میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۱ ساعت ۲۲:۳۵
 
 
کدام پرسپولیس مقابل ذوب‌آهن بازی می‌کند؟
کدام پرسپولیس مقابل ذوب‌آهن بازی می‌کند؟
 

آخرین دیدار هفته پانزدهم لیگ برتر بعدازظهر امروز در ورزشگاه آزادی بین دو تیم پرسپولیس و ذوب آهن برگزار می شود.
پرسپولیس با یک برد روحیه بخش و شش گله مقابل پیکان به تعطیلات لیگ برتر رفت. در تعطیلات هم این تیم تقریبا از حاشیه‌ها به دور بود.
پرسپولیسی‌ها که در آخرین بازی بهترین برد خود در چند سال اخیر را در لیگ برتر به دست آورده بودند به دلیل تعداد زیاد ملی‌پوشان‌شان به وقفه مجدد لیگ معترض بودند، می‌خواهند در آغاز مجدد لیگ به روند خوب خود ادامه دهند. شاگردان خوزه بار دیگر در ورزشگاه آزادی به میدان می‌روند و مهم‌ترین تغییری که نسبت به بازی قبل برای آنها به وجود آمده رهایی از سایه سنگین علی کریمی و حمایت تماشاگران در بازی‌ها از این بازیکن است، چرا که کریمی پس از ۵۲ روز با خوزه آشتی کرد و بالاخره به جمع سرخپوشان بازگشت. هر چند کریمی فعلا مصدوم است و تا نیم فصل دوم به بازی‌ها نمی‌رسد، اما همین که شعارهای حمایتی تماشاگران از او دیگر اهرم فشاری برای کادر فنی و بازیکنان نیست، نقطه مثبتی برای پرسپولیس است.
علاوه بر کریمی، محمد قاضی و مهرزاد معدنچی غایبان پرسپولیس در این بازی هستند. البته نیلسون هم در تمرین این تیم مصدوم شد و احتمال دارد شهاب گردان پس از ۱۲ هفته‌ به دروازه‌ پرسپولیس بازگردد.
حضور دو بازیکن نامدار خارجی آپیای غنایی و کارنی استرالیایی در تمرینات سرخپوشان مهم ترین اتفاق در این تیم بود که البته هر دو بازیکن دیپورت شدند و در نهایت پرسپولیس با رضا حقیقی هافبک جوان و آینده دار تیم فجر به توافق رسید.
با توجه به شرایط پرسپولیس هواداران این تیم انتظار یک برد دیگر را دارند تا بالاخره سرخپوشان پایتخت از انتهای جدول جدا شوند. حریف آنها تیم بحران زده ذوب آهن است که هنوز با فرهاد کاظمی سرمربی جدیدش نتوانسته انتظارات را برآورده کند. کاظمی اگر بتواند از پرسپولیس امتیاز بگیرد و یا این تیم را شکست بدهد به بقای تیمش در لیگ برتر بیش از گذشته امیدوار می شود.اصفهانی‌ها همچنان از مشکلات مالی رنج می‌برند. البته نکته جالب در تیم ذوب آهن بازگشت مرتضی کرمانی‌مقدم به ورزشگاه آزادی پس از ۱۷ سال است. کرمانی مقدم که سال‌ها در پرسپولیس سابقه بازی کردن داشت، برای نخستین بار مقابل تیم پیشین خود قرار می‌گیرد.
البته باید دید کدام پرسپولیس مقابل ذوب آهن بازی می‌کند؛ پرسپولیسی که به پیکان ۶ گل زد و زلزله واقعی بود یا پرسپولیس متزلزلی که از حریفان با ۴ گل شکست می خورد؟ هواداران دوست دارند پرسپولیس زلزله و رویایی را ببینند.
پرسپولیس در صورت پیروزی برابر ذوب آهن اصفهان ۲۰ امتیازی می شود و می تواند از رده چهاردهم جدا شود. ذوب آهن هم با ۱۲ امتیاز در رده شانزدهم است که در صورت شکست برابر پرسپولیس وضعیتش بحرانی تر از گذشته خواهد شد.

کد مطلب: 78377
 
Share/Save/Bookmark