داخلی گوناگون خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۸۹ ساعت ۱۲:۰۲
 
 
دهن لق
در راستاي طرح مبارزه با سلاح سرد، نمايندگان خانه ملت قرار است پس از پايان تعطيلات، طرحي را به تصويب برسانند که علاقمندان به چاقو، قمه، گزليک و آلات و ادوات مشابه، حساب کار دستشان بيايد و به اصطلاح «غلاف» کنند.
باز در همين راستا پليس از شهروندان درخواست کرده سازندگان و ايضا مصرف‌کنندگان اين سلاح‌هاي سرد را معرفي کنند و (براي سومين بار) در اين راستا ننجون دهن‌لق اسامي چند توليد‌کننده و مصرف‌کننده را به اطلاع مي‌رساند.
1ـ بابا طاهر عريان
خلاصه پرونده:
اين فرد که نام فاميلش منافي عفت عمومي است و در سوابقش اعمال و رفتار مجرمانه‌اي به چشم مي‌خورد به صورت غير قانوني به تاسيس يک کارگاه خنجر‌سازي اقدام کرده و حتي به چشم و چار خودش هم رحم نمي‌کند.
مدرک جرم:
زدست ديده و دل هر دو فرياد
که هر چه ديده بيند دل کند ياد
بسازم خنجري نيشش ز فولاد
زنم بر ديده تا دل گردد آزاد
2ـ خواجه حافظ شيرازي
خلاصه پرونده: اين فرد علاوه بر اتهام شرب خمر و عربده‌کشي در ميادين و چهار‌راه‌ها در اکثر اشعارش از سلاح سرد استفاده ابزاري کرده است. در پرونده ايشان مدارکي دال بر حضور درميهماني‌هاي مختلط نيز ديده مي‌شود.
مدرک جرم:
زير شمشير غمش رقص‌کنان بايد رفت
کان‌که شد کشته او نيک سرانجام افتاد
3ـ سعدي شيرازي
خلاصه پرونده: فرد ياد شده چندان به اصول اخلاقي مقيد نيست و چند فقره باده‌گساري و حرکات موزون در پرونده وي به ثبت رسيده که به زودي در محاکم قضايي به آن رسيدگي خواهد شد.
مدرک جرم:
چون دلارام مي‌زند شمشير
سرببازيم و رخ نگردانيم
4ـ فردوسي طوسي
خلاصه پرونده: نامبرده فرد خطرناکي است که از ترويج‌کنندگان سلاح‌هاي سرد مانند گرز، خنجر، سنان، قمه و شمشير به شمار مي‌رود. امکان عضويت وي در يک باند زورگيري وجود دارد و چند فقره قدرت‌نمايي در پرونده وي به چشم مي‌خورد.
مدرک جرم:
به روز نبرد آن يل ارجمند
به شمشير و خنجر به گرز و کمند
بريد و دريد و شکست و ببست
يلان را سرو سينه و پا و دست
کد مطلب: 50098
 
Share/Save/Bookmark