میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست گزارش
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۵۵
 
 
روحانی در هیئت دولت:
شکست‌های آمریکا به خاطر مقاومت ملت است
شکست‌های آمریکا به خاطر مقاومت ملت است
 

رئیس ‌جمهور تأکید کرد؛ ملت ایران اگر مقاومت نمی‌کرد و سختی‌ها را تحمل نمی‌کرد، دشمن سال ۹۷ ما را به زانو درمی‌آورد. آنها می‌خواستند ما را به نقطه فروپاشی نظام بکشانند. حجت‌الاسلام حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیئت دولت با اشاره به مراسم‌های عزاداری در محرم امسال اظهار کرد: شکل و مراسم عزاداری محرم امسال ممکن است با سال‌های پیش متفاوت باشد اما عزای امام حسین (ع) بسیار پرشور در همه شهرها برگزار می‌شود و مردم بخشی از عزاداری را به خانه‌ها، محله‌ها و خیابان‌های‌شان کشاندند و شکل زیبایی به این مراسم دادند.
روحانی افزود: بسیار مهم است که داستان کربلا یک حماسه بزرگ تاریخی برای حق طلبی و عدالتخواهی و مقابله با هرگونه کج روی و انحراف در مسیر سرافرازی و مبارزه با هرگونه ذلت و ذلت ستیزی‌ها و مقاومت و ایستادگی برای حق و حقیقت بود.
وی با بیان اینکه ما امروز در برابر همه توطئه‌ها و فشارهایی که از سوی دشمنان ما بویژه از سوی آمریکا علیه ملت ایران وارد می‌شود، قرار داریم، گفت: ملت ایران با مقاومت توانسته است در برابر قدرت‌های بزرگ موفق باشد. ایستادگی این ملت است که ما امروز می‌بینیم دیپلمات‌های ما در صحنه فعالیت سیاسی هستند و آمریکا را دچار شکست می‌کنند. اینکه در شورای امنیت هر روز آمریکا شکستی را تحمل می‌کند به دلیل ایستادگی ملت است.
روحانی گفت: اگر ملت ایران مقاومت نمی‌کرد و می‌گفت تحمل این مشکلات فرای مقاومت من است و سختی‌ها را تحمل نمی‌کرد، دشمن در همان سال ۹۷ قطعنامه‌ها را برمی‌گرداند و ما را به زانو درمی‌آورد. ملت ایران در برابر دشمن تسلیم نشد. آنها می‌خواستند ما را به نقطه فروپاشی نظام بکشانند و می‌گفتند در پایان ۹۷ شما نیستید. با محاسبه عادی درست می‌گفتند. دشمن می‌گفت وقتی ما ۵۰ میلیارد دلار درآمد یک ملت را می‌خشکانیم، دیگر نمی‌تواند مقاومت کند.
وی گفت: آنهایی که نقد غیرمنصفانه می‌کنند بدانند ۹۰۰ هزار میلیارد تومان از درآمد ما کاهش پیدا کرده است اما ما با این شرایط ایستاده‌ایم و بازار اجناس ما از اروپا هم بهتر است؛ این مساله را در ماجرای کرونا دیدیم. آنها صف بستند و ما صف نبستیم، آنها تخت خالی نداشتند و بیماران را در راهروی بیمارستان خواباندند و ما همیشه تخت خالی داشتیم. آنها در دارو دچار مشکل شدند و برای ماسک، دزدی هوایی می‌کردند ولی در کشور ما شرکت‌های دانش بنیان و بنگاه‌های تولیدی یک روز تعطیل نبودند و خیلی سریع توانستند مشکلات را حل کنند.
روحانی افزود: ما امسال در شرایط تحریم شدید، بالاترین افتتاح‌ها را در تاریخ دولت داشتیم و هر هفته از اول فروردین تا امروز ۲۱ افتتاح عظیم و بزرگ داشتیم که تنها یک افتتاح ۴.۷ میلیارد دلار بود. این نشان می‌دهد که کار بزرگی در کشور صورت می‌گیرد.
رئیس‌جمهور تاکید کرد: ما درشرایطی که درسخت‌ترین تحریم هستیم، آن آرزوی ۴۲ ساله را برآورده ساختیم و اعلام کردیم آنهایی که برق شان کم مصرف است از تخفیف ۱۰۰ درصد برخوردار خواهند شد، یعنی آنهایی که زندگی شان زندگی ساده‌ای است برق برای آنها مجانی شد و این افتخار دولت دوازدهم است.
وی ادامه داد: در این شرایط سخت توانستیم محصولات کشاورزی را از ۹۷ میلیون تن به ۱۳۰ میلیون تن برسانیم. در ۴ ماهه اول امسال با وجود فشارهای تحریم و کرونا، تولید ما بیشتر شد و ۸ میلیون تن گندم خریدیم، یعنی ۹ درصد بیشتر از سال گذشته که ۹۰ درصد پولش را هم به کشاورزان پرداخت کردیم. این نشان می‌دهد که ملت ایران تابع امام حسین (ع) است.
رئیس‌جمهور در جلسه هیئت دولت گفت: وقتی امام حسین روز عاشورا آمد و دید ۳۰ هزار نفر یا بیشتر روبروی او اجتماع کرده‌اند نترسید و دستش را بلند کرد و فرمود: «خدایا تو پناه منی و در شدت و مشکلات به تو پناه می‌برم.»
وی افزود: امام فرمود من جنگ را شروع نمی‌کنم، در تاریخ داریم که وقتی تیراندازی‌ها شروع شد کسی نماند جز آنکه تیری بر او اصابت کرد. اما فرمود صبر، مقاومت و ایستادگی، مرگ یک پل است، چیزی نیست، شما عبور می‌کنید و به نعمت‌های بی پایان الهی دست پیدا می‌کنید. تاریخ مثل آن روز ندیده؛ «لا یوم کیومک یا حسین»، روزی مثل روز عاشورا در تاریخ پیدا نمی‌کنید، یک صبح تا عصر آن همه مشکلات و آن همه شهادت، اما امام خم به ابرو نیاورد، اما در هر لحظه سیمایش برافروخته شد.
وی در پایان گفت: این امام حسینی که همه بدن‌ها را وقتی شهید می‌شدند بلند می‌کرد و به خیمه‌ها می‌آورد، نمی‌دانم چطور شد که نتوانست بدن علی اکبر را بلند کند. آیا بدن ارباً اربا بود، نمی‌شد؟ آیا عشق امام حسین به علی اکبر طوری بود که نتوانست او را بلند کند؟ لذا صدا زد و گفت: «ای جوانان بنی هاشم! شما بیایید علی را به خیمه‌ها برسانید.» 

کد مطلب: 115089
 
Share/Save/Bookmark