌شود، خنثی کنند.
دولت در سال آینده وظیفه بسیار سنگین تری را بر دوش خود دارد، با وجود این که ظرفیت‌های بسیار بالایی در کشور داریم که اگر از آن ظرفیت‌ها به طور بهینه استفاده شود، مشکلات ایجاد شده رفع خواهد شد، اما یک نکته را نباید از نظر دور داشت و آن توجه به این موضوع است که چشم امید به دست بیگانه باید برداشته شود. اروپا هیچگاه منافع ایران را تأمین نخواهد کرد، بلکه در صدد آن است تا با اعمال فشارهای بیشتر که از سوی آمریکا نیز تدارک دیده می‌شود، موانع بیشتری در مسیر انقلاب اسلامی قرار دهد.
اگر رویکرد همچنان تعامل بیشتر با اروپا باشد، نمی‌توان امید داشت که مشکلات اقتصادی کشور حل شود. توافق هسته ای در طول دوران خود نه تنها مشکلی را حل نکرد، بلکه باعث زاییده شدن مشکلات دیگری شد.
کشور نیازمند یک تغییرات در برخی ساختارهای خود است، تا بتواند با نیروی جوان کارآمد، متعهد و متخصص از گردنه‌های دشوار عبور کند، در سال آینده و در روزهای پایانی آن انتخابات مجلس شورای اسلامی را داریم.
انتخاب درست و متعهدانه مردم می‌تواند مجلس شورای اسلامی را پرتحرک‌تر کند، مجلس کارآمد، همراه با نظارت دقیق بر عملکرد مسئولین است که می‌تواند از لغزش‌ها جلوگیری کند، اگر مجلس خود لغزش و ضعف زیادی داشته باشد، وظایف اصلی این نهاد کارآمد، روی زمین خواهد ماند.
مردم باید در انتخاب خود دقت بیشتری نشان دهند و به تبلیغات گسترده و پر زرق و برق نامزدهای انتخابات توجه نکنند، نباید باری به هر جهت پای صندوق رأی حاضر شوند و تنها تکلیف خود را حضور در انتخابات بدانند، بلکه با بررسی دقیق ویژگی‌های نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی و شوراهای شهر و روستا، افرادی را برگزینند که شرایط لازم را برای خدمتگذاری به مردم و نظام جمهوری اسلامی داشته باشند. احساسات باید از گردونه انتخابات حذف شود.
روشن است که برای سال آینده بیانیه گام دوم انقلاب می‌تواند و باید در همه امور اجرایی کشور با توجه ویژه روبرو شود.
قوه مجری، قضاییه و مقننه باید خود را با بیانیه گام دوم انقلاب که از سوی حضرت آیت الله خامنه ای تبیین شده وفق دهند و در چارچوب آن حرکت کنند. این بیانیه نباید مغفول واقع شود، اگر در جایی مشاهده شد که برخی نسبت به آن کم توجهی و با بی توجهی می‌کنند، نیروهای انقلاب وظیفه دارند با آتش به اختیار خود وارد شوند و ضعف‌ها و بی توجهی‌هایی که نسبت به این دکترین بسیار قوی و کارآمد می‌شود، واکنش نشان دهند.
سال آینده را باید سال حضور انقلابیون در صحنه نظام اسلامی دانست، چرا که تاکنون، جبهه انقلابی، خود را از عرصه مدیریتی کشور کنار کشیده بود و فرصت را به دیگران سپرده بود، اکنون زمان آن رسیده است که مدیریت‌های کشور به دست جبهه انقلاب بیفتد تا با مدیریت انقلابی و جهادی، راهکارهای برون رفت از مشکلاتی که به واسطه حضور تفکرات مغایر انقلاب اسلامی ‌ایجاد شده، به کارگیرد و پیاده کند و بر طرف نماید.
تنها راه برای انقلاب اسلامی حضور پر تحرک و پر رنگ نیروهای جبهه انقلابی در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی است. احساس وظیفه انقلابی اکنون با بیانیه گام دوم انقلاب در میان اردوگاه پرکار و پرتحرک جوانان انقلابی ایجاد شده، فرصت را باید غنیمت شمرد و از این ظرفیت بالای انسانی استفاده کرد.
انقلاب اسلامی، با وجود همه تنگناها، دشمنی‌ها، توطئه‌ها و خیانت‌ها به راه خود ادامه می‌دهد. راهی که آغاز شده توقعی ندارد و شکستی هم در کار نیست. 

نویسنده: محمد صفری

کد مطلب: 108357
 
Share/Save/Bookmark